Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
Moser yada dingling rf609
(24/01/2017, Saat: 00:59)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Moser yada dingling rf609

Moser 1400 var tavsiye ederim. Wahl markasinada bakin derim
Öyküler yaşamın teçhizatıdır.
Kazıtma dışında şekil vermek çok mu zor olur acaba ?
Moser 1400'den istediğim verimi alamadım. Kafa yapısı kaba geldi, başlık yani tarak değiştirmek uğraştırdı. Kablolu çalışması az da olsa hareket serbestligini olumsuz etkiledi. Belki de ben beceremedim. Acemiliğin de etkisi olabilir tabi.
Sonra aldığım basit, trimmer ya da clipper diye tabir edilen, bir makine aldım. Tamam dedim ,aradığım tarzda tıraş aleti bu.
Ucuz ve basit de olsa etkili bir kesimi vardı ve şarjı da olağanüstü uzun gidiyordu. İçinden çıkan tek ayarlanabilir başlığı takıp çıkarırken kirinca biraz araştırıp Philips 5000 aldım.
Mutlaka daha iyisi vardır. Ama ben beğendim, beklentimi karşıladı . Korkmadan daldım saçlara. İlk defa bu kadar futursuzca ve rahat bir kesim oldu. 0.5-23 mm arası kesim yapabilmesi ve ayarlama yapmanın çok kolay olması bunda etkili oldu.
Şu anki tek sıkıntım ense bölgesini alırken görüş acısını ayarlayamamak. Bu konuda önerisi olan varsa çok iyi olur. Ayna nasıl nereye yerleştirilir gibi b7b7b9d5217b4812bc1f8dfbfa14e670.jpg
(11/03/2017, Saat: 10:47)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu anki tek sıkıntım ense bölgesini  alırken görüş acısını ayarlayamamak.  Bu konuda önerisi olan varsa çok iyi olur. Ayna nasıl nereye yerleştirilir gibi

Ben şu kırtasiyelerde satılan telli dosyaların arka renkli sayfasını kesip şunu yaptım.Önce iki ayna ile ensenizin almak istediğiniz yerleri dışarıda bırakacak şekilde yerleştiriyorsunuz.Tek elinizle bunu tutarken makineyle de enseyi alıyorsunuz.delik kısımlara da lastik takabilirsiniz. Smile
[img]QaYX9V.jpg[/img]
@bayercy ; hocam  Normal banyo aynasının karşısında Eğer ensemin sağ tarafını alacaksam sağ elimle makinayı tutarken sol elimle  de aynayı tutuyorum. Sol elimi kafamın arkasindan dolandırıp kestiğim bölgeyi karşımdaki banyo aynasına yansıtarak görüş sağlıyorum. Anlatınca biraz garip durdu ama sorun olmuyor. Sadece aynayı tutan kolun biraz esnek olması yetiyor.Smile

Eğer bu işi biraz daha kolaylaştırmak isterseniz saplı olan bir ayna işi çok daha rahat hale getiriyor. Ben eski motordan kalma kazalı aynayı kullanıyorum. Bir de ense böglesinde aynadan yansıyan ile görüntü alındığı için net görüs biraz zor oluyor. Bu nedenle bu işi yaparken karşınızdaki aynaya yakın durmak gerekiyor biraz. Örneğin geniş/büyük bir lavabonun olduğu banyoda karşımdaki aynaya fazla yaklaşamadığım için problem yaşayabiliyorum.
Umarım yardımcı olur.
@mazot komşum saça şekil verebiliyormusunuz yoksa sadece aynı numara ile mi kesiyordunuz. Bir türlü cesaret edenedim makina almaya, aslında ben sadece tek numara kısa saç kesimi yaptırıyorum. Ayda bir berbere verdiğim para ile çoktan makina almıştım
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(11/03/2017, Saat: 17:45)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mazot komşum saça şekil verebiliyormusunuz yoksa sadece aynı numara ile mi kesiyordunuz. Bir türlü cesaret edenedim makina almaya, aslında ben sadece tek numara kısa saç kesimi yaptırıyorum. Ayda bir berbere verdiğim para ile çoktan makina almıştım

Hocam ben 15 senedir Moser 1400 makine ile enkısa ayarı ile tüm kafayı aynı ayarda kesiyorum,sanırım en kolayı bu.İlk başladığımda ense kısımda zorlanıyordum sonrasında o da kolaylaşıyor .Bence denemeye değer,4,5tıraşta amorti eder kendini makine.Aynı makıne nerdeyse ilk günki gibi kesiyor,yeterki yağsız bırakmayın.
@Köse123
@mazot
Yanıtlar için sağolun arkadaşlar.
Hareket etmesini saglayan aparatı olan bir ayna işi oldukça kolaylaştırırdi ama dediginiz yöntemleri deneyeceğim.
@Deaken komşum ,eğer heryeri aynı uzunlukta kestiriyorsaniz hiç beklemeyin bence. Ben 3 ayin sonunda amerikan tıraşı tarzı saç yapabilir hale geldim.
Biraz el becerisi yetiyor. Youtube dan saç kesme videoları izlemek de çok faydalı oluyor.
Heryeri aynı uzunlukta kesenlere 1400 iyi model olabilir. Benim tecrubem ise şarjlı ,ayarlanabilir tek başlıklı saç kesme makinelerinin daha rahat olduğu yönünde.
@bayercy komşum teşekkürler. İşinize yararmı bilmem ama hep aklımda olan ayna https://m.ikea.com.tr/urun-katalogu/bany...-ayna.aspx
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,669,649 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,402 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,145 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,958 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,478 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,685 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,956 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,012 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,232 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,863 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: