Dalan D'men tıraş kremi
Bulamadım bir türlü. . Bari dağıtımınız , pazarlamanız kötü webden satınSad
Çok şey kaybettiğini düşünmüyorum komşum Smile
Bir yerden elime geçti. Mentollü olan modeli, cool olan değil. Beklentilerim büyüktü. Bana Türkiye'deki bir çok kremin özelliklerinin birleşimi gibi geldi içeriğini okuduğumda...

Allantoin; Arko Cool'dan alınma
Mentol; Arko Ice Mint'ten alınma
Deniz Mineralleri; Nivea kremlerden alınma.
Ultra Nemlendirme; Arko Moistten alınma.

Güzel köpük yapıyor, harika da kokuyor; ama malesef vaatlerini yerine getiremiyor. Yeterli koruyuculuk, yeterli nemlendirme yok. Üstelik ben pahalı kremler kullanıcısı değilim. Düz arko ile kıyaslıyorum. Ters arko nasıl oluyor? Tabi onu ben de bilmiyorum.

Kimyager bir arkaşım dedi ki "sadece içeriklere bakıp yanılma. Aynı içerikler olabilir, ama iki firma birbirinden çok farklı kalitede ürünler çıkarır/çıkarabilir. Önemli olan sadece içine kattıkları değildir. Arko niye gliserinden kıssın; kaçı kaç para? Demek ki yapamıyor. Bu iş teknik işidir" Ayrıca içerisinde çooook güzel miktarda paraben var. Doğallık aşıkları... Nefret edeceksiniz kesin içerisindeki parabenlerden.
(18/05/2015, Saat: 14:24)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimyager bir arkaşım dedi ki "sadece içeriklere bakıp yanılma. Aynı içerikler olabilir, ama iki firma birbirinden çok farklı kalitede ürünler çıkarır/çıkarabilir. Önemli olan sadece içine kattıkları değildir.

Kesinlikle katılıyorum buna. Forum olarak gözlemlediğim ve bence en büyük yanılgıya düşülülen konulardan bir tanesi. Ürün fiyatlandırmalarında işin içine marketing , marka itibarı , pazarlama , reklam gibi faktörler de girse de yine de aynı içerikli farklı iki marka ürününün aynı kalitede olmasına mümken mertebe imkan vermiyorum.

(18/05/2015, Saat: 14:24)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko niye gliserinden kıssın; kaçı kaç para? Demek ki yapamıyor. Bu iş teknik işidir"

Bu bence sebeplerden bir tanesi. Zaten hali hazırda Türkiye 'nin tüm berberleri tarafından sürekli olarak tüketilen , formülasyonu oturmuş , yıllardır sattığı bir sabun var. Aslında Arko ' nun ürün segmentasyonu ve üretecek teknik altyapısı kısıtlı değil. İsterse en kralını üretir. Lakin ne üretiyor ? Tıraş jeli üretiyor , tıraş köpüğü üretiyor. Neden ? Çünkü hitap ettiği ve ciddi karlılık elde etmeyi hedeflediği pazarla, bizim gibi geleneksel tıraş severlerin oluşturduğu pazar payı arasında dağlar kadar fark var. Berberler olmasa o tıraş sabununu da üretmez. Ki 10 yıla kadar kitlelerin ürün tercihlerinde çok ciddi değişiklikler olmayıp , tüketim algıları benzer şekilde devam ederse o 4-5 çeşidi bulunan tıraş kremlerinin de üretileceğine pek ihtimal vermiyorum. Tıraş sabunu bir şekilde yine satılmaya devam eder.

Yani bir de olaya Arko neden üretmiyor değil de niye üretsin gözüyle de bakmak lazım. 50-100 kişi talep ettiği için yeni formülasyon , yeni hammadde temini , yeni uğraş , dermatolojik testler , ambalaj , tasarım , reklam , pazarlama ve toplumun onu kabullenmesi vs. Kimse kızmasın ama ben olsam ben de üretmezdim...

(18/05/2015, Saat: 14:24)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca içerisinde çooook güzel miktarda paraben var. Doğallık aşıkları... Nefret edeceksiniz kesin içerisindeki parabenlerden.

Paraben candır. Parabensiz ürünalmam.net der forumdan kovulmadan kaçarım Big Grin
adamentium komşum merhaba,
her ne kadar forumdaki arkadaşlar olarak, ortak kökten çıksak da zamanla hepimiz dallara ayrıldık. Sanıyorum sizinle aynı daldayız Smile Benim çok derinden inandığım iki konuya siz de ortak oldunuz. Biri "içeriğe bakıp bu ürün kalitelidir demek yanılgısı", ikincisi de "ben olsam ben de üretmezdim" deyişiniz.

Bir de şöyle bir konu daha varmış, hazır derdimi dinleyen birini bulmuşken onu da anlatayım Smile 
Diyorlar ki, Bir ürünü al, bir kere kullandın, ow my god dedin yüzün pancar gibi oldu alerji yaptı; eyvallah, onu at. Ama 'günün tıraşı' 'bu gün şunla tıraş oldum bu gün bunla tıraş oldum' bunlar pek doğru bir şey değilmiş. Bir insanın bir ürüne alışması için zaman gerekirmiş. Ve sürekli olarak ürün değiştirmek de çok iyi bir şey değilmiş.

Forumu tavsiye ettim, gir biraz bak dedim, bu günün tıraşı başlığı falan pek hoşuna gitmedi. Yani anlam veremediği nokta şu olmuş: Sizler diyor, dünyanın en büyük üreticilerinin en kral ürünlerini almışsınız, kullanıyorsunuz; bu çok güzel bir çok güzel bir davranış. Ama günün tıraşı olmaz abi diyor, haftanın ürünleri olabilir belki bir nebze dedi.

Forumda geçirdiğim zaman, bende ekonomik kayıplarla tecrübe olarak geri döndü. Bugün geldiğim nokta, basit ürünlerle (ama tabiki bir dalan krem değil) arko mesela, 15 gün hem de pazar dahil tıraş oluyorum, cilt pamuk gibi çok şükür.

Selamlar
(20/05/2015, Saat: 10:05)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: adamentium komşum merhaba,
her ne kadar forumdaki arkadaşlar olarak, ortak kökten çıksak da zamanla hepimiz dallara ayrıldık. Sanıyorum sizinle aynı daldayız Smile Benim çok derinden inandığım iki konuya siz de ortak oldunuz. Biri "içeriğe bakıp bu ürün kalitelidir demek yanılgısı", ikincisi de "ben olsam ben de üretmezdim" deyişiniz.

Sana da merhaba komşum , iş güç derken biraz geç yazabiliyorum. Bu sebeple kusura bakma lütfen.

(20/05/2015, Saat: 10:05)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de şöyle bir konu daha varmış, hazır derdimi dinleyen birini bulmuşken onu da anlatayım Smile 
Diyorlar ki, Bir ürünü al, bir kere kullandın, ow my god dedin yüzün pancar gibi oldu alerji yaptı; eyvallah, onu at. Ama 'günün tıraşı' 'bu gün şunla tıraş oldum bu gün bunla tıraş oldum' bunlar pek doğru bir şey değilmiş. Bir insanın bir ürüne alışması için zaman gerekirmiş. Ve sürekli olarak ürün değiştirmek de çok iyi bir şey değilmiş.

Arkadaşının dediğine katılıyorum. Gün aşırı malzeme değiştirimek , ürünler hakkında net bilgi paylaşma noktasında ben dahil , birçok arkadaşı yanıltacaktır. Ürünler hakkında değerlendirmelerin çok fazla objektif olamayacağı kanaatindeyim. Bu yüzden günün tıraşı bölümünde paylaştığım ekipmanlara baktıysan şayet genel de rotasyonumu haftalık değiştiriyorum. Ufak tefek farklılıklar haricinde çok fazla bir fark göremezsin.

Bir gün önce kullandığın keskin bir jilet yüzünden cildini tahriş etmişsindir , ya da kullandığın pure porsuk bir fırça da olabilir bu. Hatta tıraş aleti yüzünden ve teknikten kaynaklı sebeplerden ötürüde... Ertesi gün tıraş olduğunda yaşayacağın konforsuz tıraşı , aynı gün kullandığın ekipmana bağlama yanılgısı söz konusu olabiliyor.

O yüzden ben genel de ekipman zincirimi haftalık belirlemeye gayret ediyorum.

(20/05/2015, Saat: 10:05)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda geçirdiğim zaman, bende ekonomik kayıplarla tecrübe olarak geri döndü. Bugün geldiğim nokta, basit ürünlerle (ama tabiki bir dalan krem değil) arko mesela, 15 gün hem de pazar dahil tıraş oluyorum, cilt pamuk gibi çok şükür.

Selamlar

Komşum kullandığın fırçayı , sabunu iyi tanıyorsan , cildine uygun jilet seçimini yaptıysan ve tekniğin düzgünse ,ekipmanından nasıl verim alacağını biliyorsan Yuma ve arko ikilisiyle bile bir ömür boyu çok konforlu tıraş olursun.

Bizim forum iki yönlü boyutu olan bir forum. Bunlardan birincisi ve asli özelliği geleneksel tıraş forumu olması. Ve diğer özelliği de hobi forumu olması. Hobi forumu olmasından kaynaklı da insanlar sürekli olarak merak ediyor, merak etme güdüsünü tatmin etmek için de farklı farklı sabunlar , jiletler , tıraş aletleri vs. deniyor. Buna ben de çok aşırı olmamak kaydıyla dahilim. ( Şöyle ortalama hesap ettiğimde tüm tıraş aletlerimin toplamı 1000 TL yı geçmez diye tahmin ediyorum. )

Yani özetlemek gerekirse burada birçok arkadaşın salt amacı tıraş olmak değil. Geleneksel tıraş olmak da değil. Geleneksel tıraş olurken , bunu bir hobi haline getirip , farklı farklı ürünler denemek , farklı farklı ürünlerin koleksiyonunu yapmak. Bu kimisi için fırça , kimisi için çelik ustura , de alet , sabun, jilet vs. Veya bunların bileşkesi.

Ben işin daha çok geleneksel tıraş boyutundayım. Gördüğüm üzere bu noktada da ortak payda da buluşuyoruz sizinle.
Geçen sene bir üyemizden aldığım Dalan D'men kremi uzun bir süredir kullanmıyordum. Dün geceki tıraşımı onunla olayım dedim, krem çok katı bir hale gelmiş, tüpten sıkarken çok zorlandım, gerçekten de kurumuş krem..
Fırçaya sıkınca kullanmak mümkün olmayınca ben de zorla da olsa elime sıkıp yüzüme sürerek öyle köpürtmeyi denedim. Köpüğünde bir sorun yoktu, tıraşı rahat oldum ama köpürene kadar çok uğraştırdı..
Bunu gliserin eksikliği olarak yorumluyorum...
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Benim de o şekile gelen bazı kremlerim var. İsim vermek istemiyorum. Çok da kaliteli kremler... Gliserin eksikliğinden olduğunu sanmıyorum. Muhafaza ile alakalı olduğunu da sanmıyorum. Niye oldu ben de bilmiyorum. Tüp kremleri kaba boşaltıyorum. Sabun köpürtür gibi kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Saygılar
myr komşum doğru söylüyor. Durum gliserin eksikliği ile değil saklama koşulları ile alakalı. Benim TOBS Sandalwood kremimde de ilk alındığı zamana göre hafif bir katılaşma var.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Selamlar
Elime anlamsız şekilde epey bir adet D'men geçti, hepsini kendim bitiremeyeceğime göre dağıtmak istiyorum, Ankara içi almak isteyen varsa bana ulaşabilir. İsteyen 2-3 lira versin isteyen bil-a bedel alsın
Hepsi Ferahlatıcı versiyondur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,023 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 556,640 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,383 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 149,855 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,038 25/02/2023, Saat: 20:42