Diş Macunu Önerileri
Paradontax'ın asıl özelliği yüksek oranda tuz içermesi sanırsam. Diş eti kanamalarına iyi gelmesi ve aynı zamanda sevilmemesi de bundan olmalı.
(17/09/2020, Saat: 00:53)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paradontax'ı ağız içi yara yani aft sorunu yaşayanlara tavsiye ederim. Bende olduğunda direkt yara üstüne sürüyorum, bir iki günde iyileştiriyor. Marketlerdeki en iyi diş macunu olduğunu düşünüyorum.
Yerli üretim EST diş macunlarını da bir süre kullandım. Karanfilli, misvaklı ve yeni çıkan karbonlu-okaliptuslu başarılı ürünler. İçerikleri de gayet temiz, Paradontax'tan aşağı kalmaz.
Standart diş fırçası stokladım önceden ama Oralb elektrikli diş fırçası kullanmaya başladığımdan beri sadece seyahatlerde kullanabiliyorum çünkü Oralb tüm rotasyonu ele geçirdi, çok etkili çok başarılı, ki önyargılıydım.

Komşum ben de oral-b şarjlı fırçalarından almak istiyorum (bazı modeller çok pahalı olduğu için alırsam ilk etapta D-100 Vitaly almayı dşünüyorum) ama kararsız kaldım. Genelde olumlu yorumlar var fakat aradaki olumsuz yorumlar da mide bulandırıyor. Diş hekimleri de uzun süre kullanımını çok önermiyor sanırım. Ben dişlerimi manuel olarak güzel bir şekilde 2 dakika civarında fırçalıyorum ve sonrasında dil fırçası kullanıyorum ama bu şarjlı olanlar yine de temizleme ve beyazlatma konusunda bariz bir fark oluşturuyor mu?
TemeT NoscE
Ben uzun yıllar Oral B makina kullandım. Sonra bir doktor diş eti çekilmesi yapmış sana, makinayı bırak dedi. Curaprox önerdi. Ama şimdilerde mikro kıllı fırçalardan kullanıyorum. Macun ise splat siyah olan.

Diş etlerim oldukça düzeldi. Kanama hiç olmuyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/09/2020, Saat: 11:57)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben uzun yıllar Oral B makina kullandım. Sonra bir doktor diş eti çekilmesi yapmış sana, makinayı bırak dedi. Curaprox önerdi. Ama şimdilerde mikro kıllı fırçalardan kullanıyorum. Macun ise splat siyah olan.

Diş etlerim oldukça düzeldi. Kanama hiç olmuyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet komşum, özellikle diş eti sorunlarından bahsedilmiş. Herkeste yapacak diye bir kural yok tabi ama insan hem para verip hem de memnun olmadıktan sonra almanın da anlamı yok. Eskiden ben de bilinçsiz ve sert kıllı fırçalarla diş fırçaladığım için diş eti çekilmesi ve hassasiyet yaşamıştım. Şimdi daha yumuşak fırça ve doğru fırçalamayla çok şükür geçti. Bir yerden sonra insan tecrübe kazanmak değil, bugüne kadar kazandığı tecrübeleri kullanarak kazanım elde etmek istiyor ve bu yüzden de deneme yanılma yöntemi pek mantıklı gelmiyor. Konumuzla ilgili denemekten başka bunun bir yolu da yok o ayrı Smile Belki gözümü karartıp alırım, bana uymazsa aileden başka birisine uyar belki ona veririm. Sonra da yine deriz "işte bunlar hep tecrübe..."
TemeT NoscE
(17/09/2020, Saat: 11:10)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben de oral-b şarjlı fırçalarından almak istiyorum (bazı modeller çok pahalı olduğu için alırsam ilk etapta D-100 Vitaly almayı dşünüyorum) ama kararsız kaldım. Genelde olumlu yorumlar var fakat aradaki olumsuz yorumlar da mide bulandırıyor. Diş hekimleri de uzun süre kullanımını çok önermiyor sanırım. Ben dişlerimi manuel olarak güzel bir şekilde 2 dakika civarında fırçalıyorum ve sonrasında dil fırçası kullanıyorum ama bu şarjlı olanlar yine de temizleme ve beyazlatma konusunda bariz bir fark oluşturuyor mu?

Sanırım bendeki de Vitaly modeli. Temizleme ve beyazlatmada ben cidden başarılı buluyorum. Ama diş eti çekilmesini duymamıştım. Hatta diş etlerini, damağımı da fırçalıyorum. Kullanmaya başladığımdan beri zaman zaman yaşadığım diş eti kanaması kalmadı desem yeridir. En yumuşak başlıklardan almıştım ve çok bastırmıyorum ama uzun vadede olumsuz etkileri oluyorsa dikkatli kullanmak gerekiyor. Ya da kullanmamak.
İpana Klasik Tat marka dış macunu kullanıyorum. Bence tam bir fiyat/performans ürünü. Zaten asıl önemli olan dişlerinizi düzenli fırçalamak. Bu içinde nasıl desem macunun elinizle kıvamına bakarken pütürlü olur ya, sanki içindeki o kristaller dış minesine zarar veriyormuş gibi hissediyorum. Ne zaman öyle bir dış macunu kullansam hemen dişlerimde hassasiyet sorunu ortaya çıkıyor. Ama bahsettiğim İpana'da böyle bir şey söz konusu değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Cilt Maskesi Önerileri edward 3 3,469 07/10/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: edward
  Güneş Kremi, Yağ ve Bronzlaştırıcı Önerileri ferhat1905 14 11,782 25/04/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: