Porsuk Kılı mı, Domuz Kılı mı?
Olaya fiyat/performans açısından bakarsak tercihiniz nedir?

Ben porsuk olarak:
1-Semogue SOC 2 Band Finest Badger
2-Frank Shaving Finest Badger Hair Chubby 26mm
3-Frank Shaving Silver Tip 22mm

Domuz Olarak:
1-Semouge 1305
2-Omega 11126
3-Kuaför Lux (Yerli markalar içinde en beğendiğim, yaklaşık 10 yıl önce berberim aracılığıyla almıştım)
4-Neredeyse diğer tüm yerli markalar (Banat-Niva-Jaguar vs)

Benim tecihim domuz kılı. Özellikle break-in sürecini tamamlamış olanları son derece yumuşak ve performanslı.
Ama şunu da belirtmeliyim ki Kuaför Lux hariç diğer yerli markalar Semouge ya da Omega kadar başarılı değil benim gözümde.

Yukarıda da görüleceği üzere en üst seviye Porsuk Fırça kullanmadım ve fiyatları bu seviyelerde olduğu sürece kullanmayacağım Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
f/p açısından bakınca
Sabrınız varsa break in sürecinde domuz kılı ama simetrik kıllı domuz bulmak zor. Jaguar kullandım ama kılların dağılışı hoşuma gitmedi. Semouge tam istediğim gibi içe eğimli. Tabii bu domuz kılı fırçalarda en iyi/verimli kullanım şekli kaynara yakın suda yumaşayacak.
Porsuğa gelirsek lijun finest en uygun fiyatlısı. İki tanesini kullandım hiç kıl dökmedi. Bence FS kadar yumuşak değil ve knot yapıştırıcısı yüzünden loft boyunu 1cm düşük hesaplamalı ama sorun değil.
Eğer backbone u kuvvetli bir porsuk istiyorsanız ben size semogue soc 2 derim. Elimde gel likely tips 25mm chubby sap Finest fs var ve yüzümde çok yayılıyor Loft uzunluğu yanlış hatırlamıyorsam 56mm olması lazım. Baya bir yayılma yapıyor ama muhteşem bir fırça.

Yani masajdan hoslaniyorsaniz ve aşık olacağınız bir fırça arıyorsanız soc 2 derim.

Domuza gelince elimden Rodeo, omega, ws olmak üzere bir çok fırça geçti ama en çok sevdiğim semogue 1305 oldu. Zaten hazır break-in yapılmış olarak geliyor.
Every farewell is a new beginning.
semouge 1305 domuz favorım

Stubby ,chubby 2 ve SOC II de porsuk .. Porsuk mu domuz mu derseniz porsuk bir adım önde
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
F/P değerlendirmesinde M&F ve Simpson gibi markaları da eklemek gerekir.Bu fırçalar da belli bir fiyattan sonra en iyi konforu veren fırçalar.Mancho Üstadım'ın fırçalarına ekonomik seri diye tanımlıyorum.
FS markasının fiyat güncellemesiyle F/P büyüsü bozuldu gibi geliyor.

Simpson bestleri,FS silvertipleri kadar konforlu.
Semogue SOC II meles meles yapısı biraz kemikli,hassas ciltlere uymaz.
Domuz fırça kullansam tercihim SOC bristle olurdu.

Mancho Üstadım,size tavsiyem mutlaka bir Simpson deneyin,bu ay commodore X3 alacağım size de tavsiye ederim.Ekonomik fırçalar bir dereceye kadar yeterli olur.Kaliteli fırçadan kendinizi mahrum etmeyin.Kullanırsanız fikriniz kesinlikle değişir.

http://www.executive-shaving.co.uk/simps...-brush.php

images?q=tbn:ANd9GcT0XjePvajkDf0akVcDyqL...CZhQhZXB3-
Commodore X3 çok pahalı değilmiş. Bir sonraki siparişe eklenebilir denemek için. Öneri için teşekkürler sevgili İhtilaf üstadım Smile Gene de konu F/P olunca domuzlar bir adım önde. Porsukların domuz kadar çok bulunmaması fiyatları bu kadar yukarı çekiyor bence, yoksa verdikleri fiyatının karşılığı değil.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Fiyat konusu ekonomik değil zoolojik bir olay Smile domuz nüfusunun fazla olması ve kolayca postu deldirmeleri yüzünden bristle fırçalar ucuz.
Keyfin F/P si olur mu Sevgili Mancho,alın verin kraliçeyi sevindirin Smile
(13/01/2014, Saat: 16:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat konusu ekonomik değil zoolojik bir olay Smile domuz nüfusunun fazla olması ve kolayca postu deldirmeleri yüzünden bristle fırçalar ucuz.
Keyfin F/P si olur mu Sevgili Mancho,alın verin kraliçeyi sevindirin Smile

Ben de onu dedim zaten sevgili İhtilaf. Az bulunan porsuklar fırça olanlar değil mahluk olanlar Big Grin
Goethe
Elimde 2 porsuk 1 domuz kılı var,

Domuz kılı banat,
Porsuklardan biri traditional shaving best badger
porsuklardan diğeri simpson persian jar 2 super

TS best badger domuz kılından çok daha iyi,
Simpson ise diğerleri ile kıyaslama kabul etmiyor,

Simpson yıpranmasın diye bir gün ts birgün simpson şeklinde gidiyorum, simpson olan sabahları iple çekiyorum, sanırım bir tane daha aynı kalitede ürün alacağım ancak bu sefer kesinlikle sentetik olacak,
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(13/01/2014, Saat: 19:57)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde 2 porsuk 1 domuz kılı var,

Domuz kılı banat,
Porsuklardan biri traditional shaving best badger
porsuklardan diğeri simpson persian jar 2 super

TS best badger domuz kılından çok daha iyi,
Simpson ise diğerleri ile kıyaslama kabul etmiyor,

Simpson yıpranmasın diye bir gün ts birgün simpson şeklinde gidiyorum, simpson olan sabahları iple çekiyorum, sanırım bir tane daha aynı kalitede ürün alacağım ancak bu sefer kesinlikle sentetik olacak,

Son nesil sentetikleri ben de merak ediyorum.
Ama semogue porsuklarla keyif yönünden yarışır ve insanı ikilemde bırakabilir. Sıcak suyu görünce pamuk gibi oluyor. Gerçi porsuklar da ipek gibi. Gördünüz mü ikileme düştüm bile :d

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Executive Shaving Porsuk Satmayacak Aedan 39 16,038 19/09/2020, Saat: 02:41
Son Yorum: broraso
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,240 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,898 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: