Geltir Üyelerinin En Beğendiği Kokular / Parfümler
(05/02/2017, Saat: 13:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku ozurlu bir insan olarak benim icin cok guzel bir baslık olusuyor. Sahsen senelerin fahreneit i haric bildigim bir koku yok, gecen senede esimin hediye aldıgı sozde, satıcı kızın anlatırken sanki gitmis gibi anlattıgı "hani himalaya daglarına cıkarken bir koku gelir ya burnunuza iste o koku" dedigi gri siseli creed olabilir hatırlamıyorum, gereksiz pahalı bir parfum.

Sizlere birsey danısmak istiyorum. Bir zaman bu clone parfum yapanlar icinde, Batı Sezer iyisidir diye bir not almısım kenara. Ama bugune kadar siparis vermis degilim.
Amacım, burada sizlerin begendigi birkac parfumun benzerini yaptırıp denemek. Zira parfum fiyatları ulkemizde ucmus, benimde o sekil bir merakım yok, fazla harcama yapmadan 3-4 cesit birsey alayım diyorum.
Bu cesit yapma parfum yapan firmalardan memnun kaldıgınız oldumu?
İstanbul'a geldiğinizde zazahanın 2 kat altında var, 5-10 dakika bekletiyor yanınızda yapıp veriyor. Daha iyisi tutaste yazıp aratın arama motorlarında doğu karadenizden gönderiyor.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
(05/02/2017, Saat: 14:02)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s üstadla aynı duyguları paylaşmakla beraber ben de bir ek yapmak isterim.

Malum bu decant dediğimiz şişeler var. İnternette fazlasıyla mevcut ancak bildiğiniz, tanıdığınız güvenilir bir satıcı var mıdır? Kokuyla ilgilenen üstadlarımız var, zannetmiyorum onlar bu kokuları denemek için her biri bin liranın üzerindeki parfümleri alıp alıp denediler, muhtemelen decant şişeyle olayı çözmüşlerdir. Özellikle onların satıcı tavsiyelerini almak isterim.

Komşum decantall.com sitesini bir ziyaret etmeni tavsiye ediyorum
(06/02/2017, Saat: 08:06)Sovereign Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum decantall.com sitesini bir ziyaret etmeni tavsiye ediyorum

Komşum teşekkürler. Siz yazmamışsınız ben sorayım, siz nasıl güvendiniz bu siteye?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(04/03/2016, Saat: 14:03)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Chanel Antaeus
Drakkar Noir Guy Laroche
Christian Dior Fahrenheit
Davidoff Zino
Gucci Pour Homme I (Maalesef nesli tükendi, son damlalar bende de)
Gucci Pour Homme II (Hala bulunabiliyor, meraklısıysanız alın.Bunun da nesli tükenmek üzere)
Gucci Envy
Emanuel Ungaro 1
Kenzo Pour Homme
Ralph Lauren Polo Classic
Ralph Lauren Safari
Ralph Lauren Modern Reserve
Yves Saint Laurent Kouros
Yves Saint Lauren Jazz
Laura Biagiotti ROMA
Salvatore Ferragamo F
Michael Kors
Hermes Terre D'Hermes EDP

Her kokunun ayrı bir yeri var tabi de bunlar tekrar tekrar aldıklarım. Çoğu sert, maskülen kokular.
Arada bir iki tane de yumuşak baharlık koku var tabi Smile

@koolandgang Komşum, Çok şık ve zevkli bir liste yapmışsınızWink
Benim hiç vazgeçemediğim bıkmadığım iki EDP
Chanel Antaeus ve
Hermes Terre D'Hermes birde
Vetiver genelde L'occitane nınki

(06/02/2017, Saat: 22:13)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @koolandgang Komşum, Çok şık ve zevkli bir liste yapmışsınızWink
Benim hiç vazgeçemediğim bıkmadığım iki EDP
Chanel Antaeus ve
Hermes Terre D'Hermes birde
Vetiver genelde L'occitane nınki

Komşum teşekkür ederim, iki kokuyu da gerçekten severim. L'occitane Vetyver ile tanışmadık şimdilik. Antaeus da edt olarak aldım hep, edp'si olduğunu bilmiyordum.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(06/02/2017, Saat: 21:31)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum teşekkürler. Siz yazmamışsınız ben sorayım, siz nasıl güvendiniz bu siteye?

Komşum baya zaman oldu internette niş parfümleri araştırırken önce bu işi yapan site sahibine ulaşmıştım, ismi Tuna Selvi idi yanlış hatırlamıyorsam ben bizzat kendisi ile irtibat kurup birkaç parfümü decant halinde denedim, güven konusuna gelince biraz deneme yanılma Wink birde elime ulaşan ürünlerinin hiçbirisinde sentetik koku vb. rastlamadım sitesinide sonradan kurdu zaten, birde her koku sürekli elinde bulunmuyor açıkçası ben memnun kaldım irtibatı olsaydı paylaşırdım ancak telefonumun azizliğine uğradım yakın zamanda Smile
Saygılar..

Chance, 2016 yılında yayınlanan ve popülerliğini House dizisinin yıldızı Hugh Laurie’ye borçlu olan bir dizi. Dizinin üçüncü bölümünde Jaclyn Blackstone/Gretchen Mol ile bu dizide de doktor rolündeki Eldon Chance/Hugh Laurie arasında bir konuşmaya tanık oluyoruz. Jaclyn’in dikkatini Eldon’un bir masa üzerindeki parfümleri çekiyor ve “Bütün bunlar nedir?” diye soruyor. Eldon “Bunlar benim hobim. Koku duyusu ve bellek arasındaki ilişki beni çok ilgilendiriyor” diye cevap veriyor. Şişelerden birini koklayan Jaclyn “Güzel. Yağmur sonrası çöl gibi” diyor (Ne demekse yağmur sonrası çöl??). Eldon da “Diğer duyular talamustan geçerken koku duyusunun limbik sisteme dolaysız erişimi vardır. Bu nedenle kokulara verdiğimiz tepkiler ilkel ve duygusaldır” diyerek ilgisinin nedenini açıklıyor. Eldon Jaclyn’e İtalya’dan aldığı parfümlerden birini daha koklatıyor ve Jaclyn, hoş olmayan bir anısının canlanmasıyla beraber beklenen ilkel ve duygusal tepkiyi veriyor. Limbik sistem belleğimizin ve duygudurumlarımızın işlendiği beyin bölgesidir. Diğer duyulardan farklı olarak koku uyarıları bu merkeze herhangi bir bilişsel ve rasyonel süzgeçten geçmeden erişirler. Koku ve bellek ilişkisi için bkz.Vedat Ozan  Kokular Kitabı
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Şöyle erkeksi kokan kalıcı olan parfum oneriniz var midir ustatlar?
Şuan Avon fullspeed kullaniyorum.Koku degistirmeyi dusunuyorum
Antonio banderas king of seduction öneririm, fiyat performans açısından çok başarılı.
(10/03/2017, Saat: 21:10)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şöyle erkeksi kokan kalıcı olan parfum oneriniz var midir ustatlar?
Şuan Avon fullspeed kullaniyorum.Koku degistirmeyi dusunuyorum

TABAC'ın kokusundan hoşlanıyorsanız EDC'si 50-60 lira civarında.
Fiyat önemli değil, kalıcı olsun güzel olsun derseniz Creed Aventus var.
Bir de benim bayıldığım, ama benden başka seveni olmayan Joop Homme var, 3 gün kokusu geçmez Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mucizevi Krem Zdrave şimdi Geltir'de ahraz 28 23,166 09/01/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: Dragon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: