Tanışalım
çektim uğraşıyorum şimdi... becerebilirsem düzeltmeyi atıcam...
sıcak ve soğuk su.
Saygılar
edit:
geçmiş olsun.... kabloyu bulamadık.çoruma dönünce kendi makinemde çekip göndericem.
Saygılar
(10/10/2011, Saat: 00:07)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MAdem öyle diyorsun "yakında" olmaz, hemen gir banyoya, hazırla köpüğünü, çek videoya, yayınla bir burada. 5 dakikalık iş.
benden başka izmir'li yok mu? tanışalım, kaynaşalım Wink
yeni gelen arkadaşlar pek uğramıyorlar buraya Confused
belki de vardır ama. bilemiyoruz işte kim nereden... inşallah bulursun dostum bi izmirli, sizler de buluşma tertip edersiniz.
Ankaralılar olarak kapımız açık her zaman iştirak etmek istersen Smile
(13/10/2011, Saat: 20:29)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benden başka izmir'li yok mu? tanışalım, kaynaşalım Wink
isyan edeceğim arkadaşşşş
bu yeni gelen arkadaşlar bi zahmet kendilerini burada tanıtsalar.....
36 kişi olduk güya 15 kişi var mıdır acaba kendini tanıtan...
gizliliğe önem veriyorlar demekki Smile

buarada üyemizin en az 10 katı ziyaretçi girişimiz var siteye emin olun tüm yazdıklarınız yerine ulaşıyor Wink
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(28/09/2011, Saat: 23:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben mygitar, saklınotalar ve tıraşkeyfimden Lord Sparhawk.

Yöneticisi olduğum mygitarda 2005'ten beri gitarlar, diğer enstrümanlar, enstrüman yapımı ve bakımı, ağaçlar, enstrüman cilaları, tıraş, gitar telleri, parfüm karşılaştırmaları vs gibi konularda pek çok yazım vardır.

Mygitar dışında bu konuları içerip de "komşu" hitabıyla yazılmış yazıları görürseniz bunların çalıntı olduğundan emin olabilirsiniz. Misal güdüwap.

Bir süredir kişisel parfüm ve tıraş bloglarımda bilgilerimi paylaşıyorum. Donanımhaberdeki konunun kısa sürede ateşlenmesinden sonra bugün itibariyle Türkiyenin ilk ve tek tıraş forumuna sahip olsuk. McOcro arkadaşımıza emekleri için teşekkür ederiz.

Bunlar dışında ismim Özgün, 27 yaşındayım ve eskişehirde yaşıyorum. Anadolu üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Yapımı Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapıyorum. Yani lütiye'yim.

İlgi alanlarımda animeler, havyanlar(özellikle papağanlar), her türlü kesici gereç, bileme, fotoğrafcılık ve kore sineması vardır. Özellikle bilme ekonusunda hastalıklı bir insanım ve birkaç sene içinde kitapçının tekinde bileme ile ilgili türkçe bir kitap görürseniz şaşırmayın.

Gerek mesleğim gereği, gerekse merakımdan dolayı çok fazla çeşit bileme taşı ile haşır neşirim ve aklınıza gelecek herşeyi biledim. Bu konuda yarıdma ihtiyacınız olursa çekinmedne soru sorabilirsiniz. Ama haliyle mutfak bıçağım var taşa nasıl tutayım şimdi gibisinde sorular sormayın, bu konular internetten yazışmakla öğrenilmez. ama teknik konularda yardımcı olurum. Bilenmesi ya da restoresi gereken usturalarınız için benimle temasa geçebilirsiniz.

Sakalları yoğun olan biriyim. Üniversite yıllarımdan beridir jiletle tıraş olurum.İlk olarak jiletli ustura ile başlamıştım. Sonra jiletli tıraş makineleri geldi ve en son da çelik usturalar. Hepiniz gibi geleneksel ıslak tıraş hastalığının bana da yayılması fazla uzun sürmedi. Ama ben başladığımda bana bu şekilde bilgi verecek, destke olacak kimse yoktu. O yüzden çoğu şeyi sizlere göre çok daha yavaş öğrendim. Bu uzun sürede dünyadaki jilet modellerinin %90'ı nın kullandım. Yavaş yavaş kaliteli sabun ve kremleri öğrendim. Tıraş makineleri ve usturalardan kendime ait ufak bir koleksiyon yaptım. Ancak koleksiyoncudan ziyade pratikte her gerecini kullanana biriyim. O yüzden sabit bir seçimim yok, jiletli ustura da kullanırım, çelik usturada, jiletli tıraş makinesi de. O anki ruh halim neye yönlendirirse. Şu sıralar en büyük zevkim ustura restorasyonu ve bunların koleksiyonunu yapma isteği ileride çok tehlikeli olacak gibi benim için. Big Grin

Yazılarımda sık sık saçma sapan kelime hataları görebilirsiniz. Bu hem tez yazma dönemlerinden kalma hızlı yazma huyundan, hem de hem türkçe, hem de ingilizce olarka çeşitli platformlarda oldukça uzun yazılar yazıp, beynimin sulanmasından dolayı. Dolayısıyla ne biçim Türkçesi var adamın hiç özen göstermiyor diye düşünmeyin. Sürekli devrik cümleler kullanmam da bu uzun uzadıya yazdığım yazıların biri dönüşü oldu. Roman dili. Smile

Çok sevdiğim bir sultan papağanım var. Bulut 3 yaşında bir dişi.
225985_7643924343_584804343_275614_3277_n.jpg

Bu da ben, bıyıklar gitti malesef Confused
155889_477240434343_584804343_5520214_3886458_n.jpg

Adaşım sayılır... Benim ismimin son harfi farklı Lord arkadaşımızdan.. Smile
Merhabalar,

Bursada yaşıyorum.İsmim Hüsnü.31 yasındayım.Bende Geleneksel Tıraş taraftarlarından bırıyım.Çevremdekılerede anlatmaya çalışıyorum.DE89 kullanıyorum.Fırçam FS 24 mm.Tıraş kremi olarak,Arko,Nivea,Maca Root kullanıyorum.Aradada Arko Tıraş Sabunu kullanıyorum.Gilletten memnunum.Basketbolu severim.2 Pac severim.Ancak Klasik müzikde dinlerim.1980-1990'larsız olmaz.Filmlerle aram uzak sayılmaz.Herkese Slmlar.Kendınıze ıyı bakın...
tanışma mesajı biraz geç oldu ama Smile
hoşgeldiniz aramıza ....
(26/11/2011, Saat: 14:42)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bursada yaşıyorum.İsmim Hüsnü.31 yasındayım.Bende Geleneksel Tıraş taraftarlarından bırıyım.Çevremdekılerede anlatmaya çalışıyorum.DE89 kullanıyorum.Fırçam FS 24 mm.Tıraş kremi olarak,Arko,Nivea,Maca Root kullanıyorum.Aradada Arko Tıraş Sabunu kullanıyorum.Gilletten memnunum.Basketbolu severim.2 Pac severim.Ancak Klasik müzikde dinlerim.1980-1990'larsız olmaz.Filmlerle aram uzak sayılmaz.Herkese Slmlar.Kendınıze ıyı bakın...
(26/11/2011, Saat: 16:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tanışma mesajı biraz geç oldu ama Smile
hoşgeldiniz aramıza ....
(26/11/2011, Saat: 14:42)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

H.Buldum.
Sitede ürünler hakkındaki yorumlara bakmaktan,tanışma ile ilgili kısmı esgeçmişim,görmemişim.
bünyamin, hekim, istanbul (şimdilik) 35 yaş evli, çocuksuz, ideal kiracı Big Grin

bir kaç aydır tam tıraş meraklısıyım, ıslak diyemeyeceğim nitekim kartuş tıraşı diye tabir edilmesi gereken sisteme de maalesef ıslak tıraş deniyor, ama hiç safety razor kullanmadım, mach3, turbo, turbo excell falan derken baktım ki elimde vibrasyonlu bir traş makinesi var yeter dedim ve o günden bu yana jiletli ustura (milyoncudan alınma,1.25 lira) ve perma-sharplarımla mutlu mesut tam tıraşımı oluyordum. Ta ki ustura aramaya karar verip bu foruma denk gelene kadar, sanırım bir iki hafta içinde de şimdiye kadar ne kullanıyor idiysem onları değiştirmeye başlayacağım, nitekim görüyorum ki hiç birşeyden haberim yokmuş Smile
memleket kurtulana kadar siyah

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tanışalım Collector5505 3 1,644 02/01/2023, Saat: 22:00
Son Yorum: Collector5505
  Tanışalım eflatun34 30 7,170 14/10/2020, Saat: 14:56
Son Yorum: Tony Soprano
  Tanışalım ben Alper Sheeplessness 25 7,575 03/09/2019, Saat: 10:56
Son Yorum: 3RD1
  Tanışalım komşular Koza 21 5,414 10/05/2019, Saat: 02:59
Son Yorum: umutatakul
  Tanışalım keskin 16 10,299 02/03/2016, Saat: 13:21