Bic Chrome Platinum
@dikdik_s doğru diyorsunuz önceki yorumlarıma baktım noktalama işaretlerini hiç kullanmadım. Ortada bir cümle varken o cümle bitmişken sonuna nokta koyucakken başka bir cümleye geçişimde cümlede ki anlamı bozuyor ve cümlede karışıklığa sebep oluyor okurken. Yani cümlenin işi bitmişken ikinci cümleyi yazışımda bir önceki cümleden bağdaşık olmaması iki cümlenin birbirini bağlamaması.
@jegal
Lutfen yanlıs anlamayın, cepten okurken hicbirsey anlamadım, sonra bilgisayardan okurken daha anlasılıyormus. Sorun yok dostum, hicbirimiz edebiyatcı degiliz, hani kabaca dikkat edelim diye dedim en azından. Anlayısınız icin tesekkurler, Saygılar.
Bir kaç yıldır sadece usturayla tıraş olmaktayım, jiletin salt karakterinin usturayla daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum, bic jilet usturaya taktığım en keskin jiletlerden, bana göre permasharptan daha keskin, uzun zamandır bu jiletle ilgili yorum yapmayı planlıyordum, daha önce yapılan olumsuz yorumları görünce uzun bir süre test ettim ama sonuç değişmedi, sakalımın yoğunluğu ve sertliği orta düzeyde, çene bölgem daha yoğun, tıraş olurken çene bölgesine geldiğimde bic farkını hemen anlıyorum, tıraş bittikten sonra da bic farkını ortaya koyuyor, jileti agresif makinalara takıp değerlendirmeyin lütfen, kesinlikle bir kaç defa şans verilmesi gereken ve forumda haksızlık yapıldığını düşündüğüm bir jilet, puanlama yapacak olursak;

Keskinlik: 7,5 /10
Konfor: 6,5/10
Revolver komşuma jileti bir-iki kere deneyip karar vermememiz konusunda katılıyorum. Ancak BİC jilet çok garip çünkü keskin ve bazende çok konforlu ancak her zaman böyle olmayabiliyor. BİC'in standardı yok maalesef. Ben bir Perma-Sharp kutusundan bir jilet alırken nasıl bir jiletle tıraş olacağımı biliyorum ancak BİC'in kutusundan jilet alırken hiçbir zaman emin değilim. Biliyorsunuz Perma-Sharp'ı Gillette'in bir fabrikası üretiyor ve genel kanı hepimiz Gillette fabrikasının ürettiği jiletlerden memnunuz (Perma-Sharp, Astra, Gillette 7 o'clock, blue, red, Polsilver vs.) Memnun olmamızın sebebi bence ürettiği her jiletin karakteri farklı olmasına rağmen bir tüketiciye bir standardı sunuyor olması. Mesela tüketici bir Astra yeşil tıraş bıçağıyla 3 kereden fazla tıraş olmaması gerektiğini biliyor veya bir başka ürettiği bıçakla 2 hafta tıraş olabileceğini biliyor gibi. Kartuşlu ve kullan-at ürünlerinde kullandığı bıçak teknolojisi şu anda uzay teknolojisiyle iç içe geçmiş şekilde ilerliyor ve AR-GE çalışmalarına ayrılan fonlar inanılmaz rakamlar. Nereye geleceğim? Geçmiş yıllardan bu yana Gillette ve BİC markalarının hep rekabet içinde olduğunu okudum* ve hala ABD gibi bir piyasada Gillette'in ürünlerinin karşısına ''iddialı'' fiyat ve ürünlerle çıkmaya devam ediyorlar ancak bence bıçak teknolojisi konusunda ileride değiller. Bunun sebebi bence BİC'in kendini bir hırdavatçı olarak görmesi. Dolayısıyla müşterisi de bir hırdavatçının ürününden ne bekliyorsa BİC'in ürününden de onu buluyor. BİC bu yarışta çoook geride ve dünyada Gillette'in karşısına kimse böyle sağlam bir duruşla ve standartta çıkamadığı için tüm dünyada Gillette'in ürünleri kullanılıyor ve Gillette' de şu anda en iyisini yapmaya devam ediyor.

Referans kaynak: http://www.nytimes.com/1982/04/11/busine...wanted=all
Katılma tarihi: 2011
Markaya eskiden beri tükenmez kalemlerinden dolayı bir sempatim olduğundan ilk denediğim jiletlerden biri oldu ama hayal kırıklığına uğradım. Kalemleri de çok kaliteli değil tabii ama işlerini başarıyla yerine getirirlerdi. Jilet için aynısını söyleyemeyeceğim ne yazık ki... İlk kullanımda çok keskin ama dalıcı bir his verdi. İkincisi daha konforlu olur belki diye umdum ama ikincisinde de çekme yapmaya başladı. Çok istikrarlı bir marka olmadığını okuduğumdan bir şans daha veririm belki ama çok yakın zamanda olmaz sanırım.
(07/12/2017, Saat: 13:02)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Revolver komşuma jileti bir-iki kere deneyip karar vermememiz konusunda katılıyorum. Ancak BİC jilet çok garip çünkü keskin ve bazende çok konforlu ancak her zaman böyle olmayabiliyor. BİC'in standardı yok maalesef. Ben bir Perma-Sharp kutusundan bir jilet alırken nasıl bir jiletle tıraş olacağımı biliyorum ancak BİC'in kutusundan jilet alırken hiçbir zaman emin değilim. Biliyorsunuz Perma-Sharp'ı Gillette'in bir fabrikası üretiyor ve genel kanı hepimiz Gillette fabrikasının ürettiği jiletlerden memnunuz (Perma-Sharp, Astra, Gillette 7 o'clock, blue, red, Polsilver vs.) Memnun olmamızın sebebi bence ürettiği her jiletin karakteri farklı olmasına rağmen bir tüketiciye bir standardı sunuyor olması. Mesela tüketici bir Astra yeşil tıraş bıçağıyla 3 kereden fazla tıraş olmaması gerektiğini biliyor veya bir başka ürettiği bıçakla 2 hafta tıraş olabileceğini biliyor gibi. Kartuşlu ve kullan-at ürünlerinde kullandığı bıçak teknolojisi şu anda uzay teknolojisiyle iç içe geçmiş şekilde ilerliyor ve AR-GE çalışmalarına ayrılan fonlar inanılmaz rakamlar. Nereye geleceğim? Geçmiş yıllardan bu yana Gillette ve BİC markalarının hep rekabet içinde olduğunu okudum* ve hala ABD gibi bir piyasada Gillette'in ürünlerinin karşısına ''iddialı'' fiyat ve ürünlerle çıkmaya devam ediyorlar ancak bence bıçak teknolojisi konusunda ileride değiller. Bunun sebebi bence BİC'in kendini bir hırdavatçı olarak görmesi. Dolayısıyla müşterisi de bir hırdavatçının ürününden ne bekliyorsa BİC'in ürününden de onu buluyor. BİC bu yarışta çoook geride ve dünyada Gillette'in karşısına kimse böyle sağlam bir duruşla ve standartta çıkamadığı için tüm dünyada Gillette'in ürünleri kullanılıyor ve Gillette' de şu anda en iyisini yapmaya devam ediyor.

Referans kaynak: http://www.nytimes.com/1982/04/11/busine...wanted=all

Mudur paylasıp cevirisini yaptıgınız yazı amerika piyasası icinde Bic-Gillette kıyaslaması yapan "nisan 1982" tarihli bir yazı, 40 sene icinde o tarihten sonra fabrikalar acıldı kapandı, firmalar battı cıktı, yenileri geldi vs. gozden kacmıs olabilir.
Saygılar

Ayakkabı No:45
@Fallschirmjäger komşum,
Bence Gilette in şu andaki sadece ve tek politikası ürün çeşitliliği ile tıraş kalitesini arttırmak yerine tıraş başı
maliyeti arttırmak maalesef Sad
Bu yüzden bu politikada farklı marka Gilette üretimi DE bıçakların kalitesini düşürmekte var..
Yakında kalitesi düşük PermaSharp görürsek şaşmayalım Sad

Ben daha önce de demisimdir, benim yuzumde BIC ile permasharp arasında pek fark görmüyorum. Tahrişsiz, yakın tıraş sagliyorlar ikisi de. Hatta Permasharp sanki hafif daha dikkatli kullanim istiyor gibi. BIC 25 TL iken Permasharp 35 TL olduğu için hala mantıklı bir secim oluyor benim tarafimdan.

SeckinB
Değerli komşularım,

Bıc Chrome Platinium'u bu sabah jiletli usturama takarak tıraşımı oldum ve tam bir facia yaşattı bana. Cildim hiç bu kadar yorulmamıştı, özellikle boyun altı bölgesini alırken jilet kelimenin tam anlamıyla takılarak iş çıkarttı. DE makine ile kullandığımda da bir şeylerin değişeceğini zannetmiyorum. Kesinlikle bana göre bir jilet değil, illa ki beğenen komşularım vardır sevenlerine saygı duyuyorum.

Hayırlı Cumalar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Her ne kadar geleneksel tıraşa yeni başlamış olsam da tüm şartlar eşitken 2 gün önce 2 günlük sakalı astra jilet takarak kestim sonuç yeni başlamış biri olarak harikaydı benim için. Şimdi herşey aynı sadece bic jilet takarak tıraş oldum faul yapmaya meyilli futbolcu gibi her fırsatta kesme eğilimi ve sakalı resmen kesmedi yoldu benim için. Diyebilirsiniz ki oyun bilmeyen geline oyun yeri dar gelir ama 2 akşam önce de amatördüm ve her şeyi aynı yaptım. Astra kaymak gibi sonuç verirken bic'le tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Kendisine uzun süre forma şansı vermeyi düşünmüyorum. En azından belli bir el alışkanlığı elde edene kadar. Benim gibi amatör olanların uzak durması gereken bir jilet olduğunu düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,274 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,144 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,101 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,780 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 8,827 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu
  Personna Platinum Chrome totan35 69 69,433 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 38,697 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: