Astra Superior Platinum (Yeşil)
Performansından çok memnunum, oldukça yakın ve konforlu geliyor bana ama traş sonrası gün içersinde hafif bir kaşıntı yapabiliyor.
Bu jilet malesef bendede kaşıntı yapıyor neden acaba.
Bu jilet sakalım çok gür olmamasına rağmen bana körmüş gibi geliyor.Herhalde yellow pack e alıştığımdan.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/08/2016, Saat: 12:47)emre4498 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet sakalım  çok gür olmamasına rağmen bana körmüş gibi geliyor.Herhalde yellow pack e alıştığımdan.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında jilete kör demekte doğru değil.Yumuşak jilet veya keskin jilet demek daha doğru.7 o'clock sarıya alışmışsanız zaten yeşil astra size daha yumuşak gelir elbet Smile

Ben mümkün olduğunca yumuşak jilet kullanırım günlük tıraşlarda (derby,shark,rapira),arada değişiklik için astra kullandığımda astranın keskinliğini daha iyi anlıyorum.
bende ilk kez derby le. Başladım 5lisini aldım bu jileti de denemek istiyorum nerden ne Kadar'a alabilirim 20₺ birisi Satıyor 100 lüsünü
(01/12/2016, Saat: 18:51)gçmşhsrt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende ilk kez derby le. Başladım 5lisini aldım bu jileti de denemek istiyorum nerden ne Kadar'a alabilirim 20₺ birisi Satıyor 100 lüsünü

Merhabalar,

IMPA'dan alabilirsiniz. 100'lüsü de mevcut ama 5'li ile başlayın tavsiyem.

Ufak bir hatırlatma: tanışma kısmında kendinizi tanıtabilirseniz seviniriz. Aksi takdirde mazallah troll algısı oluşabilir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Genel olarak konforlu bir tıraş verse de boyun bölgemi mahvediyor... Cildim o kadar çabuk reaksiyon veriyor ki, jileti sürer sürmez boynum kızarmaya başlıyor... Kaşıntı yok ama çok rahatsız edici bir görüntü var...
Şuan deneme sürecindeyim. İlk denediğim jilet astra oldu. İkinci derby. İki farklı jileti karşılaştırdığımda; astra ile tıraş sonrası herhangi bir kaşıntı vs. yaşamadım ama derby ile yaşadım. Yalnız astranın tek seferde sakalları alma miktarı/uzunluğu derby'e göre biraz daha geride. Ama tıraş sonrası rahatlık ve kaşıntı yaratmadığı için astra +1 önde. Bu arada astra ile aynı jilet ile 4 sefer tıraş oldum, derby daha iki oldu ama 3. yü olmayı düşünmüyorum. Kendime bir liste yapıyorum sırada; personna, gillette yeşil, feather ile karşılaştırmalar var Smile
Konfor ve tıraş sonrası etkileri gayet iyi, tek perdede aldığı sakal performansı orta diyebilirim. Tabii diğer jiletleri kullandıktan sonra daha net anlaşılacaktır naçizane şimdilik jilet hakkında fikrim bu.
(07/02/2017, Saat: 16:15)blacck Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan deneme sürecindeyim. İlk denediğim jilet astra oldu. İkinci derby. İki farklı jileti karşılaştırdığımda; astra ile tıraş sonrası herhangi bir kaşıntı vs. yaşamadım ama derby ile yaşadım. Yalnız astranın tek seferde sakalları alma miktarı/uzunluğu derby'e göre biraz daha geride. Ama tıraş sonrası rahatlık ve kaşıntı yaratmadığı için astra +1 önde. Bu arada astra ile aynı jilet ile 4 sefer tıraş oldum, derby daha iki oldu ama 3. yü olmayı düşünmüyorum. Kendime bir liste yapıyorum sırada; personna, gillette yeşil, feather ile karşılaştırmalar var Smile
Konfor ve tıraş sonrası etkileri gayet iyi, tek perdede aldığı sakal performansı orta diyebilirim. Tabii diğer jiletleri kullandıktan sonra daha net anlaşılacaktır naçizane şimdilik jilet hakkında fikrim bu.

Personna Comfort adı üstünde konfor vaad ediyor. Ancak bazı üstatlar Titanyum veya diğer kaplamaların alerjik reaksiyona yol açabileceğinden bahsediyor. Personna için yorumunu bekliyorum komşum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(07/02/2017, Saat: 16:28)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Personna Comfort adı üstünde konfor vaad ediyor. Ancak bazı üstatlar Titanyum veya diğer kaplamaların alerjik reaksiyona yol açabileceğinden bahsediyor. Personna için yorumunu bekliyorum komşum.

Elimdeki personna platinum mavi plastik paket. Bir tıraş daha derby'ye dayanabileceğimi sanmıyorum sıraya personnayı koydum komşum o zaman ilk dönem kullanıcılardaki performasını denediğimde yazarım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,612 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,858 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,489 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,144 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,101 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,775 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 8,827 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: