Mastro Livi
(21/04/2015, Saat: 23:53)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaptığı usturalar görüntü itibriyle bna hitap etmediği için araştırmadım fiyatlarını, muhakkak artıyordur yukarıda da belirttiğim gibi. şöyle bakıyorum, işli bir thiers-issard zaten bu fiyatlarda. yine wacker, ralph-aust buna yakın. bütçe ayrımış bir kişi, malzeme ve süsleri seçebilme ihtimalini değerlendirebilecektir. özel üretim deyince benim aklıma gelen, 1000 dolara zowada-harner, 1700 dolara farnham olur hep. o yüzden uygun. Angel
Haklısıniz üstadım, bence de bu seviyelerde bu fiyatlar normal yani en azından piyasasi böyle Smile

Livi usturalar görüntü olarak beni de çok çekmiyor aslında ama bir tane edinecegim ileride.

Zowada, Lewis, Max Sprecher ve Livi kendine özgü tarzlarını oturtmus ve işi çok iyi yapan ustalar benim takip ettiğim kadarıyla. Lewi nin celigi dövme azmi beni cok etkilemişti Youtube da izlerkenSmile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
gönlünüze göre olur İnşallah. benim de farnham modelleri çok dikkatimi çekiyor ancak thiers-issard' dan o kadar memnunum ki şimdilik dışına çıkmayı pek düşünmüyorum. ileride mamut dişi saplı bir farnham isterim tabii kısmet olursa Smile

(22/04/2015, Saat: 00:01)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısıniz üstadım, bence de bu seviyelerde bu fiyatlar normal yani en azından piyasasi böyle Smile

Livi usturalar görüntü olarak beni de çok çekmiyor aslında ama bir tane edinecegim ileride.

Zowada, Lewis, Max Sprecher ve Livi kendine özgü tarzlarını oturtmus ve işi çok iyi yapan ustalar benim takip ettiğim kadarıyla. Lewi nin celigi dövme azmi beni cok etkilemişti Youtube da izlerkenSmile
300 euro olan model grifetto adıyla mastro livinin yeni çıkarttığı bir model daha çok custom modellerin seri hali gibi. Mastro Livi bunu New grind diye sattığı başka ucuz bir modelin yerine çıkarttı. New grind serisinin hikayesi de var youtubede. Ölmüş bir ustura yapımcısının ailesi bu kişinin yapıp satmadığ ustura çeliklerini satıyorlar mastro livi ye , o da onları tekrar işleyerek satıyormuş, elindekiler bitince bu seriyi yapmaya karar vermiş.
Custom yaptırayım dersen fiyatlar bayağı yüksek bana doğum günü için yaptırılan ustura 800 euro civarıydı. En pahalı çeliklerden değildi (stainless damascustu, carbon damascus daha pahalıydı) ayrıca benimki 6/8 idi, 8/8 veya üstü olduğumu en az 200 euro daha ekleyeceksin. Birde sapta fiyatı etkiliyor benimki abalone idi, tahtaya göre 100 euro pahalıymış. Dışarıda bazı sitelerde satılıyor ama onların fiyatları kendi karlarıyla beraber uçuk oluyor. 1barber sitesinde 1400 euro falan görmüştüm korkmuştum. Bazen ebay de de satışa çıkıyor ben birtane almıştım öyle hatta sonra tekrar satmıştım benimkinin çok benzeri model diye. Geçen hafta baktığımda ebayde yine bir satış vardı. Usturalar çok güzel gerçekten, ekranda göründüğü gibi değil. Ekranda çok kaba ve özensiz duran ustura elinize gelince gerçekten bir eser haline geliyor. Tabi itiraf edeyim sevmediğim tarafı yok değil özellikle filework denilen sırt işlemeleri çok kaba ve özensiz.
Gorunusu super bence sanat eseri

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mastro Livi ustura okulu video serisi taskind 7 12,229 25/03/2017, Saat: 12:35
Son Yorum: chevalier
  doğum günü usturam mastro livi' den taskind 7 10,630 04/07/2014, Saat: 11:15
Son Yorum: taskind

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: