Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
(27/04/2020, Saat: 19:29)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18) Forumun kuruluş amacı geleneksel tıraş olduğu için diğer tıraş aletleri ile (örneğin pilli -elektrikli veya güncel kullanılıp atılan vs ile ilgili ) yorum yapılması yasaktır.

http://geltir.com/announcements.php?aid=4

Ben de bu kuraldan dolayı bir kaç yorumu şikayet ettim ama devam etti. Ben rahatsız oluyorum kartuş muhabbetinden geltirde. Klasik araba forumuna gidip focus corvette 1967'den daha iyi demek gibi bişey.
Arkadaşlar bu kartuşlu aletler muhabbeti zaman zaman forumda dönüyor, ki gördüğünüz üzere neredeyse forumun kuruluşunda açılmış bu başlık mevcut.

Öncelikle moderatör olarak şunu söyleyeyim; 2012'den beri bu başlık sağ kalmış ve herkes fikrini saygı çerçevesinde beyan etmişse, bu forumun ve üyelerinin kalitesini gösterir. Sorun çıkaran bir üyemiz olmadığı müddetçe moderasyon yapmak veya 18. kuralı işletmeye şimdilik lüzum yok. Zaten yasaklamak isteseniz de yasaklayamazsınız, işin içinde tıraş varsa bir yerde olumlu veya olumsuz bu kartuşlu aletlerin konusu geçecektir ve geleneksel ile kartuşlunun kıyası yapılacaktır. Bunun da bir yerde konuşulması lazım, bu başlık bu konuda bu işi yerine getiriyor.

Üye olarak fikrimi daha sonra belirteyim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
İyi akşamlar komşularım zaten görüldüğü gibi konu başlığında da yazıyor jiletler gerçekten kartuşlulardan iyi mi? kısaca düşüncelerimi dile getiriyim en azından böyle konunun forum bünyesinde olması gayet mantıklı çünkü bazı konu başlıklıklarında konu açık jilet veya geleneksel tıraş değerlendirmesi bilgisi mevcut ama bir komşumuz kartuşlu makineleri övüyor konu içeriği farklı yorum farklı bir boyutda en azından bu konu başlığında kartuşluladan memnun kalanlar bile görüşlerini ifade edebiliyor şikayet edilen yorumlara gelirsek komşumuz günümüz gillette markasını övmüş bir diğeri desteklemiş bu durum bu konu başlığı altında normal karşılanmalı konunun başlığının amacı belli bu yorumlar geleneksel tıraş aleti konu başlığında yapılsaydı gereken uygulanırdı diye düşünüyorum sonucda tıraşın dışında bir konu yok bir taraf modern tıraş bir taraf geleneksel tıraş yaklaşımımız şikayet etme değilde normal karşılamak
(27/04/2020, Saat: 21:32)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar komşularım zaten görüldüğü gibi konu başlığında da yazıyor jiletler gerçekten kartuşlulardan iyi mi? kısaca düşüncelerimi dile getiriyim en azından böyle konunun forum bünyesinde olması gayet mantıklı çünkü bazı konu başlıklıklarında konu açık jilet veya geleneksel tıraş değerlendirmesi bilgisi mevcut ama bir komşumuz kartuşlu makineleri övüyor konu içeriği farklı yorum farklı bir boyutda en azından bu konu başlığında kartuşluladan memnun kalanlar bile görüşlerini ifade edebiliyor şikayet edilen yorumlara gelirsek komşumuz günümüz gillette markasını övmüş bir diğeri desteklemiş bu durum bu konu başlığı altında normal karşılanmalı konunun başlığının amacı belli bu yorumlar geleneksel tıraş aleti konu başlığında yapılsaydı gereken uygulanırdı diye düşünüyorum sonucda tıraşın dışında bir konu yok bir taraf modern tıraş bir taraf geleneksel tıraş yaklaşımımız şikayet etme değilde normal karşılamak

Bari sonuna nokta koysaydınız. Ne güzel anlamadan hızlı hızlı okuyordum. Sanki uçurumdan düşmüş gibi oldum.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Her görüşe saygı duymakla birlikte ben kendimi bilirim. Mach 3 ten 2005, fusion proglide a 2018 e kadar her varyasyonu kullandım. İlk geleneksel tıraşım 45 dakika sürdü alıştıktan sonra 5 dakikaya kadar indirdim Smile süre avantajının yanında çene ve boyun bolgemdeki batiklardan kurtulduğum için ellerimin tek parça jiletle beni götürebildigi yere kadar gideceğim. Smile belki o zamana sakala şekil veren haplar da icat edilmiş olur Smile

Kartuş iyi diyen komşum kullan, senin adına mutluluk verici ama jilet kötü diye genelleme , jileti savunanlar da bırakın 3 cümle kartuş övülsün bunca jiletin içinde kaybolup gider kartuş cümleleri
(27/04/2020, Saat: 22:55)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her görüşe saygı duymakla birlikte ben kendimi bilirim. Mach 3 ten 2005, fusion proglide a 2018 e kadar her varyasyonu kullandım. İlk geleneksel tıraşım 45 dakika sürdü alıştıktan sonra 5 dakikaya kadar indirdim Smile süre avantajının yanında çene ve boyun bolgemdeki batiklardan kurtulduğum için ellerimin tek parça jiletle beni götürebildigi yere kadar gideceğim. Smile belki o zamana sakala şekil veren haplar da icat edilmiş olur Smile

Kartuş iyi diyen komşum kullan, senin adına mutluluk verici ama jilet kötü diye genelleme , jileti savunanlar da bırakın 3 cümle kartuş övülsün bunca jiletin içinde kaybolup gider kartuş cümleleri
+1
(27/04/2020, Saat: 21:32)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar komşularım zaten görüldüğü gibi konu başlığında da yazıyor  jiletler  gerçekten  kartuşlulardan iyi mi? kısaca  düşüncelerimi dile getiriyim en azından böyle konunun  forum  bünyesinde  olması gayet mantıklı çünkü  bazı  konu başlıklıklarında konu açık jilet veya geleneksel tıraş değerlendirmesi bilgisi mevcut ama bir komşumuz kartuşlu makineleri övüyor konu içeriği farklı yorum  farklı bir boyutda en azından bu konu  başlığında  kartuşluladan  memnun kalanlar bile görüşlerini ifade edebiliyor  şikayet edilen yorumlara gelirsek komşumuz günümüz gillette  markasını  övmüş bir diğeri desteklemiş bu durum   bu konu başlığı altında normal  karşılanmalı konunun başlığının amacı belli bu yorumlar  geleneksel  tıraş aleti konu başlığında yapılsaydı gereken  uygulanırdı diye düşünüyorum sonucda tıraşın dışında bir konu yok  bir taraf modern tıraş bir taraf geleneksel tıraş yaklaşımımız şikayet etme değilde normal karşılamak

Değerli komşum aynen katılıyorum,hakaret içerikli yorumlar olmadığı sürece herkes özgürce fikrini ifade edebilmeli
(27/04/2020, Saat: 13:36)Pdr1903 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün iki günlük salımı OMEGA domuz fırça, arko sabun ve Gillette fusion 5 ile harika BBS kıvamında tıras oldum sanırım geleneksel tiraşta hiçbir jiletten alamadığım konfor ve keskinliği fusion 5 kartuşlu makina ile aldım,en ufak tahriş ve kanama ve yanma olmadı üstelik çok yakın bir tıraş oldu.Artik pazartesileri kartuşlu ile tıraş olmaya karar verdim nostalji olsun diye diğer günler yine klasik yaprak jiletle tıraş olucam stogum bitene kadar yeni kartuşlu makinalar bence tirasin zirvesi tabi sabun ve fırça herzaman şart...
Umarım şöyle bi 5-7 tıraşı devirdikten sonra da düşünceleriniz aynen devam eder. Ben de şu an elime bir fusion 5 bıçaklı alsam, sizinle aynı şeyleri söylerim. Mükemmel tıraş, tıraşta son nokta, adamlar ne yapmış derim. Ama sadece 5 tıraş... Maksimum iki hafta.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/04/2020, Saat: 13:36)Pdr1903 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün iki günlük salımı OMEGA domuz fırça, arko sabun ve Gillette fusion 5 ile harika BBS kıvamında tıras oldum sanırım geleneksel tiraşta hiçbir jiletten alamadığım konfor ve keskinliği fusion 5 kartuşlu makina ile aldım,en ufak tahriş ve kanama ve yanma olmadı üstelik çok yakın bir tıraş oldu.Artik pazartesileri kartuşlu ile tıraş olmaya karar verdim nostalji olsun diye diğer günler yine klasik yaprak jiletle tıraş olucam stogum bitene kadar yeni kartuşlu makinalar bence tirasin zirvesi tabi sabun ve fırça herzaman şart...
Umarım şöyle bi 5-7 tıraşı devirdikten sonra da düşünceleriniz aynen devam eder. Ben de şu an elime bir fusion 5 bıçaklı alsam, sizinle aynı şeyleri söylerim. Mükemmel tıraş, tıraşta son nokta, adamlar ne yapmış derim. Ama sadece 5 tıraş... Maksimum iki hafta.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir kartuş ile tıraşa başladığımız anda jiletin canından bir can gidiyor. İki üç dört derken zaman geçiyor. Sonra bi bakmışsın aynı jileti 1 aydır kullanıyorsun. Kabaca 20 kez tıraş olmuşsun. Jilet ölmüş.

Şimdi değişim vakti. NIYE? 20 kere tıraş eden 21inciyi edemiyor mu? Peki 21 i eden 22 yi niye yapamasın? Madem kesiyor, niye degistiriyorum?

Aslında o jiletten 5-7 tıraş sonra memnuniyetimiz bitiyor ama malum pahalı olduğu için gittiği yere kadar zorlamaya çalışıyoruz. Sivilcelerle uğraş dur.

Yaprak jilet 1-2 kere kullan at. Ben şunu atmasam da az daha tıraş olsam diye kendini zorlamana hiç gerek yok. Tüm cilt sorunlarının özü, deforme olmuş jiletle tıraş olmaya çalışmak.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: