Merhaba Geltir Ailesi
(16/01/2014, Saat: 15:25)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım Ankamall Migrosta görmüştüm ben 6-7 şişe vardı. Satılacağını düşünmüyorum hepsinin. O kadar kullanılıyor mu bilmiyorum tabi, belki de bitmiştir. Haftasonu uğrama ihtimalim var bakarım sizin için. Siz nerede yaşıyorsunuz ?

Ben ORAN'da yaşıyorum panoraya yakınım, bugün çıkıp 365'teki 3M migrosa bakıcam varsa orda vardır herhalde.

@theunnamed @korhan üstadlarım sizinde uğraşlarınız için teşekkür ederim, halledebilirsek forumcak güzel bir aftershavemiz olurBig Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@straht üstad nedemek teşekkür bizden. Bütün çabamız forum için.

cepten gönderildi
Every farewell is a new beginning.
alkol bulma konusunda zorluk çekiyorsanız şunu bir inceleyin,

m.kadin.mynet.com/yazarlar/guzellik-moda/volkan-kurt/8614-parfumunuzu-evde-yapin.html

votka olarak bazooka votka tarımsal ürünler ile iki kere damıtılarak yapılıyormuş bilecik tekel ürünü, ev yapımı parfüm anlatımı var verdiğim linkte, denemedim ama dikkatimi çekti, alkol kesinlikle kullanmıyorum ama bence linki inceleyin, saygılar
(18/01/2014, Saat: 23:34)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alkol bulma konusunda zorluk çekiyorsanız şunu bir inceleyin,

m.kadin.mynet.com/yazarlar/guzellik-moda/volkan-kurt/8614-parfumunuzu-evde-yapin.html

votka olarak bazooka votka tarımsal ürünler ile iki kere damıtılarak yapılıyormuş bilecik tekel ürünü, ev yapımı parfüm anlatımı var verdiğim linkte, denemedim ama dikkatimi çekti, alkol kesinlikle kullanmıyorum ama bence linki inceleyin, saygılar

Saol komşum da buldum etil alkol, 3M Migroslarda bulunabiliyormuş. Votka ile yapmak istemememin sebebi karışımdaki alkol oranını %60ın üzerine çıkarmak ki biraz yaksın hem içine koyduğum malzemelerin yağları dolayısıyla kokuları ve faydaları iyice çözünsün. Yinede saolun komşumShy
-Grace Hopper

Hoşgeldiniz
Üstad Pimenta Racemosa cinsi için google bana Yenibahar'ı işaret ediyor ? Bilginiz var mı bu konuda ?

(16/01/2014, Saat: 02:30)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baya fermante olmuş durumda aslında da biraz kıvamlı olmuş gibi geldi ve fazlasıyla şekerli sanırım nedeni kabuk rendesini kullandığım mandalinanın fazla aromatik oluşu belki biliyorsunuzdur ''King'' denilen bir mandalina vardır ince kabuklu ve çekirdekli, evin bir odasında soyarsınız evin en uzak köşesinden biri çıkar gelir kim mandalina yiyor diye o derece kokulu ve aromatik Big Grin Ayrıca orjinal Bay Rum ''Pimenta Racemosa'' cinsi defne ağacı yaprağından yapılıyor Türkiyede ise sadece yemeklik defne yaprağı bulabiliyorsunuz ki aynı kokuyu vermiyor. Kısaca denemelere devam ediyorum, şuan etil alkol arayışındayım. Etil alkol bulabilirsem karışımın alkol oranını %60ın üzerine çıkarabilirim ki bu karışımın içine attığım malzemelerin içinde aromatik yağların maksimum çözünmesini sağlar ve şuan kıvamlı olan karışımı biraz seyreltir.
www.BarbarosRazors.com

(03/06/2014, Saat: 17:02)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad Pimenta Racemosa cinsi için google bana Yenibahar'ı işaret ediyor ? Bilginiz var mı bu konuda ?

Üstad yenibahar İngilizlerin Allspice dedikleri baharat Allspice da Pimenta dioica cinsi ağacın meyvelerinin kurutularak toz halinde kullanılmasına verilen isim. Aslında benzer ağaçlar fakat Bay Rum için asıl gereken cins Pimenta Racemosa. Gerçi biz bunun orjinalini bilmediğimiz için yada en azından bn bilmediğim için iki ağaç arasında koku farkını algılarmıyım, hayır. Bir de şöyle bir şey var ülkemizdeki aktarların bitkiler hakkındaki bilgileri bu şu işe yarar buna iyi gelir şuna devadırdan öteye geçmediği için belkide hem pimenta racemosa meyvelerine hemde pimenta dioica meyvelerine de yenibahar diyor olabilirler. Benim tek bildiğim pimenta racemosa cinsi ağaç Türkiye'de yetişmiyor yani yerli üretim yenibaharın Pimenta Racemosa olmadığına eminim.

Bu Pimenta Racemosa Meyvesi http://www.tradewindsfruit.com/content/i...spice2.jpg

Bu Pimenta Dioica Meyvesi http://treehousenursery.us/wp-content/up...12x213.jpg
-Grace Hopper

Anladım üstad. Ancak çin usulü benzeteceğiz Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Zaten bir zaman sonra internette bulduğunuz tarifler yerine kendi hayal gücünüzün oluşturduğu tariflere yöneliceğiniz için bu tarz ithal malları aramak durumunda kalmayacaksınızSmile Hem güzel ülkemin mandalinasından, kekiğinden, fesleğeninden güzel kokulusu hangi memlekette varmış şaşarımBig Grin

İllede o ürün derseniz belki İstanbuldaki sosyetik aktarlar veya süpermarketler ithal baharat getiriyordur, onlara bakılabilinir. Mesela Nişantaşı Citys'in en alt katındaki markette bir ihtimal pakette ithal baharat olabilir Ankarada ise hiç bilmiyorum bu tarz bir yer. Varsa varsa G.O.P. migrosta vardır.
-Grace Hopper

Macrocenter da hep ithal ürünlerin olduğunu duydum. Baharat varmıdır bilmem ama. Next Level'ın altında varmış. Daha gidemedim. Epeydir bir Dr. Pepper çekiyor canım, bulursam alırım 1 koli Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 881 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,643 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 716 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,918 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 763 01/05/2023, Saat: 15:49