beğendiğimiz diziler
Designated Survivor Kiefer Abimiz yine Başrolde 24 dizisini sevenlere tavsiye edilir..konuyu ele alışı, aksiyon dozu kalp ritmi şeklinde....aynı 24 deki gibi..yine Amerika nın başına bela iç ve dış düşmanlar ihanet kumpas iftira patlama vuruşma vs..bir sürü olay vesselam..


insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Cevapla
(29/10/2016, Saat: 17:19)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Designated Survivor  Kiefer Abimiz yine Başrolde  24 dizisini sevenlere tavsiye edilir..konuyu ele alışı, aksiyon dozu kalp ritmi şeklinde....aynı 24 deki gibi..yine Amerika nın başına bela iç ve dış düşmanlar ihanet kumpas iftira patlama vuruşma vs..bir sürü olay vesselam..24'ün son sezonunu izliyormuşum gibi hissettim. Ben buna bi bakayım.
Cevapla
Zaman zaman amerikan propagandasında zirve yapan ama yine de izlenebilir bir dizi, dört bölüm seyrettim gidişata göre izlemeye devam etmeyi düşünüyorum...
Cevapla
Quarry (2016–)

izliyorum çok beğendim

Özet
Cinemax ekranlarında yayınlanan ve HBO tarafından üretilen yeni drama dizisi Quarry, Vietnam’da görev yapmış bir deniz subayının hayatından bazı kesitleri ekranlarımıza taşıyor.
1972 yılında geçen dizinin kahramanı Memphis uzun yıllar Deniz kuvvetlerinde çalışarak hizmet süresini tamamlamıştır.
Emekli olup eve döndüğünde ise beklediği ve karşılaştığı muamele tamamen terstir. Başta ailesi olmak üzere toplum ona farklı bir gözle bakmaktadır.
Onu dışlayan toplumun bunu neden yaptığı ise hiçbir şekilde anlaşılmaz. Bu psikolojik sorunlarla Memphis mücadele etmek zorundadır.
Amerikan vatandaşı olan Max Allan Collins tarafından kaleme alınmış Quarry romanından ekranlara uyarlanan bir TV serisi olarak karşımıza çıkacakkürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Cevapla
Paolo Sorrentino yönetmenligi ile Jude Law ve Diane Keaton oyunculuklari birlesince ortaya cikan saheser--kesin tavsiye


insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Cevapla2 büyük oyuncuyla (Billy Bob Thornton, William Hurt ) Hukukun toplumsal yaşamı nasıl düzenlemesi gerektiği hakkında; sistemin bütün eksikliğine rağmen eldeki imkanlarla  haklıyla haksız, mağdurla zalim arasındaki kadim mücadelenin modern versiyonunu çok iyi işleyen bir dizi....sıradan insanların haklılığa iyiliğe insanlığa sarılarak gücün paranın şiddetin karşısına bütün riskleri alarak çıkmasının klişeleştirmeden sade, gerçekçi bir hikayeyle sunumu...
Son dönemlerde binbir hukuksuzluğun, ihlallerin ,şiddetin çatışmaların yaşandığı Ülkemizdeki yaralı vicdanlara dayanışma ruhunu, bunların karşısına nasıl ve neden çıkılması gerektiğini anımsatacak mütevazi bir yapım ...B.B. Thornton canlandırdığı karakterin 8. bölümdeki yani son bölümdeki(30. dk.) duruşmanın son konuşması gayet sade az ve öz birşekilde toplumsal vicdan ve adalet konusunda bir ders niteliğinde ..
''Eğer bir etki bırakamıyacak kadar küçük olduğunuzu düşünüyorsanız,geceyi bir odada birkaç sivirisinekle geçirmeyi deneyin''
o konuşmada geçen bir afrika atasözü
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Cevapla
The Simpsons


Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi