www.lookfantastic.com - Kargo Bedava
İhbar gönderdiklerine göre büyük ihtimalle paketi vergisini ödeyerek alabileceksiniz. Ama gümrük işlerinde herşey olabilir. Sonra bana kızmayın alamazsanız.

Bu arada benim takip numarası da hut ile başlıyor o yüzden barkoda baktığımda yanlış bir gönderiyi incelemişim ama çok yüksek ihtimalle aynı şeyler benim başıma da gelecek.

Bu hut ile başlayanları PTT' in sitesinden takip etme yolu var mı?
Haydi hayırlı tıraşlar...
geçmiş olsun chevalier üstadım.Kozmetik harici bir üründe benimde başıma gelmişti.Sayı olarak fazlaca ürün almıştım.Arkadaş biraz esnek davranınca vergisini verip almıştım.Umarım sizde de aynı olur.Pakette fazla ürün vardı sanırım.
(13/12/2013, Saat: 17:19)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhbar gönderdiklerine göre büyük ihtimalle paketi vergisini ödeyerek alabileceksiniz. Ama gümrük işlerinde herşey olabilir. Sonra bana kızmayın alamazsanız.

Bu arada benim takip numarası da hut ile başlıyor o yüzden barkoda baktığımda yanlış bir gönderiyi incelemişim ama çok yüksek ihtimalle aynı şeyler benim başıma da gelecek.

Tesekkurler ustadim, bir sekilde gitmek lazim. Cok uzak tek sikinti bu.Ustelik 2 gonderi yaptim.

Ilk gonderide Trakpak sitesinde comment kisminda bu kodu gordum EA ile baslayan, o kodla ptt sayfasindan takip ettim. Ikinci gonderi bu kod gorunmuyor hala.

(13/12/2013, Saat: 17:31)bulent45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçmiş olsun chevalier üstadım.Kozmetik harici bir üründe benimde başıma gelmişti.Sayı olarak fazlaca ürün almıştım.Arkadaş biraz esnek davranınca vergisini verip almıştım.Umarım sizde de aynı olur.Pakette fazla ürün vardı sanırım.

Tesekkurler, evet gecti maalesef Smile . Takilan pakette 2 sabun, 1 krem vardi, cok degil bence ki degeri de sinirin cok altinda. Durum muhtemelen lookfantastic in gonderiyi Kargo isleme merkezi ustlenecek bir yontemle gondermesinde. Posta isleme merkezinden gelse bu sorun olmazdi diye tahmin ediyorum.
(13/12/2013, Saat: 16:41)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son durum:

Basaksehirdeki UKIM e gelmeniz lazim dedi telefonda konustugum kadin. Kozmetik oldugunu anladiklarinda vermeyeceklerse o yolu gidip (haftaici, gun icinde gitmem lazim) eli bos donmenin anlami yok. Var mi bu tecrubeyi yasayan daha once? Kozmetik paket icin KIM veya PIM e gidip geri cevrilen?

Ek Not: Lookfantastic an itibariyle benim icin olmustur.

Geçmiş olsun üstadım, Şimdi Gümrük mevzuunu tam anlamıyorum. Şahsi kanaatim eğer kozmetik yasaksa zaten size ihbar etmesine bile gerek yok sanırım gümrükten çıkarmaz. Ama gelip almanız gerekiyor diye ihbar gönderiyorsa 3.65 TL ödeyip alma ihtimaliniz var diye düşünüyorum. Umarım öyledir.

Problemin kaynağı trakpak denen şirketin Belçika postası ile çalışması (bpost). Belçika postası EA kodlu takip numarası veriyor, ABD'den gelen Priorirty Mail tarzı birşey sanırım. Gelen paketlerin hepsi gümrüğe giriyor yani. Belçikadan gelen paketler sanırım hep böyle olacak. O yüzden belçikadan ürün almak isterseniz bir kez daha düşünün.

Geri iade ediyorlarsa paketi göndericiye en azından parayı geri alırsınız. Umarım sorun halledilir. Lookfantastic sitesini çıkaralım listemizden. Siteyi ben tanıttım ama kargo işini teyit etmedim, bu konudan dolayı üzgünüm.

(13/12/2013, Saat: 17:19)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhbar gönderdiklerine göre büyük ihtimalle paketi vergisini ödeyerek alabileceksiniz. Ama gümrük işlerinde herşey olabilir. Sonra bana kızmayın alamazsanız.

ÖM gönderdim size.
www.BarbarosRazors.com

Benimkinin içinde 9 diş macunu vardı ve henüz elime ulaşmadı hazin son beni de bekliyor sanırım Sad
Başakşehirde 6-7 katlı depo gibi büyük bir bina var. Yine sıradan depo kapısı gibi bir yerden içeri giriyorsunuz. Sanki binanın girişi değil de arka kapısı gibi girerken acaba demiştimSmile içerde görevli danışman kadın ve güvenlik görevlisi sizi karşılıyor. Yurtdışı Paketim varmış deyince kimliğinizi alıyor ve gideceğiniz yeri tarif ediyor. Yine varınca burasımıymış ki diye içinizden geçiriyorsunuz. Benim gittiğim yurtdışı bölümünde 3 tane görevli vardı. Paketim burdaymış tajip no vereyim deyince bir görevli bilgisyardan araştırırken diğeri isim sorup rafları taradı. Aynı anda paketimi bulup imza karşılığı sorgusuz sualsiz teslim ettiler. Çıkışı biraz aramam gerekti ama mutlu mesut ayrıldım.
Insallah vakit bulur giderim, sorunsuz alabilirim. Sizinkiler takilmaz umarim, ben yandim siz yanmayin.
Haftasonu calısmıyordur bu basaksehır kargo merkezi degil mi ? Benim de gitmem lazım
Telefonla teyit etmekte fayda var diye düşünüyorum.

(20/12/2013, Saat: 12:29)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftasonu calısmıyordur bu basaksehır kargo merkezi degil mi ? Benim de gitmem lazım
www.BarbarosRazors.com

Ya meşgul, ya açmıyorlar. Açmazlarsa bugun gıderım artık yapacak bır sey yok

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 426 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 856,349 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,169 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 28,764 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,443 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,082 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam
  PTT'den 1 Aydır Kargo Bekleyenler eggman 26 39,920 12/06/2013, Saat: 23:22
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: