Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
Belki siz bilmiyorsunuz ama ben kendimi deneme tahtasına çevirdim.

Teknik vs derken şuraya neredeyse 1 senedir üye oldum, o günden beri DE deniyorum. Fakat hiç kartuş denemeden DE ye geçtim.

Şu kesin, kartuş pratik ve kaliteli malzeme ise 5 kullanıma kadar kusursuz.

Eğer sakallarım seyrek ve yumuşak olsaydı DE den vazgeçmezdim.

Bugün sizler için 3 günlük sakalı tekrar DE ile (adjustable long handle -beyaz rapira) tekrar deneme yapacağım. Bakalım sonuç ne olacak.
(26/08/2012, Saat: 20:42)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: not: kimse üzerine alınmasın, kartuşçulara kandırılmış demiyorum, konu buradan geldiği için bahsi geçti. mancho üstadım lütfen mazur görün.

selamlar.

Rica ederim sevgili Ohtararan,

Ben zaten üsteki mesajımda kandırılma konusundaki fikirlerimi Churchill'in ağzından yazdım.

Eğer gerçekten piyasanın oyunlarından uzak kalmak istiyorsak, tıraş konusunda tek yol, şu anda çelik ustura ve arko ya da benzeri sabunlar.

İngiliz, Amerikan,Alman, İtalyan sabun ya da krem üreticilerine, keza Portekiz, İngiliz,İspanyol, Çin fırça üreticilerine çuvalla para ödeyip sonra da kartuşa tu kaka, para tuzağı sizi kandırıyorlar demek beni sadece gülümsetiyor.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
benden de bir benzetme

kartuşlu versatil otomoatik kurşun kalemler gibidir DE de kahta kurşun kalemdir

hızlı yazar kalemtraş gerektirmez ama çabuk kırılır, tahta ve talaş kokusu yoktur. Ağacın elinize değince verdiği o sıcaklık yoktur

hala okullarda tahta kaplama klasik kursunkalemler kullanılıyor. Birçok insan da benim gibi tahta kurşun kalemi tercih ediyor. Klasik geleneksel zevkli ve asil

teşbihte hata olmaz demişler
bu konuda size katılabilirim. kendi adıma çıkarımım şu ki; de makineler, usturadan sonra büyük bir devrimdi. ustura bakımı zor ve kendini kesmemek maharet gerektiren bir gereçti. pratik ve güvenli (safety razor) bir makine gilette markasının bir buluşu idi. zaten o sıralarda tüketim toplumu henüz yoktu. bir diğer sebebi ise usturayı bir kez alan bir daha para vermiyordu. jilet satarak şirketini kurtarabileceğini düşünmüştü. kesinlikle bir dahadır bana göre. ancak kartuşlu makineler hele de o titreşimliler bir böyle büyük bir yenilik getirmedi. burada da yeni reklam sektörü girdi devreye. sabunlarda ise kendimden örnek verirsem, yüksek parayı; içinde zararlı madde olmadığına inandığım için, cildimde iyi bir his bıraktığı, tahrişi sıfırladığı için veriyorum. üstü ise kokusu. kokusunu sevmeyince kullanamıyorsunuz malum ki. (zevkler işte bu hale kadar geldik Smile)
hocam bir de şu var. artık satılmıyor her yerde yaprak jilet ve makineler. geçenlerde bir genç arkadaşa ki 18 yaşında filandı, makineleri filan gösterdim. yaprak jileti görünce "aa o ne ?" dedi... yani bizim gibi meraklıları olmadıkça kolay kolay de tıraş seçeneği de yok yeni neslin. hadi biz öğrendik , yakaladık bir yerinden.
oğlum olursa bir DEci veya bir çelik usturacı olması için elimden gelen telkini ve bilgilendirmeyi yapacağım. kendisi isterse kartuşçu olsun.
Saygılarımla
(26/08/2012, Saat: 20:34)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reklamla, özendirmeyle, modayla bir yere kadar.
Kartuşların 20 yıldan uzun bir süredir yaygın kullanımını sadece yukarıdakilerle açıklayamazsınız.

Aşağıdaki söz belki bir şeyler ifade eder.

"Herkesi bazen kandırabilirsin,bazılarını her zaman kandırabilirsin ama herkesi her zaman kandıramazsın."

Churchill
DE alet sabun ve fırça hesabı .. .

quote='ihtilaf' pid='24510' dateline='1345986844']
kartuş herzaman daha pahalı

50 tl 89
9 tl astra
30 tl fırça
1 tl arko

jared en iyi cevabı veriyor

yeşil paket astra
lacivert ve sarı paket gillette kullan
hepsi aynı
hepsi A classIdea

slim,89,aristocrat,flare vs. bu aletlerden birine 3 jiletten birini takın ve tıraş olun
aydınlık tarafa geçip jedi olunIdea

(26/08/2012, Saat: 16:52)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nitelik konusuna gelince, aynı paketin içinde biri kör, biri keskin jiletler nitelikli bizim gariban kartuşlar niteliksiz Huh
[/quote]
Bu kadar masrafla kalan olsaydı, ne bu forum ne de yabancı forumlar olurdu.

Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz. Wink

(26/08/2012, Saat: 21:16)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE alet sabun ve fırça hesabı .. .

50 tl 89
9 tl astra
30 tl fırça
1 tl arko
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Herkesi her zaman kandirirsiniz
İnsanlar kendilerini kandırırlar ve kandıranları lider,yonetici,mitos,guru yaparlar
Halen dünyada savaşların olması ,kapitalizmi insanların sevmesi ve çevrecilerin çok azınlık olması herkesin kandirilmasinin delilidir
DE'ler de, jiletler de bu yönetici, guru vs'lerin icadı.

Çelik ustura kullanın, o zaman haklısınız.

Döneminin büyük sermayesi de DE makine, jilet satarak öpüyordu milletti.

Çelik ustura en azından zanaatkar işiydi bir zamanlar.
Goethe
Bende yaprak jileti kucukken televizyonda gordugum arabesk dinleyip kendini jiletleyen insanlar nedeniyle haberler sayesinde tanidim. Ama market rafinda olan bir urun olmadigi icin nerede nasil satildigini bilmiyordum. Hatta insanlar kendini jiletledigi icin korkuyordumda bu urunden ama gel gorki hasir nesiriz simdi Smile

(26/08/2012, Saat: 21:05)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam bir de şu var. artık satılmıyor her yerde yaprak jilet ve makineler. geçenlerde bir genç arkadaşa ki 18 yaşında filandı, makineleri filan gösterdim. yaprak jileti görünce "aa o ne ?" dedi... yani bizim gibi meraklıları olmadıkça kolay kolay de tıraş seçeneği de yok yeni neslin. hadi biz öğrendik , yakaladık bir yerinden.
oğlum olursa bir DEci veya bir çelik usturacı olması için elimden gelen telkini ve bilgilendirmeyi yapacağım. kendisi isterse kartuşçu olsun.
Saygılarımla
(26/08/2012, Saat: 20:34)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reklamla, özendirmeyle, modayla bir yere kadar.
Kartuşların 20 yıldan uzun bir süredir yaygın kullanımını sadece yukarıdakilerle açıklayamazsınız.

Aşağıdaki söz belki bir şeyler ifade eder.

"Herkesi bazen kandırabilirsin,bazılarını her zaman kandırabilirsin ama herkesi her zaman kandıramazsın."

Churchill

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: