Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
Ben de Moser 1400 aldım. Hepsiburadadan. Sahte olup olmadığını anlayamadım ancak birkaç sefer kullandım. Sorunsuzdu.
Eliniz alışınca zor değil.
Bol bol video izlemenizi tavsiye ederim. Standart bazı teknikler var. Onları görüp uygalamaniz anlamında çok faydalı oluyor.
Bir süredir saç tıraşımı evde kendim oluyorum. Moser 1400 kullanıyorum. Ancak çok basit ve ucuz olan bir ekipman saç tıraşımı yapmama büyük katkı sağladı. bf1cea4f80c3e47fac2b6f034c8b6f97.jpg8751faf621401d17de1f5290acab4719.jpg
Saçım dalgalı ve oldukça yumuşak olduğu için makas kullanarak üstleri almakta zorluk çekiyordum. Bunu kullanarak çok kolaylıkla istediğim gibi kisaltabiliyorum. 2 adet jilet ile kullanılıyor.
Aklıma berberlerin ince tarağın üstünde ustura koyarak saç uçlarını almasından geldi. Kendim aynı yöntemi denesem de başarılı olamamıştım. Mutlaka vardır böyle birşey diye aliexpress'e bakarken gördüm. Çok da ucuz. Yarım dolar gibi birşeydi. N11'de de vardı sanırım.
Böyle bir aparata ihtiyaç duyan arkadaslara tavsiye ederim.
@bayercy komşum bilgi için çok teşekkürler ? Ben @impaticaret Mustafa Bey de çok orjinali ve benzer fonksiyonlu ve hatta saça göre ayarlı olanını bulmuştum. Kendi saçımı düzeltme ve berberde traş olamayacak kadar küçük oğlumun saçını kesmede kullanıyorum.. Onda sıkıntı tarak içi jiletler orjinal ve yedeğinin olmaması.
Sizdeki sanırım iki adet standard DE?
Ben n11 de bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim..

(14/01/2017, Saat: 13:01)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy komşum bilgi için çok teşekkürler ? Ben @impaticaret Mustafa Bey de çok orjinali ve benzer fonksiyonlu ve hatta saça göre ayarlı olanını bulmuştum. Kendi saçımı düzeltme ve berberde traş olamayacak kadar küçük oğlumun saçını kesmede kullanıyorum.. Onda sıkıntı tarak içi jiletler orjinal ve yedeğinin olmaması.
Sizdeki sanırım iki adet standard DE?
Ben n11 de bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim..
@Tahir komsum, rica ederim .
Evet 2 adet standart jilet ile kullanılıyor.
N11'den " jiletli tarak saç usturası " diye ararsanız birçok satıcı çıkıyor.
Az önce baktım , kargo dahil 11 TL'ye var.
Umarım siz de memnun kalırsınız.
Tek dezavantajı arada tikaniyor, başlığı çıkarıp suyun altında ya da elinizle saçları temizlemeniz gerekiyor. Onun dışında çok kullanışlı.
(14/01/2017, Saat: 13:09)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir komsum, rica ederim .
Evet 2 adet standart jilet ile kullanılıyor.
N11'den " jiletli tarak saç usturası " diye ararsanız birçok satıcı çıkıyor.
Az önce baktım , kargo dahil 11 TL'ye var.
Umarım siz de memnun kalırsınız.
Tek dezavantajı arada tikaniyor, başlığı çıkarıp suyun altında ya da elinizle saçları temizlemeniz gerekiyor. Onun dışında çok kullanışlı.

Çok çok teşekkürler @bayercy komşum, iyi haftasonları..

(14/01/2017, Saat: 13:13)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok çok teşekkürler @bayercy komşum, iyi haftasonları..
Teşekkürler komşum, size de iyi haftasonları.
Jiletle saç kesmenin(yolarak koparmanın) saçlara çok zarar verdiğini de belirtelim.
Katılma tarihi: 2011
(15/01/2017, Saat: 01:59)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletle saç kesmenin(yolarak koparmanın) saçlara çok zarar verdiğini de belirtelim.

Komşum tam tıraş değil.. bu sadece düzeltme.. Sakal tıraşında yolarak kopartma yapmıyoruz değilmi Tıraş aleti Wink

(15/01/2017, Saat: 11:24)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tam tıraş değil.. bu sadece düzeltme.. Sakal tıraşında yolarak kopartma yapmıyoruz değilmi Tıraş aleti Wink

Sakalların sertliği ile saçların sertliği aynı değil, dolayısıyla kesiliş biçimi de aynı olmuyor. Saçların bir de elastikiyeti ile jilet saçların ucunu her zaman makasın kestiği gibi kesmiyor veya hiç bir zaman makasın kestiği gibi kesemez. Saçlar da ucundan köküne doğru yıprandığı için jiletle kesilen saçlarda ilerde seyrekleşme sorunu görülüyor. Saç tipine bağlı görülmeye de bilir. Araştırmaya tabii olması gereken bir mesele ancak bunlar benim farklı farklı kişiler üzerindeki ortak gözlemlerim.

Düzetme: Ayrıca jiletlerin körelmeye başlamasıyla sakalları da keserken çekiştirir. Siz benden daha tecrübelisiniz muhtemelen bunu da yaşamışsınızdır.
Katılma tarihi: 2011
(15/01/2017, Saat: 11:33)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakalların sertliği ile saçların sertliği aynı değil, dolayısıyla kesiliş biçimi de aynı olmuyor. Saçların bir de elastikiyeti ile jilet saçların ucunu her zaman makasın kestiği gibi kesmiyor veya hiç bir zaman makasın kestiği gibi kesemez. Saçlar da ucundan köküne doğru yıprandığı için jiletle kesilen saçlarda ilerde seyrekleşme sorunu görülüyor. Saç tipine bağlı görülmeye de bilir. Araştırmaya tabii olması gereken bir mesele ancak bunlar benim farklı farklı kişiler üzerindeki ortak gözlemlerim.

Düzetme: Ayrıca jiletlerin körelmeye başlamasıyla sakalları da keserken çekiştirir. Siz benden daha tecrübelisiniz muhtemelen bunu da yaşamışsınızdır.

Çok teşekkürler komşum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,443,134 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,986 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,191 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,174 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,116 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,081 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,168 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,762 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: