perma sharp vs wilkinson
Sad 
herkese iyi akşamlar.2. ıslak trasımı az önce yaptım.ilkinde wilkinson classıc makıne + wilkinson jılet ile gerceklestırdım. tahrıs yok denılcek kadardı ama jılet keskın degıl gıbıydı. az önce perma sharpla traş oldum suan yanıyorum kolonya ıle test ettım şapım olmadıgı ıcın müthiş yandı.Huhayrıca yüzüm kabardı.hevesle başladıgım ıslak traş beni üzdü.perma sharptan mı kaynaklanıyor.tavsıyelerınız hangı jılet yönundedır dıger markalarda dahil.2 traşımda da tek perdeyi tercih ettim.
(16/01/2014, Saat: 23:22)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pherma hangi seri?Çift kağıt,tek kağıt?
tek kağıt ,karton kutu 15x4x0g.jpg
Cilt kabaracak kadar bir duruma geldiyseniz bence jilette degilde baska bir yerde hata olabilir. Yani jiletinde etkisi vardir elbette ama... Tek perde diyorsunuz, yeterince yumusamamis olabilir sakallar, kopuk kivaminda olmayabilir, cok bastirmis olabilirsiniz. Bu makinayi kullanmadim ama mild bir alet oldugunu soyluyor kullananlar. Bu bastirmanin tahrisinin uzerine birde kolonyayi surunce kabarmis olabilirsinizde. Bol soguk su, uzerine balsam rahatlatir biraz. Gecmis olsun.
(16/01/2014, Saat: 23:32)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun.Yeni seri Phermayi hic beğenmedim.Tavsiyem Rapira ve Astra.Yurtdışı olarak da Iridium Super ve Gillette Blue.Son olarak da bastirmayin. Wink

teşekkürler.rapiram var onunla deneyeceğim
(16/01/2014, Saat: 23:35)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cilt kabaracak kadar bir duruma geldiyseniz bence jilette degilde baska bir yerde hata olabilir. Yani jiletinde etkisi vardir elbette ama... Tek perde diyorsunuz, yeterince yumusamamis olabilir sakallar, kopuk kivaminda olmayabilir, cok bastirmis olabilirsiniz. Bu makinayi kullanmadim ama mild bir alet oldugunu soyluyor kullananlar. Bu bastirmanin tahrisinin uzerine birde kolonyayi surunce kabarmis olabilirsinizde. Bol soguk su, uzerine balsam rahatlatir biraz. Gecmis olsun.

teşekkürler dostum.soğuk su yaptım yatıştırdı biraz.
Eger yanma devam ediyorsa bir tavsiye daha: kucuk bir havluyu nemlendirin, buzluga atin. 5-10 dk sonra cikarip suratiniza sarin, tras oncesi sicak havlu uygulamasi gibi... 3-5 dakika kalsin oyle.
(16/01/2014, Saat: 23:38)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler dostum.soğuk su yaptım yatıştırdı biraz.
(16/01/2014, Saat: 23:27)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tek kağıt ,karton kutu 15x4x0g.jpg

Bence bir rapira deneyin.
www.BarbarosRazors.com

(16/01/2014, Saat: 23:44)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine eklemeden edemeyecegim.Yukarda ustadimin dediği gibi on hazirlik cok onemli.Sicak su ile sakallari yumusatin.Kopugu el ile yüzde ovalayarak da bunu destekleyin.Sonrasinda tiras icin kullanacağınız kopugu uygulayin.Wilkinson DE benim çok beğendiğim ama yumuşak da diyemeyecegim bir makine.Makineyi tutus acisina dikkat edin.Alisacaksiniz.Bir de ilk perdeyi sakallarin ciktigi yönde aliyorum.Ikinci perde ise biraz daha acili oluyor. Wink

soğuk suyla yaptım ben onunda etkisi olabilir heralde.yumuşak makine olarak r89 mu tam bilmiyorum ama öyle bir şey varmış.ilerleyen günlerde yurtdışından alacağım
bassstırmayın. Sadece köpüğü toplayın sakalların kendiliğinden kesildiğini göreceksiniz.
Püf noktası: aletin sapının ucundan hafifçe sıkmadan tutmayı deneyin.
problemin tek nedeni kartuşlu makinalara alışan elinin bu makinada çok bastırması diye düşünüyorum wilkinson makina son derece mild dir hal böyle olunca sakalı tam alsın diye bastırmandan kaynaklanıyor ıslak tıraşa alıştıkça tahrişde azalacak ilk başlarda rapira kullanmanı tavsiye ederim yanma ve tahriş için her evde bulunan bepanten candır saygılar ....

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: