Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
(27/04/2020, Saat: 13:36)Pdr1903 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün iki günlük salımı OMEGA domuz fırça, arko sabun ve Gillette fusion 5 ile harika BBS kıvamında tıras oldum sanırım geleneksel tiraşta hiçbir jiletten alamadığım konfor ve keskinliği fusion 5 kartuşlu makina ile aldım,en ufak tahriş ve kanama ve yanma olmadı üstelik çok yakın bir tıraş oldu.Artik pazartesileri kartuşlu ile tıraş olmaya karar verdim nostalji olsun diye diğer günler yine klasik yaprak jiletle tıraş olucam stogum bitene kadar yeni kartuşlu makinalar bence tirasin zirvesi tabi sabun ve fırça herzaman şart...

Komşum tahrişsiz geçen tıraşınıza sevindim. Ben de ilk tıraşa başladığımda önce köpük+mach3 , sonra jel+mach3 daha sonra 3-4 sene fırça+arko+mach3 ile tıraş oldum. Fırçalı kombinasyona geçince cildi tıraşa hazırlamanın tıraşın kendinden daha önemli olduğunu farkettim. Daha sonra keyfe keder yumayla yaprak jiletli tıraşa geçiş yaptım. Herkes kendine uygun olanı doğru bu diye dayatmayı bırakmalı. Kişi kendi cilt sağlığına iyi gelen, derdine derman olan ekipmanlarla devam etmeli. Bu arada kartuşlu aletlerin tam verimi sakal kısa olduğu sürece bence gayet yerinde, tahrişli bır tıraştan sonra sığınılacak güvenli liman.
(27/04/2020, Saat: 15:28)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tahrişsiz geçen tıraşınıza sevindim. Ben de ilk tıraşa başladığımda önce köpük+mach3 , sonra jel+mach3  daha sonra 3-4 sene fırça+arko+mach3 ile tıraş oldum. Fırçalı kombinasyona geçince cildi tıraşa hazırlamanın tıraşın kendinden daha önemli olduğunu farkettim. Daha sonra keyfe keder yumayla yaprak jiletli tıraşa geçiş yaptım. Herkes kendine uygun olanı doğru bu diye dayatmayı bırakmalı. Kişi kendi cilt sağlığına iyi gelen, derdine derman olan ekipmanlarla devam etmeli. Bu arada kartuşlu aletlerin tam verimi sakal kısa olduğu sürece bence gauet yerinde, tahrişli bır tıraştan sonra sığınalacak liman.

Teşekkürler komşum,bence de tüm komşularımız cildine iyi geldiğini düşündüğü ekipmanı kullanmalı kartuşlu yada yaprajk jilet fanatikliği yapmak gereksiz olur.Firca ve sabun bence tirasin en önemli noktası ayrıca komşularıma naçizane ufak bir tavsiye tirastan önce bir miktar zeytinyağı yüze surulurse tahrişi azaltıyor herkese tahrissiz ve yakın tıraşlar..
Gillette Fusion Pro Glide Flex Ball Power Tıraş Makinesi

Sipariş ettim

Tıraş öncesi : Red One face fresh shaving Gel

Fırça : Porsuk fs shaving

Sabun : Cella

Tıraş sonrası

Alum : Zaza alum

Aftershave : Tabac

Balsam : Nivea Men Hassas Tıraş Sonrası Balsam

İle kusursuz bir tıraş çıkartacağıma inanıyorum

Ej D89 övgüyü haketmiyor Bence

Bu benim kişisel görüşümdür
(27/04/2020, Saat: 16:16)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Fusion Pro Glide Flex Ball Power Tıraş Makinesi

Sipariş ettim

Tıraş öncesi : Red One face fresh shaving Gel

Fırça : Porsuk fs shaving

Sabun : Cella

Tıraş sonrası

Alum : Zaza alum

Aftershave : Tabac

Balsam : Nivea Men Hassas Tıraş Sonrası Balsam

İle kusursuz bir tıraş çıkartacağıma inanıyorum

Ej D89 övgüyü haketmiyor Bence

Bu benim kişisel görüşümdür
Bence tiraşin zirvesi olan bir makine sipariş etmişsin hayırlı olsun komşum,de 89 ve fusion 5 kullanan biri olarak diyebilirim ki fussion 5 fersah fersah de 89 dan ileride bir makine...
Teşekkür ederim ben haftada bir sakal tıraşl
Oluyorum öle sert ve yoğun çıkan sakalım yok
Ten rengim sarısın olduğu için kartuşuda tek kullanımlık
Mantıkla kullanıcam birkaç tıraş çıkartsın diye bir kaygımda yok
Deneyimleri mutlaka yaZıcam
Bahsi geçen 5 bıçaklı ile 10 gün boyunca günlük tıraş olup sonuçlarını bildirin. Sonra da de89 ile ara vermeden 10 gün tıraş olun. Fersah fersah kim öndeymiş kim gerideymiş o zaman karar verin derim. Tekniğiniz kötüyse elbette kartuş ile daha iyi sonuç alırsınız. Sakal çıkış yönlerini bilmeden el ayarı oturmadan geleneksel tıraş aletlerini yargılamak pek doğru değil.
Saygılar.
Sakalınız yumuşak, seyrek; cildiniz sorunsuzsa kartuşlu makinelerle de sorun yaşamıyorsanız DE makinelerde ustalaşma sürecinin sabrını gereksiz buluyor olabilirsiniz. Tabi ki bu bir keyif işi. Ama DE89 övgüyü hakketmiyor ya da Gillette kartuşlu makinelerden çok geride gibi acele varılmış yargılar da açıkçası çok yüzeysel kalıyor. Kişisel tercihler herkese göre değişir elbet ama kartuşlu makinelerle jiletli makineler karşılaştırılamaz bile.

Siz cilt ve sakal açısından şanslı azınlıkta olduğunuz için muhtemelen aradaki dağlar kadar farkı hissetmiyorsunuz. (Ne güzel) Bence de nasıl keyif alıyorsanız öyle devam etmelisiniz. Ama jiletli makineleri de bu kadar basitçe harcamak burada yapılan onca yorumu, incelemeyi, paylaşılan tecrübeyi biraz yok saymak gibi oluyor.
Keyifli tıraşlarınız olsun.
(27/04/2020, Saat: 17:08)Pdr1903 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence tiraşin zirvesi olan bir makine sipariş etmişsin hayırlı olsun komşum,de 89 ve fusion 5 kullanan biri olarak diyebilirim ki fussion 5 fersah fersah de 89 dan ileride bir makine...

18) Forumun kuruluş amacı geleneksel tıraş olduğu için diğer tıraş aletleri ile (örneğin pilli -elektrikli veya güncel kullanılıp atılan vs ile ilgili ) yorum yapılması yasaktır.

http://geltir.com/announcements.php?aid=4
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(27/04/2020, Saat: 19:29)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18) Forumun kuruluş amacı geleneksel tıraş olduğu için diğer tıraş aletleri ile (örneğin pilli -elektrikli veya güncel kullanılıp atılan vs ile ilgili ) yorum yapılması yasaktır.

http://geltir.com/announcements.php?aid=4

+1
Arkadaşlar kartuşlu aletler ile geleneksel tıraş aletlerinin (ustura dahil diğer bütün de ve se aletlerin) tıraş mantığı başkadır.
Kartuşlular sakalı deriden çekerek kesiyor bu sebeple sakalın bir kısmı deriye gömüldüğü için genelde özellikle çene altı ve boyun bölgesinde kıl dönmesi ve sivilce yapma vs. risk vardır.
Ustura dahil diğer bütün de ve se aletler ise sakalı çekerek tıraş etmez her perde de kısaltarak sakalı tıraş ettiğinden eliniz alıştıktan tıraş tekniğiniz oturduğunda ve kendinize uygun ekipmanı tamamladığınızda son derece konforlu olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: