Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
Kartuşcular kendilerinden emin olduğu için daha hoşgörülü sevgili @m y r Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Valla ne kartusa ne de ye karsiyim
Ama sabun firca denince kartus, jel denince de aklima gelemiyor ...
Ya jelle kartus, ya firca sabunla de aeklinde kisitliyorum kendimi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Bence DE in kartuşlardan en büyük avantajı her seferinde yeni jilet kullanmak ve materyalinin kalitesi plastik kartuşlulara göre. Tıraş kalitesi göreceli ve tabiki tartışılır. Ama parlayan mühle ye yeni kağıttan çıkarılmış timor jileti takmak psikolojik olarak bile tıraşı rahatlatıyor. Burdan kartuşçu komşularımın affına sığınıp selam ederim .

https://www.instagram.com/u1071/
(27/10/2015, Saat: 19:11)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla ne kartusa ne de ye karsiyim
Ama sabun firca denince kartus, jel denince de aklima gelemiyor ...
Ya jelle kartus, ya firca sabunla de aeklinde kisitliyorum kendimi

@aedan komşum,bu bize dayatılan sistem,siz reklamlar da jel ile kartuşu yan yana görmemiş olsaydınız o zaman böyle bir bilinçaltı oluşmazdı. Ama insanlara satmak istedikleri çabukluk,hızlılık,az uğraş. Eğer Tobss yada Speick gibi kaliteli ürünlerin Türkiye de pazar payı olsa,o zaman onlarda ona göre reklam yapıp algımızı o yöne çekerler. Belki güzel bir DE ile yada kartuş ile.. Ama hızlı yaşam,aceleci tıraş bize gösteriliyor,tıraştan zevk almak değilde daha çok bir an önce işimizi bitirip koşuşturmalı hayata hazırlıyorlar. Bu da algıda jel ile kartuşu getiriyor.

@m y r ve @mancho komşum kesinlikle katılıyorum sizlere..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(28/10/2015, Saat: 17:10)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @aedan komşum,bu bize dayatılan sistem,siz reklamlar da jel ile kartuşu yan yana görmemiş olsaydınız o zaman böyle bir bilinçaltı oluşmazdı. Ama insanlara satmak istedikleri çabukluk,hızlılık,az uğraş. Eğer Tobss yada Speick gibi kaliteli ürünlerin Türkiye de pazar payı olsa,o zaman onlarda ona göre reklam yapıp algımızı o yöne çekerler. Belki güzel bir DE ile yada kartuş ile.. Ama hızlı yaşam,aceleci tıraş bize gösteriliyor,tıraştan zevk almak değilde daha çok bir an önce işimizi bitirip koşuşturmalı hayata hazırlıyorlar. Bu da algıda jel ile kartuşu getiriyor.

@m y r ve @mancho komşum kesinlikle katılıyorum sizlere..

Patron aslinda eger firca ve sabuna zaman ayirabiliyorsam o zaman de ye de ayiririm... Kartistaki asil sorun surat o da jelle oluyor... Aslinda jel degil fircasiz kremleri beeniyorum

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Kullanılmış bir kartuşlu, zımparayla yeniden bilenebilir mi acaba, yoksa bu fikir, şahsımın elisıkılığının bir tezahürü olarak internet aleminde yerini mi alacak? Angel
(11/01/2016, Saat: 14:47)Grandnovice Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanılmış bir kartuşlu, zımparayla yeniden bilenebilir mi acaba, yoksa bu fikir, şahsımın elisıkılığının bir tezahürü olarak internet aleminde yerini mi alacak?  Angel

Zımparayla bilenir mi onu bilmiyorum, ilk defa duydum. Ama youtube'de çeşitlik yöntemler mevcut Smile
Zımpara ile olmaz, bilemek için aletler var ama etkili olduğunu sanmıyorum. Ömrü bitti mi biter kartuşun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(12/01/2016, Saat: 11:57)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zımpara ile olmaz, bilemek için aletler var ama etkili olduğunu sanmıyorum. Ömrü bitti mi biter kartuşun.

Kota sürtünce oluyo komşum, tabi bir yere kadar.

Bu arada ben de Mancho üstadın tarafına geçtim, bence de kartuşlular de'lerden iyi.  Confused
Komşum 3 liralık kartuş için 30 liralık kota yazık etmeyin aman Smile

Ben geçen bic metal kullandım kullan at. Bence mach3 e göre daha başarılı
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: