Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
kartuş piyasanın %98'i gillette firmasında. Dünyada bilinen ilk tıraş bıçagı markası. Wilkinson en büyük rakibi olmasına ragmen gelebildiği yer ortada. Zamanında 2 dolara satılan slim'lerin nasıl bu günlere sapasaglam gelebildigini görebiliyoruz. Nedense bugün maksimum 1 ay giden mach3 lere 2 dolardan sahip olamıyoruz. Saygılar
Katılma tarihi: 2011
mancho ustadim jiletler yillar once teknolojiye yenik dusseydi bugun her bakkalda tekelde japon pazarinda bulabilir miydik. ustelik ucuz ve uzun sure dayanmasina ragmen tonlarcasi satiliyor. istatistikler market satislari ve barkod sisteminden cikariliyor jiletler genelde barkodsuz bunlari da istatistige katsak sonuc eminim cok degisir.
(30/08/2012, Saat: 12:01)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuş piyasanın %98'i gillette firmasında. Dünyada bilinen ilk tıraş bıçagı markası. Wilkinson en büyük rakibi olmasına ragmen gelebildiği yer ortada. Zamanında 2 dolara satılan slim'lerin nasıl bu günlere sapasaglam gelebildigini görebiliyoruz. Nedense bugün maksimum 1 ay giden M***3 lere 2 dolardan sahip olamıyoruz. Saygılar

Hocan o gunun bir dolari ile bugununki bir degil. Sanirim linguist paylasmisti tam tarihini hatirlamiyorum ama 30 yil oncesinin 1 dolari bugunun 28 dolari falandi sanirim aslinda bu hesaplamayi yapan internet siteleri var o vakit google da bulmustum suan mobildeyim eve gidince link ayarim. Kabaca bugunun 50 dolarina tekabul etse bakarsak piyasadaki mallarda 50 dolar civari ama gillette kadar guzel ve tto makine yok maalesef haklisiniz bu konuda. Ej veya muhleyi aslinda tum tiras forumlarinda provakatorluk yapip mail yagmuruna tutmali bir tto makine yapmalari icin bu firmalari Smile
andreas müller'in dediğine göre mühle güya TTO yapacaktı.. hala yok bir gelişme... ne yazık ki Confused
Saygılar
piysasada,parker,timor,weishi vs.varken zor
muhle pazarda merkur kadar dominant değil
piyasayı merkur belirliyor,merkur yol vermedikçe zor
merkur gamında tto silosu 15 turda açılan vision var zaten
gillette alet almaya devam
bu şartlarda muhle tto hayal,closed comb 89 da iyi satıyor kendi ayağına sıkıp tto yapmaz
ancak merkur tto yaparsa muadil ürün muhleden ej den gelir
merkurunde yeni DE alet hatta tto yapacağı çok zor

(30/08/2012, Saat: 14:46)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: andreas müller'in dediğine göre mühle güya TTO yapacaktı.. hala yok bir gelişme... ne yazık ki Confused
Saygılar
Hocam futur çekiç ise vision balyoz. büyük konuşmayım ama ne para veririm o visiona ne de kullanırım.
EJ mühle de öyle kocaman TTO yapacaklarsa geçmiş olsun, almam.
Yahu elin çinlisi, uRusu kopyalıyor slimi, fatboyu, black handle i bir tane avrupalı bir benzerini yapamıyor mu anlamıyorum.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 14:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: piysasada,parker,timor,weishi vs.varken zor
bu şartlarda muhle tto hayal,closed comb 89 da iyi satıyor kendi ayağına sıkıp tto yapmaz
(30/08/2012, Saat: 12:56)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/08/2012, Saat: 12:01)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuş piyasanın %98'i gillette firmasında. Dünyada bilinen ilk tıraş bıçagı markası. Wilkinson en büyük rakibi olmasına ragmen gelebildiği yer ortada. Zamanında 2 dolara satılan slim'lerin nasıl bu günlere sapasaglam gelebildigini görebiliyoruz. Nedense bugün maksimum 1 ay giden M***3 lere 2 dolardan sahip olamıyoruz. Saygılar

Hocan o gunun bir dolari ile bugununki bir degil. Sanirim linguist paylasmisti tam tarihini hatirlamiyorum ama 30 yil oncesinin 1 dolari bugunun 28 dolari falandi sanirim aslinda bu hesaplamayi yapan internet siteleri var o vakit google da bulmustum suan mobildeyim eve gidince link ayarim. Kabaca bugunun 50 dolarina tekabul etse bakarsak piyasadaki mallarda 50 dolar civari ama gillette kadar guzel ve tto makine yok maalesef haklisiniz bu konuda. Ej veya muhleyi aslinda tum tiras forumlarinda provakatorluk yapip mail yagmuruna tutmali bir tto makine yapmalari icin bu firmalari Smile
ayni hesabi kotikul icin de yapmislar. 1900lerin basinda fiyat ne kadarsa enflasyon farkini ekleyince bugunku fiyatlarla ayni oluyor asagi yukari 80$ civari.
talep olmasa üretilmez
kalite ölçek meselesi bizim kusur dediğimizi bir başkası opsiyon diyor
merkur yapıyor millet alıyor çapaklı vs diyine kıyamet kopuyor
geçen gün orco progress için jilet tam oturmuyor diyordu
futur içinde bumerang tasarım yapacaktı,fırlayan kapak geri gelsin diye

(30/08/2012, Saat: 15:09)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam futur çekiç ise vision balyoz. büyük konuşmayım ama ne para veririm o visiona ne de kullanırım.
Yahu elin çinlisi, uRusu kopyalıyor slimi, fatboyu, black handle i bir tane avrupalı bir benzerini yapamıyor mu anlamıyorum.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 14:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: piysasada,parker,timor,weishi vs.varken zor
(30/08/2012, Saat: 15:09)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam futur çekiç ise vision balyoz. büyük konuşmayım ama ne para veririm o visiona ne de kullanırım.
Saygılarımla
avrupali patentsiz is yapmiyor. patenti bekliyorlardir.
Yeni DE alet zannetmiyorum yapsınlar sap uzatıp model diye piyasaya veriyorlar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: