Merkur 15C OC
30jmhqo.jpg

w8748z.jpg

mhab9k.jpg

Anlaşılan jileti sadece içeriye doğru gizlemiş merkur, diğerlerinde jilet uzunluğu hayli farklı. Agresiflik türlü şekillerde arttırılabilir tabi, eğim, ağırlık, denge noktası yahut jilet açıklığı, uzunluk..

Merkur kedisi, aynı familyadan kaplan ve aslan abileri Smile
Hocam kapak agresifliği dediniz açıkladım.
Son yazdıklarınızın konuyla ilgisini anlamadım.

(23/12/2013, Saat: 01:23)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlaşılan jileti sadece içeriye doğru gizlemiş merkur, diğerlerinde jilet uzunluğu hayli farklı. Agresiflik türlü şekillerde arttırılabilir tabi, eğim, ağırlık, denge noktası yahut jilet açıklığı, uzunluk..

Merkur kedisi, aynı familyadan kaplan ve aslan abileri Smile
Merkur 15 C OC olmasına rağmen neden yeterli agresifliği vermiyor?

Merkur neden muhle R41 gibi agresif bir makine yapmadı ?

Merkur OC mild sert sakalları tatmin ediyor mu? Nasıl agresif olur? En azından ortada sakal birikmesi gibi kenarların sakalları kesmediğine dair bir görüş neden OC bir alete yapılıyor. OC ile tıraş zor mu, jiletin yanları kesmiyor mu? CC larda ortada sakal birikmesi oluyor mu?

Bunları düşünüyorum.
(23/12/2013, Saat: 01:49)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 15 C OC olmasına rağmen neden yeterli agresifliği vermiyor?

15C yeterli agresifte,Bu şekilde diyazn edilmiş.Her OC agresif olacak şartı yok.Mild OC eksiklğini 15C gideriyor.

Merkur neden muhle R41 gibi agresif bir makine yapmadı ?
Muhle önceki 41 versiyonlarında Fatip kafa kullandı.Şimdilerde farklı diyazn.Her markanın farklı agresiflik anlayışı ve dizaynları var.Merkur neden 89 gibi mild alet yapmadı diyede sorulabilir,uzar gider...

Merkur OC mild sert sakalları tatmin ediyor mu?
Benim sakallarım serttir.Sorun yok kesiyor

Nasıl agresif olur?
Aletin diyaznı böyle önceki mesajlarımda açıkladım.
En azından ortada sakal birikmesi gibi kenarların sakalları kesmediğine dair bir görüş neden OC bir alete yapılıyor. OC ile tıraş zor mu, jiletin yanları kesmiyor mu? CC larda ortada sakal birikmesi oluyor mu?
Ortada sakal birikmesi ağır sap kullanılınca olur.CC lerde koruyucu bar ağırlığı yüzeye yayar.Açıkladım konuda var.

Bunları düşünüyorum.
15c ile 41c kafaları aynıdır değil mi ?

11c üretilmiyormuş artık, sapı bence daha iyiymiş.

OC bir merkur istiyorum, bende 42c var, bu durumds 15c almak daha mantıklı herhalde iki tip sapa sahip olacağımdan değiştirerek de kullanabilirim.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
41 ve 15 kafaları aynıdır.
Merkur aynı kafaları kullanıyor
11 üretilmiyor,HD sap gerçekte şık ve ergonomik.
Open comb aletlere giriş yapmak ve uzun sakallarda kullanmak için Merkur serisi yeterli gelir.

edit : G & C 11C satıldığını gördüm.

wp26aba067_05_06.jpg
wp6c2debc9_05_06.jpg
Open comb alet tercih sırası R41 2011 > R41 2013> Jorris > fatip > Merkür en çok Isıran en başta
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(23/12/2013, Saat: 11:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 41 ve 15 kafaları aynıdır.
Merkur aynı kafaları kullanıyor
11 üretilmiyor,HD sap gerçekte şık ve ergonomik.
Open comb aletlere giriş yapmak ve uzun sakallarda kullanmak için Merkur serisi yeterli gelir.

wp26aba067_05_06.jpg
wp6c2debc9_05_06.jpg

Bilgiler için teşekkür ederim Üstadım.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Henüz iki aydır düzenli olarak geleneksel tıraş olan biri olarak şu OC'leri çok merak ediyor ancak henüz acemi olduğumu düşündüğümden denemeye bir türlü cesaret edemiyordum.

Sonunda cesaretimi topladım ve bir adet Merkur 15C edindim.

Aldığıma bu kadar sevindiğim bir tıraş aletim olmadı Smile

15C'yi edinmeden önce iki gün tıraş olmayarak cildimi dinlendirmeye çalıştım. Ayrıca sipariş etmiş olduğum proraso sandal pre-shave'i de ilk kez denedim. Tıraş sabunu olarak ise Wilkinson TTO setinde gelen wilkinson kase sabunu kullandım. Yani aslında daha önceki tıraşlarıma göre 3 değişkeni değiştirdim.
1- pre shave krem
2- farklı bir sabun
3- dinlenmiş bir cilt

Tüm "iyi" şartları temin etmiş olduğumdan, diğer rotasyondaki tıraş aletlerime göre 15C lehine biraz dahadaha konforlu şartlar temine tmiş olabilirim Wink

15C elime geldiğinde boyutları ve hafifliği ile oyuncak gibi geldi.

İlk denememi Gillette Platinum(1) ile yaptım.

Almadan önce okuduğum doğru açı bulunmazsa yüzde tırtıklı köpük izi kalır ve tıraş etmez sözlerini hatırladım ve kendime sordum bakalım doğru açıyı yakalayabilecek miyim ?

Evet inanılmaz sevindim tıraş olurken, çünkü doğru açıyı yakalamışım ve gayet konforlu hiçbir çekiştirme olmaksızın 2 perdede BBS bir tıraş oldum.

Hafifliği(ağırlığı diyemeyeceğim hafif bir tıraş aleti) ve dengesi kesinlikle mükemmel.

Bu henüz ilk tıraşım, ancak dayanamayıp yazma ihtiyacı hissettim. Şu anda iyiki bu tıraş aletini almışım diyorum. Eğer yeni geleneksel tıraşa başlayan bir yakınım olsa, bir kaç aylık el alışkanlığını kazandıktan sonra kesinlikle tavsiye edeceğim bir makine olurdu. Hatta doğru açı bulunmazsa köpükleri tarak gibi tarama yapması gerçekten çok öğretici bir kullanım sunuyor. Bu sebeple -çokta gecikmeden- yeni başlayanlarca denenmesi ve varsa açı hatalarının keşfedilmesi için yardımcı bir rehber öğretmen gibi davranan bu affedici tıraş aleti ile tanışılmasını öneririm.

Günlük tıraşta nasıl olacağını merak ediyorum.

Farklı jiletlerle nasıl davranacağını çok merak ediyorum.

Tıraş ön hazırlığımdaki özen ve gelişme(daha önce pre-shave krem kullanmıyordum) tıraşıma ne kadar etki etti, bunu da ölçümlemek için bir ara bu yardımcılar olmadan da tıraş olacağım.

Ayrıca slantları da çok merak ediyorum. Yakında elime geçmesini umduğum 37C ile de bir an önce test sürüşü yapmak istiyorum.

15C'yi kullandıktan sonra keşke bir tane de 11C edinebilseydim diyorum ancak maalesef üretimi, durdurulmuş.

OC'ler dünyasına adım attığım için gerçekten çok sevinçliyim. Kendi sınırlı tecrübe dünyamda yeni bir pencere açıldı ve sizlerle bu sevincimi paylaşmak istedim Rolleyes
merkurun bu serisi orta agresif olmakla beraber diğer oc lere göre oldukça mild aletlerdir, 2-3 günlük tıraşlarda olduğu gibi günlük olarak ta rahatlıkla kullanılabilirler, güzel bir seçim yapmışsınız komşum güle güle kullanın

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,335 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 757,550 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,030 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,168 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,087 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,317 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,159 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,870 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,519 26/06/2020, Saat: 19:33
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: