Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
(11/07/2016, Saat: 13:35)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende kendime wahl makina sipariş ettim bakalım becerebilirsem artık.

Sent from my iPhone using Tapatalk
tipsol@ komsum o estetik harikası fırçaları yaratan birinin şimdiye kadar başlamaması hata zaten Smile...tez zamanda deneyimlerinizi bekliyoruz...

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Bence hiç denemeyin.Ben bi kere denedim denemez olaydım.Neyse o günleri hatırlamak istemiyorum.YANİ DENEMEYİN!

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bundan 3-4 sene evvel kendi başıma bu işe merak salıp ucuzundan alt sınıf bir makine alıp denemelerde bulunmuştum.
Ancak başka insanlar bu işi nasıl yapıyor, youtube'da video var mıdır diye düşünmeden, araştırmadan bu işe girdiğim için çabuk soğumuştum.
Son zamanlarda bu başlığın güncel olması sebebiyle, tekrar aklıma düştü.
Videolar izledim, iyice gaza geldim.
Hafta sonu geçtim ayna karşısına.
Şuan subay tıraşıyla dolaşıyorum. Çok beğendim kesimimi.
Sevgiler.
(20/07/2016, Saat: 11:18)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bundan 3-4 sene evvel kendi başıma bu işe merak salıp ucuzundan alt sınıf bir makine alıp denemelerde bulunmuştum.
Ancak başka insanlar bu işi nasıl yapıyor, youtube'da video var mıdır diye düşünmeden, araştırmadan bu işe girdiğim için çabuk soğumuştum.
Son zamanlarda bu başlığın güncel olması sebebiyle, tekrar aklıma düştü.
Videolar izledim, iyice gaza geldim.
Hafta sonu geçtim ayna karşısına.
Şuan subay tıraşıyla dolaşıyorum. Çok beğendim kesimimi.
Sevgiler.

Hangi tıraş makinasını ve hangi numaralı tarakları kullanarak tıraşınızı oldunuz ?
Katılma tarihi: 2011
(20/07/2016, Saat: 13:57)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi tıraş makinasını ve hangi numaralı tarakları kullanarak tıraşınızı oldunuz ?

Bu aletle önce 1 numara (3mm) ile kulak ve ense çevresinin alt kısımdan yukarıya doğru 2-3 cmlik bir alanı aldım. Bu arada makine üzerindeki kol yukarıdaydı, en kısa kesim yani. 2 numarayı takıp daha önce kestiğim bölgenin üst tarafından yine 2-3 cm üstünü aldım. 3 numarayı takıp yine yukarıya doğru işlemi tekrarladım. 4 numarayla da aynısı. 4 numaraya gelince artık kafamın tepesine gelmiş oldum. Burada söylediğim 2-3 cm tahminidir. 1'den 4'e kadar eşit aralıklarla yukarıya çıktım. Tabi favori ve şakak denilen yan taraflar 2-3 numarada kaldı. Daha kısa oldu yani.

Tabi bu şekilde kesim yapınca çizgiler kalıyor çok bariz bir şekilde.
Çizgileri yok etmek için makine üzerindeki kolu aşağıya indirip, yani en uzun ayara getirip tekrar 1 numarayı takıp ilk kesimdeki 1 numara çizgisinin üzerinden defalarca geçip çizgiyi kaybettim. Çizgisiz bir geçiş oldu. Bunu 4 numaraya kadar tekrarladım.

Üstleri makasla almaya çalıştım ancak ayna karşısında biraz zorlandım. Makinenin tarağını çıkarıp 0 numaradayken diğer elimde tuttuğum tarakla saçımı tarayıp göz kararı bir uzunluktan makineyi tarağın üzerinden geçirerek kestim. Bu işlemi tüm üst bölgede tekrarladım.
Burada önemli olan uzunluğa karar vermek. Uzunluğa karar verip ilk kesimi yaptıktan sonra diğer bölgeleri kesmek çok kolay. Kestiğiniz ve kesmediğiniz saçlarınızdan bir kısım tarakla yukarıya doğru kaldırırken, tarak kestiğiniz saçın hizasına geldiğinde kalan uzun saçı kesmek gerekiyor. Deneyince çok basit.

Bu arada arka tarafı görmek için küçük bir el aynası elime alıp büyük aynaya arkamı döndüm.

Ekleme: Küçük hatalar olabilir. Küçük hataları düzeltmeye kalkmayın. Yapılan bu küçük hatalar bir haftaya kalmadan görünmez oluyor.
https://www.youtube.com/watch?v=C_DgQEHM0GY
Nihayet Moser 1400 aldım bordo renkli olmasına rağmen Moser 1400 Edition gibi 1 numara tarak ve ayarlanabilir tarak var kutunun içinde. Makineyi yağladıktan sonra hemen tıraş faslına geçtim. Ayarlanabilir tarak gerçekten çok rahatlık sağlıyor ve sabit numaralı taraklara bağlı kalmadan istediğim ölçülerde kesebiliyorum. Yaklaşık 40 dk süren tıraştan sonra kalan izleri yok etmek için makasla parmaklarımın arasına aldığım saçlarımın ucundan da kesince iz falan da kalmadı. Çok hoşuma giden bir tıraş oldu. Ense için hiç ayna kullanmadım sadece kontrol amaçlı baktım. Kulak üstü 4.5-5 numara kullandığım için kulak arkası ense için 3 numara birazcık göze batıyor gibi ama ilk tıraşımda bundan daha kötüsünü bekliyordum. Neyse ki güzel bir tecrübeydi. Bu işi bir kere öğrenen ömrü boyunca berbere ihtiyaç duymaz.
(04/08/2016, Saat: 12:46)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nihayet Moser 1400 aldım bordo renkli olmasına rağmen Moser 1400 Edition gibi 1 numara tarak ve ayarlanabilir tarak var kutunun içinde. Makineyi yağladıktan sonra hemen tıraş faslına geçtim. Ayarlanabilir tarak gerçekten çok rahatlık sağlıyor ve  sabit numaralı taraklara bağlı kalmadan istediğim ölçülerde kesebiliyorum. Yaklaşık 40 dk süren tıraştan sonra kalan izleri yok etmek için makasla parmaklarımın arasına aldığım saçlarımın ucundan da kesince iz falan da kalmadı. Çok hoşuma giden bir tıraş oldu. Ense için hiç ayna kullanmadım sadece kontrol amaçlı baktım. Kulak üstü 4.5-5 numara kullandığım için kulak arkası ense için 3 numara birazcık göze batıyor gibi ama ilk tıraşımda bundan daha kötüsünü bekliyordum. Neyse ki güzel bir tecrübeydi. Bu işi bir kere öğrenen ömrü boyunca berbere ihtiyaç duymaz.

Hafta sonu olduğum tıraşta Regmington makineyi kafa üstü yere düşürdüm. Tıraşın geri kalanı işkenceydi tamamen.
Moser 1400 almaya karar verdim. Kutu içerikleri ve 1400 modelleri hakkında hiç bilgim yok.
Sizden öğrenmek istediğim; ayarlanabilir tarak ile kaç numaraya kadar kesim yapılabiliyor? 2 ile 5 ya da 6 arası gibi mi?
Bir de numaralar arası geçiş tıraş esnasında güvenli mi?
Ola ki fazla bastırmış oldum, makine 4 numaradan 3'e düşer mi?
Teşekkürler şimdiden.
Ben kaçakçılar çarşısından 50 TL ye aldım muhtemelen replika orjinalini de bildiğimden söylüyorum arasında ben fark göremedim. Benim ayarlanabilir tarakta 6 tane tırnak var bunların hepsi ayrı ayrı numaralar oluyor ama orjinal Moser 1400 Edition da 4-18 arası 1 mm aralıklarla ayarlanabiliyor elbet onun güvenliği daha iyidir ama atıyorum 5 numaradayken ne kadar bastırırsanız bastırın 3 numaraya 6 numaraya çıkma ihtimali yok tarak sabit duruyor yerinde. O kadar sağlam bir makine ki böyle şeyleri akla getirmeye gerek yok.
Bu videoda tarak ayarlamasını görebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=S6TzhC8Nkck
Burada da orjinal Moser 1400 Edition 100 TL gibi bir uygun fiyata
http://www.hepsiburada.com/moser-sac-kes...WAHL000825
Teşekkürler hocam çok faydalı oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,441,719 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,134 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,984 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,170 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,167 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,112 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,073 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,164 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,761 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: