perma sharp vs wilkinson
(17/01/2014, Saat: 00:05)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bassstırmayın. Sadece köpüğü toplayın sakalların kendiliğinden kesildiğini göreceksiniz.
Püf noktası: aletin sapının ucundan hafifçe sıkmadan tutmayı deneyin.

ben aletin cevirme yerinden tutuyordumSmile.bırde makıneın bombeli yeri yanaga değecek heralde
aleti değil de sadece jileti değdirdiniz mi oldu bu iş :d
(17/01/2014, Saat: 00:12)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben aletin cevirme yerinden tutuyordumSmile.bırde makıneın bombeli yeri yanaga değecek heralde

Üstadım inanın benim ilk denemem tam bir felaketti tanışma mesajımı okuyun sizde göreceksiniz. Diğer herkesin dediği gibi traş önce si hazırlığı ve köpüğü iyi yapın, bastırmadan traş olun jilaet 90 derecelik açıyla dik olarak değilde dah düşük bir açıyla yüzünüze temas etsin.
Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.
Every farewell is a new beginning.
(17/01/2014, Saat: 00:12)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben aletin cevirme yerinden tutuyordumSmile.bırde makıneın bombeli yeri yanaga değecek heralde

Şu bölümleri incelemenizde yarar var:

Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı (Çok Önemli)
Acemiler İçin Tıraş Teknikleri

İdeal tutuşa örnek olabilir:

21ozcj8.jpg

İlaveten DE ile tıraşa alışana kadar ilk tıraşlarınızda sinek kaydı olacak diye fazla uğraşmayın; çünkü bu sizi kartuşludan gelen alışkanlıkla bastırmaya yöneltebilir.
evinizde madècassol isimli krem varsa tahriş ve yanma 5 dakikada geçer, eğer yoksa en yakın zamanda edinin, 7tl civarı eczanelerde bulabilirsiniz, birde kıl tam 2 dakikada tamamen ıslanıyormuş, ben son birkaç tıraştır tıraşa başlamadan 10 dakika önce badem yağı veya normal el kremi sürüyorum, birazda su vuruyorum, 10 dakika yada yarım saat sonra tıraş hazırlığı başlıyor, önce yüzümü yıkıyorum ve köpürtme işlemi sırası sakal iyice yumuşuyor, astra ve rapira kullanıyorum, yanaklar kadife gibi oluyor, yaklaşık bir aydır jiletle tıraş oluyorum acemi için rapira iyi, rapiranın pembe siyah mavi olanı uyumlu
İlgilerinize cok tesekkur ederim.bu jilet kutulari seker gibi gozukmeye basladi bana,yarin bursadaki antikacilari yoklayacagım kismetse slim denk gelir insallah.
(18/01/2014, Saat: 02:47)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlgilerinize cok tesekkur ederim.bu jilet kutulari seker gibi gozukmeye basladi bana,yarin bursadaki antikacilari yoklayacagım kismetse slim denk gelir insallah.

Şansınıza bir de gillette toggle çıkarmışSmile
Başlıktaki sorunun aynısını ben yaşıyorum. Wilkinson sword makina aldım kendi jileti biraz yordu ama çok tahriş yoktu hatta kesikte yoktu. Sonra perma sharp taktım ilk tras hafif tahriş kanama ikinci tıraş çok tahriş var kanama az. Tek kağıt aldığım perma. Başka jilet tavsiyeniz nedir tahriş yaratmasın yeterli çok sinekkaydı olmasına gerek sakal bırakmaz zaten diğerleri de galiba. Aklımda rapira var ama siz ne dersiniz.
(08/01/2016, Saat: 03:55)fiiliyol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlıktaki sorunun aynısını ben yaşıyorum. Wilkinson sword makina aldım kendi jileti biraz yordu ama çok tahriş yoktu hatta kesikte yoktu. Sonra perma sharp taktım ilk tras hafif tahriş kanama ikinci tıraş çok tahriş var kanama az. Tek kağıt aldığım perma. Başka jilet tavsiyeniz nedir tahriş yaratmasın yeterli çok sinekkaydı olmasına gerek sakal bırakmaz zaten diğerleri de galiba. Aklımda rapira var ama siz ne dersiniz.

mavi astra tavsiye ederim.

Saygılar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: