Geltir Üyelerinin En Beğendiği Kokular / Parfümler
Bvlgary extreme . jean paul gaultier. 212 sexy men
Parfüm fiyatları uzaya çıkmadan önce sanırım 15 - 20 farklı parfüm kullandım. Bunlar arasında özellikle bvlgari Pour Homme birden fazla aldığım ve hala kullanmaya devam ettiğim tek parfüm. Bununla birlikte gene birden fazla kullandığım gucci Pour Homme ii oldu lakin artık kullanma gereği duymuyorum, çiçeksi karakteri boğuyor ve fazla karanlık geliyor.

Birde kullanmaya devam etmek istediğim ancak ya fiyatından ya da bulunabilirlik sıkıntısından birden fazla şişesini kullanmama rağmen artık alamadığım chanel edition blanche ve bvlgari aqva amara var. Özellikle chanel kullanmaya devam etmeyi çok istediğim bir koku ancak bir şişesi araba taksiti kıvamına gelmiş durumda.

Reformülasyon öncesi aldığım bir şişe dior homme var hala, özenle sakladığım kutusundan arada bir çıkarıp tek doz sıkıp yerine koyuyorum. Designer parfümler söz konusu olduğunda yerine koyacak bir parfümle tanışmadım henüz ki designerlar dışında da parfüm kullanmışlığım yok.

Hayatımda wow etkisiyle karşıladığım ilk parfüm dolce gabbana the One olmuştu, sentetikliği başımı ağrıtmasa ve biraz daha genç olsam kullanmaya devam edebilirdim belki. Aynı sorun kenzo power'da da var, ilk sıktığımda nevrim dönmüş hemen bir şişe kapmış ancak kullanmaya devam ettikçe baş ağrısı sorunuyla karşılaşmıştım.

Yaş alıp burnum biraz daha tecrübe kazandıkça (elbetteki konunun kompetanı değil, amatör bir parfüm severim) parfümden çok bazı kokulara hayranlık duymaya başladım. Vetiver, lime ve bergamot gibi. Chanel hayranlığım bundan, burnum buram buram lime kokusu alıyor chanel edition blanche'da; ancak dediğim gibi bir şişe chanel almaktansa ev kredisi çekip taksit ödemeyi yeğleyebilirim. Şu sıralarda da Gio profumo kullanıyorum her ne kadar farkedilirlik ve kalıcılık konusunda çok tatmin etmesede.

Aquatik kokular var birde. Fırsat buldukça tester denemeye çalışıyorum parfümerilerde mağaza görevlileri rahat verdikçe. Şimdiye kadar aradığım kokuya ulaşabilmiş değilim, bir kaç sene öncesine kadar aqva amara bu konuda tatmin ediyordu beni ama parfümü artık bulma imkanı yok, ya üretimi sonlandı ya da ülkeye gelmiyor. Genede bir gün aradığım tuzlu deniz kokusuna ulaşacağımı biliyorum.

Gene fiyatı nedeniyle yanına yaklaşamadığım terre var, sanırım o da reformülasyon geçirdi ki bundan yıllar önce her kokladığımda Bodrum'un beyaza boyalı evleriyle çevrili dar sokaklarında aldığım portakal ağaçları ve toprağın kokusunu artık alamıyorum ondan; ya da kendimi avutuyorum...

Benim biraz kalıcılıkla ilgili problemim var parfümlerde. Ortalamanın çok altında performansı oluyor bir çok kokunun tenimde. Bu nedenle aslında edition blanche, profumo, aqva amara gibi parfümleri kullanmam pek doğru değil gibi ancak dediğim gibi Aquatik, yeşil limon, bergamot karakterli kokulara karşı zaafım var. Lakin tek doz sıksam da (abartarak söylüyorum) 1 hafta kokusunu almaya devam ettiğim parfümüm dior eau sauvage. Yıllar yıllar önce aldığım 50lik şişe hala taş gibi duruyor dolapta.

Bağlamam gerekirse, artan fiyatlar nedeniyle artık üzerine çok düşemediğim bir konu parfüm sevdası. Burun geliştikçe sevdiğim parfümler değişmeye devam etsede ilginç şekilde chanel edition blanche hayranlığım, bvlgari Pour Homme alışkanlığım ve dior homme sevdam hiç bitmemiş...
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Hocam merhabalar lime bergamot seviyor ve kalicilik istiyorsaniz nishane colongaise i kesinlikle oneririmSmile

Deniz temali parfum olarak da pekji battaniue övuluyor kullanmadim ama dekantini almak niyetindeyim
Dediginiz gibi parfum fiyatlari aldi basini gitti. Channel allure sport benim icin vazgecilmez kokumdur ama biterse diye resmen korkuyorum. Fiyati neredeyse 1.5 kati artti.

Nishaneyi ozellikle yazin cok severek kullandim. Kolanya olarak gecmesine ramen kaliciligi ve yayilmasi ortalamanin cok ustunde taze guzel bir parfum Smile
Geleneksel tıraşa başlamadan önce allure sport ve black code kullanıyordum. Tabac ürünleri ile tanıştıktan sonra tabac edt bir numaram oldu. Sanırım bundan sonra başka parfüm kullanmayacağım.
Yazın

Versace Eros
Calvin klein Be ve black code

Kışın Ck euporhia intense , armani gio , yada hugo boss değişmezlerim

Geçiş mevsimleri sadece Ck in2u
(17/08/2019, Saat: 23:29)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhabalar lime bergamot seviyor ve kalicilik istiyorsaniz nishane colongaise i kesinlikle oneririmSmile

Deniz temali parfum olarak da pekji battaniue övuluyor kullanmadim ama dekantini almak niyetindeyim
Dediginiz gibi parfum fiyatlari aldi basini gitti. Channel allure sport benim icin vazgecilmez kokumdur ama biterse diye resmen korkuyorum. Fiyati neredeyse 1.5 kati artti.

Nishaneyi ozellikle yazin cok severek kullandim. Kolanya olarak gecmesine ramen kaliciligi ve yayilmasi ortalamanin cok ustunde taze guzel bir parfum Smile

Merhaba, Omer Ipekci’nin deniz temali parfumu Battaniye degil Eau Mer; yanlislik olmasin Smile Bu arada Battaniye de cok guzel kislik tarzda bir parfumdur, kullanilan notalardan amber, vetiver, paculi sizi adeta bir battaniye gibi sarar.
(17/08/2019, Saat: 23:29)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhabalar lime bergamot seviyor ve kalicilik istiyorsaniz nishane colongaise i kesinlikle oneririmSmile

ev kredisine mi giriyoruz parfüm mü alıyoruz artık bu neymiş :d
Ben Bi kolonyaya bu kadar para versem vicdan azabından saçlarım ağarır muhtemelen, ki çok daha altı fiyatlara parfüm almıyorum aynı vicdan muhasebesi nedeniyle.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(18/08/2019, Saat: 07:23)connoisseur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, Omer Ipekci’nin deniz temali parfumu Battaniye degil Eau Mer; yanlislik olmasin Smile Bu arada Battaniye de cok guzel kislik tarzda bir parfumdur, kullanilan notalardan amber, vetiver, paculi sizi adeta bir battaniye gibi sarar.

Aaa duzeltme icin cok tesekkur ederim Smile haklisiniz
(18/08/2019, Saat: 08:28)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ev kredisine mi giriyoruz parfüm mü alıyoruz artık bu neymiş :d
Ben Bi kolonyaya bu kadar para versem vicdan azabından saçlarım ağarır muhtemelen, ki çok daha altı fiyatlara parfüm almıyorum aynı vicdan muhasebesi nedeniyle.

Hocam siradan kolanya gibi susunmeyin esasn yuzdesi olduca yuksek onstagramda denk gelir yada pardum forumlarindan dekant olarak aliyorum ben zaten yuzde yuksek oldugundan uzun sure gidiyor
@onur7 komşum,
Chanel Blue ve Dior Sauvage hayranıyım ben de.
"chanel edition blanche" merak ettim şimdi, kokusunu tarif etmen mümkün mü, veya benzediği başka bir kokuyu?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mucizevi Krem Zdrave şimdi Geltir'de ahraz 28 22,972 09/01/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: Dragon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: