Dis tasi ve temizligi
Dis tasi denen illetle tahmin ediyorum bir cogumuz tanismistir. 2-3 ay once ilk defa dislerimi temizlettim, daha once hic ihtiyac olmamisti.

Simdi dislerimde tekrar tas ve plak olusmaya basladi. Ne kadar iyi ve duzenli fircalasam da olusuyor.

Disciye gitmeden bu taslari temizleyen bir cozelti veya macun var midir? Bu konuda tecrubeli/bilgili arkadaslaein yorumlari cok isime yarar.

Selamlar.
Iyi pazarlar
bilmiyorum ama diş taşı çiğneme akışkanlığı sonucu oluşurmuş, her insan genelde ya sağ yada sol taraf ile çiğneme yapar, yani çürük veya ağrılı diş olan tarafda çiğneme yapmaz, çiğneme yapılmayınca tartar oluşur, engellemek için en güzel yöntem sakız çiğnemek, iki taraflı çiğnemek, diş doktorum böyle demişti, hatta yalnız ortamda abartarak cak cak çiğne demişti,
(12/01/2014, Saat: 15:14)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bilmiyorum ama diş taşı çiğneme akışkanlığı sonucu oluşurmuş, her insan genelde ya sağ yada sol taraf ile çiğneme yapar, yani çürük veya ağrılı diş olan tarafda çiğneme yapmaz, çiğneme yapılmayınca tartar oluşur, engellemek için en güzel yöntem sakız çiğnemek, iki taraflı çiğnemek, diş doktorum böyle demişti, hatta yalnız ortamda abartarak cak cak çiğne demişti,

Enteresan. Sakiz cigneyince fayda edecegine inanmamakla birlikte bir sure denerim. Tesekkurler.

Ben aslinda su marka gargara soyle bir x , y dis tasini engelliyor tarzi bir oneri bekliyordum Smile hatta engellemeyi de gectim dis tasini temizleyen cozelti gibi bir sey var midir?
(12/01/2014, Saat: 16:30)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enteresan. Sakiz cigneyince fayda edecegine inanmamakla birlikte bir sure denerim. Tesekkurler.

Ben aslinda su marka gargara soyle bir x , y dis tasini engelliyor tarzi bir oneri bekliyordum Smile hatta engellemeyi de gectim dis tasini temizleyen cozelti gibi bir sey var midir?

Diş taşını temizleyecek çözelti dişlerinizide kökten temizlemezmi hocam Tongue
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Big Grin disler kalsin mumkunse
Diş taşı oluşmasını önlemek için tek yol diş ipi kullanmak ve günde 2kez ağız temizliği yapmak. Diş ipini sabırla kullanmaya devam ederseniz diş taşı oluşmasını önlemiş olursunuz. Onun dışında kullanacağınız ağız solüsyonları antiseptik özellikleri ile ferahlık verecektir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(12/01/2014, Saat: 19:30)Format/s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diş taşı oluşmasını önlemek için tek yol diş ipi kullanmak ve günde 2kez ağız temizliği yapmak. Diş ipini sabırla kullanmaya devam ederseniz diş taşı oluşmasını önlemiş olursunuz. Onun dışında kullanacağınız ağız solüsyonları antiseptik özellikleri ile ferahlık verecektir.

Mantikli. Dis tasi olusumunu onleyecegine eminim. Ustune listerine le cila yapmak kaliyor.

Biraz arastirdim dis tasi olustuktan sonra disciye ziyaretten baska secenek yokmus. Yani tas olusmadan onlem almak gerekiyor.
Diş doktorumun söylediğine göre dişlerin arayüzü toplamın yüzde 60dır. Diş ipi kullanamadığında dişlerinin yüzde 40 temizlenmiş olur demişti. Hele bir defa tartar temizliği yapılmışsa tekrarlaması 1 yıl sürmez. Oral b nin yuvarlak kutulu naneli ipini tavsiye ederim.
Ayrıca listerin vb. Ağız temizleme suları alkol içerir. Hassasiyeti olan arkadaşların dikkatine...

(13/01/2014, Saat: 02:01)Format/s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diş doktorumun söylediğine göre dişlerin arayüzü toplamın yüzde 60dır. Diş ipi kullanamadığında dişlerinin yüzde 40 temizlenmiş olur demişti. Hele bir defa tartar temizliği yapılmışsa tekrarlaması 1 yıl sürmez. Oral b nin yuvarlak kutulu naneli ipini tavsiye ederim.
Ayrıca listerin vb. Ağız temizleme suları alkol içerir. Hassasiyeti olan arkadaşların dikkatine...

Listerinin alkolsüz olanı da var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk. Hakann 23 12,134 03/06/2020, Saat: 12:22
Son Yorum: GecayS
  Araç İçi Temizliği nikitherat 2 2,504 20/06/2017, Saat: 20:42
Son Yorum: nikitherat
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,278 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Kaliteli mutfak bıçağı ve bileme taşı. geldigitti 9 13,809 24/08/2013, Saat: 16:08
Son Yorum: tipsol
  Çelik Kasalı Saat Temizliği yarhasan 6 19,857 07/07/2013, Saat: 00:55
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: