Porsuk Kılı mı, Domuz Kılı mı?
kesinlikle ustadlardan gelen yorum yardım ve bilgilendirmeler çok faydalı ve gerekli görüyorum, sizler sayesinde forum tıraş konusunda wikipedia ve ekşisözlük gibi olmuş, günlerdir giriyorum, forum alışkanlık oldu, ve illaki tıraş konusunda sorunu olan birileri burayı bulup faydalanır, o değilde zamanı gelecek oraları buraları dövmeli, tıraş olmayan yada mc3 ile tıraş olan dedeler belkiyor gelecek nesiller, tehlikenin farkındamısınız, Smile
Arkadaşlar yorum yazmak gerçekten emek isteyen bir şey. Okunabilir ve ilgi çekici olması için de mutlaka fotoğraf eklenmesi gerekiyor. Yani fırça krem veya sabun incelemesi yaparken ıslak elinizle fotoğraf makinesi kullanmak ayrı bir dert. Emeğe saygi duymak gerekiyor gerçekten. Herkesin Sessiz kalma sebebi farklı olabilir. Saygılar,
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(14/01/2014, Saat: 09:35)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kesinlikle ustadlardan gelen yorum yardım ve bilgilendirmeler çok faydalı ve gerekli görüyorum, sizler sayesinde forum tıraş konusunda wikipedia ve ekşisözlük gibi olmuş, günlerdir giriyorum, forum alışkanlık oldu, ve illaki tıraş konusunda sorunu olan birileri burayı bulup faydalanır, o değilde zamanı gelecek oraları buraları dövmeli, tıraş olmayan yada mc3 ile tıraş olan dedeler belkiyor gelecek nesiller, tehlikenin farkındamısınız, Smile
o değilde zamanı gelecek oraları buraları dövmeli, tıraş olmayan yada mc3 ile tıraş olan dedeler belkiyor gelecek nesiller, tehlikenin farkındamısınız, Smile
Buna cok güldüm Smile
e mail adresim tipsol@me.com
(14/01/2014, Saat: 03:07)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba ooppss komşum tekrar foruma hoşgeldiniz, evet söylemiş olduğunuz şey mantıklı geldi aslında. Fakat bizim forumumuzda aktif kullanıcı sayısı 300 ü bulmaz diye tahmin ediyorum, elbette herkesten tektek teşekkür beklemiyorum ama okuyan ve faydalanan kişinin geri bildirim yapması katılım yapması beni memnun ederdi. Paylaşımlarımın size fayda sağlamış olmasına çok sevindim, yardıma ihtiyacınız olan her konuda ulaşabilirsiniz elimden gelen desteği vermeye hazırım.

Hocam merhaba,sizi ilgiyle takip ediyoruz, müsterih olunuz.
Selamlar. Sorunun cevabını barındıran bir başlık varsa affola. Domuzla porsuk arasında ısıyı muhafaza etmek, köpük kalitesi gibi konularda kayda değer bir fark olduğu anlatılıyor (porsuk kullanmadım, bilmiyorum). Porsuk kılı fırçalara ait alt kategorilerin de sıralaması malum. Pure'dan silvertip'e uzanan bir skala var. Merak ettiğim; ısı muhafazası, köpük kalitesi ve yumuşaklık açısından porsuk kategorisinin en küçük kardeşi olan pure badger ile domuz kılı arasında nasıl rütbe farkı olduğu. Sadece forumda değil, hiçbir yerde spesifik olarak bu ikisini kıyaslayan bir yoruma rastlamadım. Elbette hangi domuz kılı fırçayla hangi pure badger fırçayı kıyasladığımıza göre değişir ama ortalamayı göz önünde bulundurarak genel bir kıyaslama yapılsa sonuç nedir?
(12/06/2020, Saat: 03:13)safporsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. Sorunun cevabını barındıran bir başlık varsa affola. Domuzla porsuk arasında ısıyı muhafaza etmek, köpük kalitesi gibi konularda kayda değer bir fark olduğu anlatılıyor (porsuk kullanmadım, bilmiyorum). Porsuk kılı fırçalara ait alt kategorilerin de sıralaması malum. Pure'dan silvertip'e uzanan bir skala var. Merak ettiğim; ısı muhafazası, köpük kalitesi ve yumuşaklık açısından porsuk kategorisinin en küçük kardeşi olan pure badger ile domuz kılı arasında nasıl rütbe farkı olduğu. Sadece forumda değil, hiçbir yerde spesifik olarak bu ikisini kıyaslayan bir yoruma rastlamadım. Elbette hangi domuz kılı fırçayla hangi pure badger fırçayı kıyasladığımıza göre değişir ama ortalamayı göz önünde bulundurarak genel bir kıyaslama yapılsa sonuç nedir?

Komşum ilk aldığım setin içinde edwin jager pure badger fırça vardı, domuz kılı fırça olarak da daha sonradan jaguar aldım. İkisi de çok kaliteli olmayan ama işini gören fırçalar. Kıyas yapmak çok doğru gelmese de pure badger genel olarak daha iyi, domuz kılı masaja daha elverişli diyebiliriz.

Sabahları dolapta hangisine elin gidiyor diye sorarsan; silvertip high mountain fırça var önce ona gidiyor, sonra pure, sonra domuz derim. Saygılar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Komşum pure fırça alacağınıza domuz fırça alın derim. Porsuk ile domuz arasında bence dağlar kadar fark var kalite anlamında. Domuz yanına bile yaklaşamaz ama pure fırçalar hem küçük hem batıcı oluyor. O yüzden tavsiye etmem. Masajı seviyorsanız omurgalı fırçalar hoşunuza gidiyorsa 2band yumuşacık olsun yüzümü okşasın diyorsanız silvertip bakın. 300-500 TL arasında güzel fırçalar var. (Porsukların canlı canlı kıllarının yolunmasindan ötürü ben kullanmıyorum artık)
Saygılar.
Cevap içinde çok fazla değişken içeriyor. Pure porsuk fırça çizicidir, onun yerine üst kalite domuz bir fırça daha iyi performans verebilir. Ancak porsuk fırçanın düğüm kalınlığı fazla ve omurgası iyi ise suyu çok güzel tutar. Domuz buna yaklaşamaz. Değerlendirme için bu kadar çok değişken varken cevap vermek çok zor. En güzeli genel değerlendirme değil de iki model arasında gitmeniz. Düğüm çapı, kıl uzunluğu, kıl yoğunluğu, hatta sap tasarımı. Bunların hepsi bir değişken. Bu nedenle x model porsuk ile y model domuz arasında kıyaslama yapılırsa daha doğru olur.

Bir değişkenden daha bahsedeyim. Domuz diyoruz ama Semouge, Zenith, Jaguar bunların hepsi domuz ama birbirleri ile hiç alakaları yok. Firmaların kılları işleyiş biçimi bile her şeyi değiştirebiliyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Ben Zaza marka 35tl ye domuz fırça aldım ve omega pro48 den ve yaqi black marble sentetikten bide daha performanslı. Ayrıca kılların yumuşama süreside gayet makul. İlgilenenlere tavsiyemdir.
Zaza marka domuz kılı fırçayı ben de almıştım. Kıllar çok özensizdi ve çok kıl döküyordu. Bence break in süreci sonunda omega Pro 48 daha iyi olacaktır.

Yakın fiyatları olduğu düşününce yerli üretim yerine Omega çok çok daha mantıklı bence.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Executive Shaving Porsuk Satmayacak Aedan 39 15,832 19/09/2020, Saat: 02:41
Son Yorum: broraso
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,218 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,859 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: