Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
Ben en son ne zaman berberde saç tıraşı olduğumu hatırlamıyorum. Çok uzun yıllardır saçımı kendim keserim. Elektrikli traş makinesiyle önce 4-5 numarayla komple saçı keserim, sonra 3 numarayla enseyi ve kulak üstlerini makineyi yavaşça yukarı kaldırarak keserim, sonra da sıfırla aynı tarzda keserim. Önceleri beceremeyip bozduğumda komple 3 numarayla kesip kurtuluyordum. Artıks orun olmuyor. :-)
Ben de uzun zamandır elektrikli makine ile kesiyordum ama son bir aydır jilet kullanmaya başladım. Henüz kartuşlu ile devam ediyorum ama elim oldukça alıştı çok kısa sürede mild bir de ile başlangıç yapacağıma eminim
On yıla yakın zamandır saçlarımı ben keserim. Ailem ve yakın arkadaşlarım dışında birilerinin saçıma başıma dokunmasından hiç hazzetmediğim için berbere gitmekten imtina ediyorum. ConfusedConfusedSırf bu yüzden avukatlık yapmadan önce masörlük yapmış olsam bile bu güne kadar kendime masaj yaptırmış değilim.

Üç numara ile ense ve kafanın yanlarına girişir, sonra dört-altı-dokuz ile devam eder, en son sıfır numara ile en alt kısımlarda makinenin eğimini de kullanarak tıraşımı bitiririm.

Böylece kısa zamanda ve berberlerin geyiğini dinleme derdi olmadan işimi görmüş olurum.WinkWink
Bravo arkadaşlar [/b]ben kesemem kendi kendime.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
bir senedir alabros şeklinde kesiyorum, sol elimi kullanmak zor geliyor, sağ elimle bitiriyorum, keserken enseme ayna ile bakmıyorum, bittikten sonra kontrol için bakıyorum, üst ön 4 no tarak ile tam üstler 3 no ile, arka ve yanlar 2 1 0 şeklinde, haftada bir kesiyorum, aslında tam bir terapi gibi, mutlu oluyorum ve rahatlıyorum, moser bir harika, önceleri ayda 3 kere berbere gidiyordum, ilk başlarda 45 dakika sürüyordu ve ayna tutan kişi lazım oluyordu, şimdi ise 10 dakika yetiyor, ama ilk kestiğimde fiyasko olmuştu, dandik bir makine almıştım en ufak tarak hariç öteki taraklar takılı iken sıkışıp kesme yapmamıştı akabinde hemen berbere gittim şapka takarak, sonra moser siparişi vermiştim,
İşin ilginç yanı ben de jiletle tıraş olurken aynaya bakarsam mutlaka bir kesik atıyorum ama bakmadan yaptığım tüm tıraşlar kesiksiz ve tahrişsiz oluyor
Ensemi ustura ve ayna ile kendim aliyorum, saclarin dagilan bolumunu hanimim bir ustura darbesi ile temizliyor, daginik olmayan bolum zaten bagli- 7-8 yildir at kuyrugu ile dolasiyor berber parasi vermiyorum Smile
memleket kurtulana kadar siyah
(26/01/2014, Saat: 01:11)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir senedir alabros şeklinde kesiyorum, sol elimi kullanmak zor geliyor, sağ elimle bitiriyorum, keserken enseme ayna ile bakmıyorum, bittikten sonra kontrol için bakıyorum, üst ön 4 no tarak ile tam üstler 3 no ile, arka ve yanlar 2 1 0 şeklinde, haftada bir kesiyorum, aslında tam bir terapi gibi, mutlu oluyorum ve rahatlıyorum, moser bir harika, önceleri ayda 3 kere berbere gidiyordum, ilk başlarda 45 dakika sürüyordu ve ayna tutan kişi lazım oluyordu, şimdi ise 10 dakika yetiyor, ama ilk kestiğimde fiyasko olmuştu, dandik bir makine almıştım en ufak tarak hariç öteki taraklar takılı iken sıkışıp kesme yapmamıştı akabinde hemen berbere gittim şapka takarak, sonra moser siparişi vermiştim,

Bir video kaydı süper işe yarardı.
valla ben 3-2-1-0 hiç uğraşmıyorum 2dk da tüm saç 1 numara dalıyorum WinkWinkWink
10 güne kadar tekrar tıraş olacağım, 5800 marka telefonum var, günışığı olmadığı yer harici video çekimi pek iyi değil, yinede bir ara çekim yapmayı deneyeyim, saç tıraşı sonuçu kıl temizleme sorunu olduğu için en ideal yer banyo, ben banyoda yerde paspasları kaldırıp tıraş olup yerleri yıkayıp duş alıyorum, aynı zamanda banyo yıkanmış oluyor, Smile birde tıraş esnasında elbise olabildiğince en az olmalı, sonuçta her taraf kıl olacak, ve tıraşdan önce saç yıkanmış temiz ve kuru olmalı,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,440,293 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,132 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,982 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,160 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,160 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,103 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,057 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,899 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,162 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,758 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: