Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
(25/06/2012, Saat: 02:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 02:36)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 02:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şaka bir tarafa, geçen ay shark ve ws çıtır çıtır kesiyordu,şimdi perma,astra 2 tıraş ancak bic zorlasan 2 tıraş
galiba jiletler sakalları sertleştiriyor yada ben 39 yaş olarak yaşlılık döngüsüne girdim ''homosapien kartlaşma dönemi'' Cool

jileti keskinleştirmek yerine
aleti agresifleştirmeyi deneyin

jilet sarf malzemesi sürekli almanız gerekiyor
agrasif makine daha ekonomik ve sadece birkere ödüyorsunuz Smile

normalde pek kesmeyen oldukça sakal bırakan shark ile
futuru beraber kulanınca 2 tıraş sorunsuz idare ediyor

üstadım
black long handle var yeni aldığım ayarlı ''black beauty'' 6,7,8 kademelerde dediğinizi deneyeceğim,ayrıca 37c slantla bir daha shark ve ws deneyeceğim ,sonucu yazarımCool

slant + kör jilet = güzel ikili

deneyin pişman olmayacaksınız
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
o zaman derby ve shark türleri için slant şart Smile
aslında sırada slant vardı ama geçen dayanamayıp netten bi flair (veya flare) tip Super Speed aldım.. Slant başka baharlara kaldı. Confused
tabii ki hala hediye gelme ihtimali var.... şunun şurasında doğum günüme ne kaldı Big Grin
usturaya oyle alismisim ki (malum kesme kismi iki kati) slantla tirasim cok uzun suruyor kiyasla. tatil donusu bir daha takasa/satiliga cikarayim.
(25/06/2012, Saat: 10:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o zaman derby ve shark türleri için slant şart Smile
aslında sırada slant vardı ama geçen dayanamayıp netten bi flair (veya flare) tip Super Speed aldım.. Slant başka baharlara kaldı. Confused
tabii ki hala hediye gelme ihtimali var.... şunun şurasında doğum günüme ne kaldı Big Grin

''adamın biri yolda düğme bulmuş terziye götürmüş demişki usta bu düğmeye göre bana ceket yap''
yani eldeki bir kaç kutu shark için futur yada derby ws için slant alalım,kaliteli jiletleri ne yapacağızSmile
şaka bir yana jiletler sarf malzeme çeşitli makinelerin olması şart,yarın ilk tıraş slanta bir shark yada ws takılacak,denenecek

evet papazeriği bakarsın superspeed yolda eğilir flair slant olurBig Grin
İki keredir mak3 blue deniyorum. Köpük olarak önce jel köpükle sakalı yedirip kayganlaştırıyorum. Sonra arko krem ile fırça ile geleneksel sıcak su ile köpürtüyorum..
İki keredir tahriş çok az ve pürüzsüz tıraş alıyorum..
Mak3 nereye kadar gidecek bilmem, sanırım 5 tıraş çıkartır.

Önemli faktör bence jel köpük. Gerçekten kalıcı oluyor kayganlık
hocam insanların sıfır olarak alabileceği fiyatın altında bir fiyata satarsanız eminim uzun sürmez satılması. şahsen ben 100 liraya yurtdışından kargo ile gelecek bir ürünün 2. eline 90 lira vermeyi tercih etmem. Yurtdışından gelen, sıfır kutusunda, ilk kez benim kullanacağım bir ürünün değeri 10 lira ile ölçülemez. hem satışınızı hızlandırmak hem ürünün forumda birilerinin işine yaraması açısından diyorum bunları, yanlış anlaşılmasın. ne yaş ne de tecrübe olarak size kesinlikle akıl verecek konumda değilim. sadece bir müşteri görüşü vermek istedim. yanlış anlaşılmak istemem. gözönünde bulundurursanız hem forumdan birini sevindirmiş olursunuz hem de kısa sürede kullanmayıp kenarda tuttuğunuz slant i nakite çevirmiş olursunuz...
Saygılarımla

(25/06/2012, Saat: 11:53)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usturaya oyle alismisim ki (malum kesme kismi iki kati) slantla tirasim cok uzun suruyor kiyasla. tatil donusu bir daha takasa/satiliga cikarayim.
(25/06/2012, Saat: 21:03)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam insanların sıfır olarak alabileceği fiyatın altında bir fiyata satarsanız eminim uzun sürmez satılması. şahsen ben 100 liraya yurtdışından kargo ile gelecek bir ürünün 2. eline 90 lira vermeyi tercih etmem. Yurtdışından gelen, sıfır kutusunda, ilk kez benim kullanacağım bir ürünün değeri 10 lira ile ölçülemez. hem satışınızı hızlandırmak hem ürünün forumda birilerinin işine yaraması açısından diyorum bunları, yanlış anlaşılmasın. ne yaş ne de tecrübe olarak size kesinlikle akıl verecek konumda değilim. sadece bir müşteri görüşü vermek istedim. yanlış anlaşılmak istemem. gözönünde bulundurursanız hem forumdan birini sevindirmiş olursunuz hem de kısa sürede kullanmayıp kenarda tuttuğunuz slant i nakite çevirmiş olursunuz...
Saygılarımla

(25/06/2012, Saat: 11:53)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usturaya oyle alismisim ki (malum kesme kismi iki kati) slantla tirasim cok uzun suruyor kiyasla. tatil donusu bir daha takasa/satiliga cikarayim.
aynı şekilde bende
hala üretilen bulunan bir ürünün
sıfırla aynı fiyata yada 10 15 lira aşağısına ikinci el satılmasına anlam veremiyorum
alınmasına ile hala akıl sır erdirebilmiş değilim Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Kisisel tecrubeme gore kartuslar kesmiyor. Sakal 3 gunu gectiyse dahada kotu oluyor. En son ciktiginda aldigim Fusion kartuslari dolapta duruyorlar yillardir.

Ama yaprak jilet, 3 perdede sinek kaydi yapiyor. Elimi yuzumde gezdirince killar batmiyor cene altinin etrafi haric (bazen). Bu iki hafta sonra tecrube sonrasi.
Geleneksel Tıraş ile ilgilenip, internet'e giren pek çoğumuzun bildiği üstad Mantic59 bir kartuş denemesi yapmış. Çok da başarılı bulmuş. Kartuş da ucuz tip bir kartuş.

“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
evet mantıcının r41 videosunuda gördüm kartuşa devam etsin

kartuşlar yapısı gereği;

cildi kazır
jilet açısı hep xtg açısındadır
kaygan band azaldıkça açı değişir
ne kadar baskı yapılacağı belirsizdir
defalarca kullanma isteğiyle birlikte körelen bıçaklar sakalları düzgün kesmez,sakallar dönerIdeaIdea

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: