Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
Benimde evde full fonksiyon remington seramik bıçaklı profesyonel makinam var. Yani 5 numara sac olabilir bazen berbere 4 numara kestiriyorum ama acaba kendim becerebilirmiyim bilmiyorum henüz cesaret edemedim. Yada Hanım'a kestirsemmi bu aksam, her tıraşım 25 tl ayda 2 kez tıraş olurum. Maliyetinde değilim ama berbere 1 saat ayırmak zor geliyor nedense.
e mail adresim tipsol@me.com
(28/01/2014, Saat: 00:58)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde evde full fonksiyon remington seramik bıçaklı profesyonel makinam var. Yani 5 numara sac olabilir bazen berbere 4 numara kestiriyorum ama acaba kendim becerebilirmiyim bilmiyorum henüz cesaret edemedim. Yada Hanım'a kestirsemmi bu aksam, her tıraşım 25 tl ayda 2 kez tıraş olurum. Maliyetinde değilim ama berbere 1 saat ayırmak zor geliyor nedense.

Her yeri aynı ölçüde kestiriyorsanız becerirsiniz Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Başka bir başlıkta konusu geçmişti ama kusura bakmayın bulamadım cepten.

Berberim Abi'm gibidir. 25 senedir tıraş olurum. Sakal tıraşı yapmaz git evinde ol der. Çevresi geniştir, iletişim sayesinde her ihtiyacınızı görebilecek insanları tanır, tanıştırır. Yoldan eli yüklü geçen teyzeye yardım için müşteriden izin ister yardım eder. Yolda çalışan insanlara çay su ikram eder. Eve tadilat yaptırdım tüm ustaları o tanıştırdı, benim namıma pazarlık yaptı, inşaata geldi gerektiğinde ustalara fırça attı. Hakkını ödeyemem. Bu arada benim de hoş sohbet çok konuşan bir adam olmadığımı söyleyeyim. Berberlerin de mutlaka Iyileri de vardır anlayacağınız. Beğenmediğimiz örnekleri olduğu gibi.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(28/01/2014, Saat: 01:09)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her yeri aynı ölçüde kestiriyorsanız becerirsiniz Smile

Hayır Üstad yanlar ve arkalar 2 den 4 e tırmanacak sekilde oluyor. Zor gibi yani.
(28/01/2014, Saat: 01:50)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır Üstad yanlar ve arkalar 2 den 4 e tırmanacak sekilde oluyor. Zor gibi yani.

Ben de genelde yanlar ve arkalar, üstlerden daha kısa olacak şekilde kesitiriyorum berberime. Bundan dolayı kendim tıraş olmaya cesaret edemiyorum. Big Grin Kısa saç rahatlık ama.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Evet burdan aldığım gazla makinamı çıkarıp esimin yardımı ile yanlardan başladım üstler vs derken. Tam bir fiyasko olduSmile aralardaki geçişleri ayarlayamadik. 6 yasında kafaya tas koyup tasın altını kestirerek Amerikan tıraşı olan cocukların sacı gibi oldu. Hemen berbere kostum üstler 4 yanlar 2 seklinde ayarladı. Abi herkes sacı evde keserse biz ne yiycez dedi, üstüne birde kafa ve sırt masajı yaptı kaptı yine 25 i Smile
Ben hiç gitmem berbere. Kendim kesiyorum. 1 küsür cm kesen tarak kullanıyorum.
(26/01/2014, Saat: 01:11)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir senedir alabros şeklinde kesiyorum, sol elimi kullanmak zor geliyor, sağ elimle bitiriyorum, keserken enseme ayna ile bakmıyorum, bittikten sonra kontrol için bakıyorum, üst ön 4 no tarak ile tam üstler 3 no ile, arka ve yanlar 2 1 0 şeklinde, haftada bir kesiyorum, aslında tam bir terapi gibi, mutlu oluyorum ve rahatlıyorum, moser bir harika, önceleri ayda 3 kere berbere gidiyordum, ilk başlarda 45 dakika sürüyordu ve ayna tutan kişi lazım oluyordu, şimdi ise 10 dakika yetiyor, ama ilk kestiğimde fiyasko olmuştu, dandik bir makine almıştım en ufak tarak hariç öteki taraklar takılı iken sıkışıp kesme yapmamıştı akabinde hemen berbere gittim şapka takarak, sonra moser siparişi vermiştim,

Video bekliyoruz hocam sizden. Bende kendim tıraş olmaya çalışıyorum ama ne hikmetse kulak üstlerini ve enseleri tek başıma beceremiyorum.O kısımlara gelince ev arkadaşımı çağırıyorum yardım et diye Smile
En yakın zamanda çekim yapacağım. Normalde çıplak kesim rahat oluyor. Ama ben mecburen kameraya atlet ile çekeceğim :-) yeni tıraş olduğum için haftaya çekerim. Dosya olarak yüklerim yada youtube harici bir yükleme varsa onu denerim. Teşekkürler.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaş. 14 dakika süren telefon kaydı yaptım ve video ayrıntılarına baktım tam 1.5gb tutmuş. Ne bu ya. Birde telefon eski galaxy s2. Yeni sistem 4k kayıt yapan cihazlar ne kullanır acaba kart olarak. 4 5 sene önceleri 5mb anca tutuyordu. Neyse çekimi çevirici programla kalitesini düşürüp yayınlarım

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,662,321 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,399 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,142 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,940 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,475 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,677 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,938 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,009 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,229 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,861 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: