Geltir Üyelerinin En Beğendiği Kokular / Parfümler
Var bende hocam.
Üstadlarım paco rabanne invictus kesinlikle deneyin şuan kullanıyorum gayet iyi bir koku tavsiye ederim.
Çok var ama kullanmış olduğum ve kullandığım parfümleri yazmak gerekirse ;

1.Jean Paul Gaultier Le Male. Komşularım kullanan varmı bilmiyorum ama en çok övgü aldığım kokulardan bir tanesidir
2.İkinci olarak Paco Rabanne 1 Million ki bunun bu aralar muadili olan ferahlamak için kullandığım Arko Gold Powerı kullanıyorum sıcak aldığımda Big Grin Big Grin Big Grin
3.Pull and Bear Buddy Eau De Toilette : Pull and Bear mağazasından denemek için 2013 yaz sonu aldığım fakat bitince 2014 yazında iki tane birden aldığım koku.Çok kalıcı bir kokusu yok fakat kokusu tatlı değişik bir koku ve üzerimde çok iyi durduğuna inandığım bir parfüm.Rotasyonumda halen kullanıyorum
4.Kenzo for Men başlı başına bir klasik ve mükemmel bir koku
5.Rochas
6.Paco Rabanne Ultraviolet for Men
7.Dior Homme Sport ve
8. Tabiki Tabac şu an için after shave losyonunu kullanıyorum fakat çoğu zaman parfüm yerine kullanıyorum büyük ihtimallede yaşlandığımızda bir gün bu kokuyu kullanacağım halen üretilirse o zaman WinkBig Grin
Ben de son birkaç yıldır dekant 5 veya 10 ml şeklinde alıp kullanıyorum. Malum parfüm biraz ( bazen oldukça) pahalı bir zevk veya hobi. Elimde alıp henüz hiç fıslatmadığım bazı dekantlar olmakla birlikte size kullandıklarımdan bazıları hakkında fikrimi paylaşmak isterim. Ama önce şunu da belirteyim, tenim parfümlere çok fazla tepki vermiyor ya da burnum çok iyi koku almıyor. Üzerimde benim algıladığım ile çevremdekilerin algıladıkları da farklı olabiliyor.

Gucci ph II - Kesinlikle klas bir koku. Bence tam bir ilkbahar kokusu. Serin derseniz serin, sıcak derseniz sıcak bir parfüm. Tam renginin kokusu. İmza parfümü olmaz belki ama dekant şişesi bittikten sonra kokusunu özleyip ara ara gidip kokladığımı bilirim.

YSL La Nuit - Sıradan tatlı kışlık bir koku. Kokusu kötü olmamakla birlikte, diğer rakiplerine göre harikalar yaratmıyor.

Van Cleef & Arpels Midnight un Paris - La nuitten kesinlikle daha iyi alternatif. Onun kadar tatlı değil. Daha kıvamında, yumuşak (biraz balsamik) ve de sonlarında hafif bir ferahlık algılıyorum.

Hermes Nil - Güne iyi başlamak için bol çiçekli unisex bir koku. Kimisi bu çiçekleri feminen bulabilir tabi. Ama bahar sonu, yaz başı tam kullanım vakti. Sonlarını dalin ya da Johnson un kolonyası vardı, ona benzettim.

Lalique White - Yaz için favorim. Eşim de beğeniyor ve sonlarında anlatmaya çalışıp da anlayamadığı hoş birşeyler olduğunu söylüyor.

Costume National Homme - Tam bir kalıcılık ve farkedilirlik bombası. Ama projeksiyon olarak hep aynı koku geldi burnuma sanki. Bu parfümle ilgili söylemem gereken birşey varsa o da, Do not overapply!!!

Nautica Voyage - Kimisi çok övüyor ama bende projeksiyon ve diğer değerler çok da tatmin edici olmadı.

Bvlgari ph Extreme - Normalı daha güzel diyorlar ama bu da fena değil yani. Kalıcılık ve farkedilirlik iyi. Bana damla sakızını andıran bir koku olarak geliyor.

L'occitane Eaux des Baux - Koku güzel ama bende kalıcılık ve farkedilirlik çok düşük oldu. Herhalde şişesi en çabuk biten dekant oldu. Biraz fazla sıktım birşeyler değişir mi diye ama hayır.

CDG Vettiveru - Yaz için tavsiye edebileceğim bir vetiver kokusu. Koku oturunca burnuma güzel bir topraksı vetiver kokusu geliyor.

Chopard Noble Vetiver - CDG Vettiverunun açılışı daha turunç ağırlıklı iken noble vetiver daha yumuşak gibi. Zaten kokunun kendisi de gayet yumuşak, hatta bazen koktuğundan şüphe ediyorum.

Lalique Encre Noire - Bence kendisi kendi tarzını yaratmayı başarabilmiş kült bir parfüm. Elimdeki diğer vetiver temalı parfümlere göre encre noire çok daha dumansbiğuculi, puslu ( hatta bazen boğucu bile olabiliyor) bir vetiver. Kalıcılık ise akşam sıkınca ertesi gün bile duruyor ve yatakta bile kokusunu alıyorsunuz.

YSL Libre - Yine üzerimde tekdüze kokan parfümlerden. Başından sonuna kadar aynı koktuğunu sanıyorum. O kokan şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum (belki de koku homijendir) ama kesinlikle kötü kokmuyor. İlkbahar ve erken yaz günleri için ara ara kullanılabilinir.

Biraz uzun yazdım sanırım. Şimdilik burada keseyim. Sonra yazmaya devam ederim.
(05/11/2014, Saat: 17:07)frenzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de son birkaç yıldır dekant 5 veya 10 ml şeklinde alıp kullanıyorum. Malum parfüm biraz ( bazen oldukça) pahalı bir zevk veya hobi. Elimde alıp henüz hiç fıslatmadığım bazı dekantlar olmakla birlikte size kullandıklarımdan bazıları hakkında fikrimi paylaşmak isterim. Ama önce şunu da belirteyim, tenim parfümlere çok fazla tepki vermiyor ya da burnum çok iyi koku almıyor. Üzerimde benim algıladığım ile çevremdekilerin algıladıkları da farklı olabiliyor.

Gucci ph II - Kesinlikle klas bir koku. Bence tam bir ilkbahar kokusu. Serin derseniz serin, sıcak derseniz sıcak bir parfüm. Tam renginin kokusu. İmza parfümü olmaz belki ama dekant şişesi bittikten sonra kokusunu özleyip ara ara gidip kokladığımı bilirim.

YSL La Nuit - Sıradan tatlı kışlık bir koku. Kokusu kötü olmamakla birlikte, diğer rakiplerine göre harikalar yaratmıyor.

Van Cleef & Arpels Midnight un Paris - La nuitten kesinlikle daha iyi alternatif. Onun kadar tatlı değil. Daha kıvamında, yumuşak (biraz balsamik) ve de sonlarında hafif bir ferahlık algılıyorum.

Hermes Nil - Güne iyi başlamak için bol çiçekli unisex bir koku. Kimisi bu çiçekleri feminen bulabilir tabi. Ama bahar sonu, yaz başı tam kullanım vakti. Sonlarını dalin ya da Johnson un kolonyası vardı, ona benzettim.

Lalique White - Yaz için favorim. Eşim de beğeniyor ve sonlarında anlatmaya çalışıp da anlayamadığı hoş birşeyler olduğunu söylüyor.

Costume National Homme - Tam bir kalıcılık ve farkedilirlik bombası. Ama projeksiyon olarak hep aynı koku geldi burnuma sanki. Bu parfümle ilgili söylemem gereken birşey varsa o da, Do not overapply!!!

Nautica Voyage - Kimisi çok övüyor ama bende projeksiyon ve diğer değerler çok da tatmin edici olmadı.

Bvlgari ph Extreme - Normalı daha güzel diyorlar ama bu da fena değil yani. Kalıcılık ve farkedilirlik iyi. Bana damla sakızını andıran bir koku olarak geliyor.

L'occitane Eaux des Baux - Koku güzel ama bende kalıcılık ve farkedilirlik çok düşük oldu. Herhalde şişesi en çabuk biten dekant oldu. Biraz fazla sıktım birşeyler değişir mi diye ama hayır.

CDG Vettiveru - Yaz için tavsiye edebileceğim bir vetiver kokusu. Koku oturunca burnuma güzel bir topraksı vetiver kokusu geliyor.

Chopard Noble Vetiver - CDG Vettiverunun açılışı daha turunç ağırlıklı iken noble vetiver daha yumuşak gibi. Zaten kokunun kendisi de gayet yumuşak, hatta bazen koktuğundan şüphe ediyorum.

Lalique Encre Noire - Bence kendisi kendi tarzını yaratmayı başarabilmiş kült bir parfüm. Elimdeki diğer vetiver temalı parfümlere göre encre noire çok daha dumansbiğuculi, puslu ( hatta bazen boğucu bile olabiliyor) bir vetiver. Kalıcılık ise akşam sıkınca ertesi gün bile duruyor ve yatakta bile kokusunu alıyorsunuz.

YSL Libre - Yine üzerimde tekdüze kokan parfümlerden. Başından sonuna kadar aynı koktuğunu sanıyorum. O kokan şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum (belki de koku homijendir) ama kesinlikle kötü kokmuyor. İlkbahar ve erken yaz günleri için ara ara kullanılabilinir.

Biraz uzun yazdım sanırım. Şimdilik burada keseyim. Sonra yazmaya devam ederim.

Bilgiler için teşekkürler peki bu dekant lar nereden alınıyor ve orijinal liği garantimi acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(05/11/2014, Saat: 18:50)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgiler için teşekkürler peki bu dekant lar nereden alınıyor ve orijinal liği garantimi acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

Buradan isim vermem hoş olur mu bilmiyorum ama 2 tane forum var (adlarını tahmin edebilirsiniz), oralardaki arkadaşlardan temin ediyorum. Dilerseniz pmden atabilirim isimlerini, ya da sorun olmayacaksa buraya da yazabilirim. Satıcı arkadaşlar zaten maddi durumu iyi olan ve varsa yurtiçi mağazalardan, ya da internet üzerinden çeşitli kanallarla yurtiçi veya yurtdışından satın alıyorlar. Hatta şöyle diyeyim, onlardan aldıklarım, benim buradan netten aldıklarından daha orijinal.
Paco Rabanne Ultraviyolet Men var elimde az kullandığım 80-85ml si duruyor.
Made in France.
Chiristian diaor fahrenheit veya Calvin Klein Truth ile takas yapmak isteyen olursa tekliflere açığım.ama yarım şişeden az olmasın lutfen:-))
veya Tabac after shave ilede takasa girerim saygılar..Tabac Aftershave den  2 adet  isterim.
Acqua Di Parma Colonia.
Acta est fabula, plaudite.
1-Chiristian Dior Fahrenheit kahverengi şişe
2-Calvin Klein truth
3-Jil sander formen.

1-YSL Jazz (Lorda selam olsun Smile Lordun dediği gibi ''sevdiceğiniz boynunuza sarılmadıktan sonra pek farkedilmez'' olsa da bir koku bu kadar mı güzel olur Smile

2-Ralph Lauren Safari (Lorda tekrar selam olsun Smile Jazz için söylediklerimin aynısı tek bir farkla geçerli, o da fark edilirliği oldukça iyi.)

3- Terre D' Hermes (onu zaten anlatmaya gerek yok Big Grin )

4- Fahrenheit Le parfum (Orijinal fahrenheite pek benzemeyen farklı bir yorum olmuş.Yine de benim çok hoşuma gitti.Kalıcılık ve fark edilirlik tam bir canavar Big Grin )

5-Terre d'hermes eau tres fraiche ( Tam ilkbahar ve yaz ayları için kullanılabilecek çok ferah bir parfüm. Terre d'hermes'in çok daha freş bir yorumu olmuş gibi.)

6- hermes eau d'orange verte ( O ne güzel ve ferah bir koku öyle.Sanki bir portakalı yeni soymuşsunuz da kokusu elinize sinmiş gibi kokuyor.Tam ilkbahar ve yazlık.Maalesef EDC olanının kalıcılık değerleri çok düşük.bu açıdan üzüyor. Concentre d`Orange Verte diye adlandırılan EDT versiyonunu kullanma fırsatım olmadı.Bulabildiğim yerde almayı düşündüğüm kokulardan)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mucizevi Krem Zdrave şimdi Geltir'de ahraz 28 23,238 09/01/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: Dragon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: