Yaprak Jiletlerin Yüzeyindeki Numaralar?
(23/04/2016, Saat: 22:46)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo komşum, teşekkür ederim, detaylı bir açıklama olmuş.

Bugün bende kısa bir süre araştırdım. Bu numaralar üreticiler için kalite kontrol kapsamında yazılan numaralarmış. İncelediğim birkaç yabancı kaynakta anlayabildiğim kadarıyla bu tarz şeyler yazıyordu. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

@msakalli komşum  Smile

Bir kaç şey karalayabildiysem ve işimize yarayacaksa ne mutlu bana  Smile

Linkini yolladığınız thread i okumuştum. @Lord Sparhawk rakamlar konusunda gayet mantıklı bir yorum yazmış. Yorum diyorum çünkü böyle teknik konularda gözüm hep kaynak arar. Kendisinin neredeyse tüm paylaşımlarını okudum, geleneksel tıraş konusunda benden kat kat bilgili olduğunu biliyorum ve kendisini, geliştirmiş olduğu son birikimlerini bizlerle paylaşmak üzere bu thread e davet ediyorum  Smile
Selam Dostlar.

Tıraş bıçağını elime aldığımda hemen hepsinde 1 - 2 - 3 - 4 rakamlar görüyorum
acaba tıraş bıçakları tek yönlü mü yoksa çift yönlü mü bileniyor.
yani bıçağı 1-2 yerine 3-4 taksak veya tam tersi yapsak (bileyli az bileyli bir taraf mı var ) keskinlik olarak fark edecek mi ?

Şöyle bir bilgi paylaşacak olursam mutfak bıçakları için söylüyorum klasik avrupa bıçakları çift yönlü bilenir 2 açısı da keser
fakat uzak doğu bıçakları tek yönlü bilenir jilet gibi keskin olur ama tek yöne doğru keser.

Bu konularda bilgisi olar dostlar paylaşırsa memnun olurum hem ben hemde merak eden diğer arkadaşlar adına
Hocam ben onlari fabrikasyon sirasinda daha rahat takip edilebilmeleri ocin yapiliyor diye biliyorum ama tabi daha tecrubeli arkadaslar konunun detaylarini anlatacaktir
(15/02/2018, Saat: 14:10)arst2005 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Dostlar.

Tıraş bıçağını elime aldığımda hemen hepsinde 1 - 2 - 3 - 4 rakamlar görüyorum
acaba tıraş bıçakları tek yönlü mü yoksa çift yönlü mü bileniyor.
yani bıçağı 1-2 yerine 3-4 taksak veya tam tersi yapsak (bileyli az bileyli bir taraf mı var ) keskinlik olarak  fark edecek mi ?

Şöyle bir bilgi paylaşacak olursam mutfak bıçakları için söylüyorum klasik avrupa bıçakları çift yönlü bilenir 2 açısı da keser
fakat uzak doğu bıçakları tek yönlü bilenir jilet gibi keskin olur ama tek yöne doğru keser.

Bu konularda bilgisi olar dostlar paylaşırsa memnun olurum hem ben hemde merak eden diğer arkadaşlar adına

tıraş bıçaklalrı çift yönlü bileniyor ne tarafını takarsan tak keser. Numaralar hakkında efsane çok ve çok eskilerden beri var. Bence kullanılan tarafın bilinmesi için tabi bu bir tahmin, bilgi değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaprak Jileti Tıraş Aletine Yerleştirmek serkan1034 6 2,730 05/12/2021, Saat: 01:13
Son Yorum: marv
  Jiletlerin Paslanması ! ErolBöğrek 5 9,830 28/06/2012, Saat: 20:52
Son Yorum: Zafercet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: