tras sabununu tras kabına nasıl basacagım
Hem silkeleme kabı hem de köpürtme kabı olarak kullanmak için bir tane alüminyum kap aldım. Tıraş sonrası tüm takımı da içinde toplayıp kaldırıyordum. Ancak sabun basmamama rağmen sabunun temas ettiği kısımları hemen karardı Angry

"All-in-one" tarzı bir kap arıyorum. Herhalde çelik malzeme tek seçenek olacak.

Plastik için yorumum: Dodgy
seramik, porselen, ahşap, cam, mika ?
(24/09/2012, Saat: 12:54)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem silkeleme kabı hem de köpürtme kabı olarak kullanmak için bir tane alüminyum kap aldım. Tıraş sonrası tüm takımı da içinde toplayıp kaldırıyordum. Ancak sabun basmamama rağmen sabunun temas ettiği kısımları hemen karardı Angry

(24/09/2012, Saat: 13:40)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: seramik, porselen, ahşap, cam, mika ?
(24/09/2012, Saat: 12:54)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem silkeleme kabı hem de köpürtme kabı olarak kullanmak için bir tane alüminyum kap aldım. Tıraş sonrası tüm takımı da içinde toplayıp kaldırıyordum. Ancak sabun basmamama rağmen sabunun temas ettiği kısımları hemen karardı Angry

Üstad seramik-porselen-cam üçlüsü banyoda tehlikeli olabilir, olmasa bile ben bir yolunu bulup kırarım onları Smile o yüzden onları eledim. Geriye ahşap, mika ve çelik kaldı.

Ahşap için forumda bir arkadaş verniği zehirli olabilir yazmıştı. Kafamı karıştırdı, onu da eledim. Mika ya da çelik bulursam alacağım. Bugün çok aradım bulamadım. Ikea'ya uğrarım yakında.

Bu arada kap-kacak reyonlarında bolca vakit harcamak hanımların tuhaf bakışlarını insanın üzerine çekiyormuş Big Grin

Şöyle birşey var hocam Ikea'da ; (daha çok sabun basmalık)

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=1110
lijunshaving arkadaşımız doğru bir konuya değinmiş. Bilindiği gibi nem ve su teması ahşabın en önemli düşmanlarından. Nem ve su teması ahşabın kısa bir sürede çürümesine yol açacağından ahşap bir kasenin tıraş tası olarak kullanılması bence de pek uygun değil. Yine lijunshaving arkadaşımızın da belirttiği gibi cam veya porselen kaseler de tıraş tası olarak kullanıldığında elde kayma ihtimali, düşüp kırılma ihtimali gibi durumların olması nedeniyle tıraş tası olarak kullanılmaya bence uygun değil. Bence de en iyisi paslanmaz çelik veya plastik tıraş taslarını kullanmak.
Bende bambudan yapılma kase var köpürtme için sağlamlık ve hafiflik olarak mika gibi düştümü kırılmıyor görüntü ve kalite olarak aynı seramik. boyutlarıda ideal sabunda basılabilir.

(30/11/2012, Saat: 11:31)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lijunshaving arkadaşımız doğru bir konuya değinmiş. Bilindiği gibi nem ve su teması ahşabın en önemli düşmanlarından. Nem ve su teması ahşabın kısa bir sürede çürümesine yol açacağından ahşap bir kasenin tıraş tası olarak kullanılması bence de pek uygun değil. Yine lijunshaving arkadaşımızın da belirttiği gibi cam veya porselen kaseler de tıraş tası olarak kullanıldığında elde kayma ihtimali, düşüp kırılma ihtimali gibi durumların olması nedeniyle tıraş tası olarak kullanılmaya bence uygun değil. Bence de en iyisi paslanmaz çelik veya plastik tıraş taslarını kullanmak.
(05/10/2014, Saat: 17:54)KayaRu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bambudan yapılma kase var köpürtme için sağlamlık ve hafiflik olarak mika gibi düştümü kırılmıyor görüntü ve kalite olarak aynı seramik. boyutlarıda ideal sabunda basılabilir.

Ben de bambu kase kullanıyorum. Migrostan gayet ucuz bir fiyata almıştım.
Hem hafif, elden kaymıyor, hem de sudan deforme olmuyor. Ama ben onu kırmayı becerdim Smile Düşürdüm ve kenarı kırıldı, hoş hala kullanıyorum.

Gerçi şimdi scuttle siparişi verdim, bambunun emekliliği geldi Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,422 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  blackloven traş sabunu blackloven 12 4,005 19/06/2022, Saat: 15:35
Son Yorum: blackloven
  Traş Sabunuyla Yüz Yıkama martin 43 61,064 12/01/2021, Saat: 02:06
Son Yorum: Alpp
  Füme Traş sabunu 300gr Plastik kutulu BigHillMe 564 768,605 16/10/2020, Saat: 13:59
Son Yorum: marv
  tweex traş sabunları... esevetnov 17 21,232 16/10/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: saintdumas
  Edwin Jagger Traş sabunları nasıldır? papazerigi 31 55,320 05/06/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: lim10
  Artisan Tras Sabunlari yener 11 10,299 24/05/2018, Saat: 02:27
Son Yorum: gidakontrol
  İlk üç traş sabunu o9uz 15 10,654 13/03/2018, Saat: 12:42
Son Yorum: o9uz
  arko tıraş sabununu nasıl kullanıyorsunuz? canbaz 19 25,058 25/11/2017, Saat: 22:56
Son Yorum: rating
  Edwin Jagger AloeVera Traş Sabunu Köpürtme Sıkıntım Hakann 11 12,775 25/11/2015, Saat: 14:52
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: