Füme Traş sabunu 300gr Plastik kutulu
Bende bugun aldim bu sabundan.Normal olanindan.Kapagini acip kokladigimda keskin bir koku aldim.Hatta abartmiyorum burnumda genizimde hafif bir yanma oldu.Neyse aksam bir tirasini deniyim dedim.Kopurmesi ve olusan kremsi kopuk arkodan zayif.Ancak kayganligi daha iyi.Sonra yuzume uyguladim.Ilk firca darbesinden sonra ve devaminda bende de yanma hissi olustu.Inanin cesaret edip trasa baslayamadim.Hemen suratimi bol su ile yikadim.Gozunu sevdigimin arkosu ne kadar cildimi kurutsada hic boyle bir hadise yasatmadi bana.Devaminda arko sabunla trasa bastan basladim.Arko da bugun yeni bir sey denedim.Sonucu cok begendim.Bu kismi arkonun basligi altinda anlatacagim.Simdi reklamlar Smile Kalin saglicakla.
bende yeni tanıştım bu sabunla,henüz 3. kullanışım yorumların etkisi olsa gerek her tıraştan sonra yanma olacak diye bekledim.ancak bu olmadı bende, yanma yapmadı.kokusu gerçekten hoş,köpüğü güzel kıvamlı,ayrıyeten ürünün eksi tarafı SLS denen bir maddeden bahsedilyor. kafama takılan bu madde yalnız bu sabundamı var yoksa bir çoğunda varda bu üründemi ön plana çıkarıldı ?
(06/05/2014, Saat: 21:38)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende yeni tanıştım bu sabunla,henüz 3. kullanışım yorumların etkisi olsa gerek her tıraştan sonra yanma olacak diye bekledim.ancak bu olmadı bende, yanma yapmadı.kokusu gerçekten hoş,köpüğü güzel kıvamlı,ayrıyeten ürünün eksi tarafı SLS denen bir maddeden bahsedilyor. kafama takılan bu madde yalnız bu sabundamı var yoksa bir çoğunda varda bu üründemi ön plana çıkarıldı ?
SLS diş macunu,şampuan,sıvı sabun gibi deterjan türevi çoğu üründe var fakat örneğin kalıp sabunlarda yok-olmaması gerekir. Çünkü gerçek bir sabun bitkisel ve hayvansal yağlardaki yağ asitlerinin NaOH ile tepkimeye girmesi ile oluşur. Köpürmek için başka maddeye ihtiyacı yoktur. Başka doğal maddeler besleyici olarak ilave edilebilir. (detaylı bilgiyi forumdan @martin üstad verebilir)
Kısacası bir üründe SLS olması o ürünü neredeyse bir deterjan yapar.
Burada geleneksel tıraştan bahsediyorsak ve ben bir ürünü sabun diye alıyorsam o ürünün gerçekten sabun olmasını beklerim, deterjan değil.
Haliyle piyasada tıraş sabunu diye satılan orta ve üstü kalitede bir üründe SLS olmaması gerekir (arko vs gibi sabunlarda bile yok). Ucuz fiyatlı tıraş kremlerinde ve hazır jellerde de SLS olabiliyor ama dediğim gibi sabun diye aldığım ürünün deterjan çıkması insanın canını sıkıyor Smile
Bir türk sitesinden aldım bu ürünü. Çok memnunum. Sitede gayet uygun geldi bana. 6adapa5a.jpg
VERESİYEMİZ YOKTUR Smile
Hiç kullanılmamış 1 kutu elimde mevcut. Talep eden olursa ücretsiz olarak yollayabilirim. [/align]
Bursada bu sabunu bulabileceğim yer bilen varmı acaba?
Arkadaşlar hangisi cool hangisi lavender bilen var mı? Benim lavender olarak bildiğime cool diyenler var

bf79fbab8262b0bf9682c6d0dd60f1bd.jpg
www.BarbarosRazors.com

Bu lavanta ama koku alakası yok.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Lavata yada Cool olduğu bir yerlerinde yazıyor mu üstad, geçenlerde Razor & Brush ta kapağında yazıyor dediler ama kapaklarda birşey göremedim.

(27/09/2014, Saat: 21:05)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu lavanta ama koku alakası yok.
www.BarbarosRazors.com

(12/10/2014, Saat: 14:14)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lavata yada Cool olduğu bir yerlerinde yazıyor mu üstad, geçenlerde Razor & Brush ta kapağında yazıyor dediler ama kapaklarda birşey göremedim.

Cool olan bu kıpkırmızı olan kutu
55w8i.jpg

Lavanta olan bu soluk kırmızı olan kutu
bf79fbab8262b0bf9682c6d0dd60f1bd.jpg

Benim aldıklarımda hiçbir ibare yok, yeni baskılarda var mı onu bilemiyorum.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,290 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,442 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,237 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,879 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,335 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,729 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: