E-Ticaret fikrim hakkında yorumlarınızı bekliyorum
Arkadaşlar ben uzuncadır e-ticaret ile ilgili planlar yapmaktayım. Bazı alıştırmalar yapmak ve müşteri taleplerini kavramak adına traş malzemelerini de buna dahil etmeyi düşünüyorum. Bütün satışlarımı faturalı ve yasal kurallara uygun şekilde satıp, bu rekabetçi pazarda niş ürünler bularak gelir elde etmek istiyorum. Bazı projelerim kafamda var ama emeğime değer mi ilerisi mümkün mü pek bilmiyorum açıkcası. Kozmetik ürünler satmak istiyorum ama sermayem neredeyse yok gibi Smile Mesela "kolonya pazarı" gibi mantık ile popüler ve yöresel kolonyalar satan bir site açma fikrim var. Malesef kolonya ya ilgi azalıyor ayrıca ucuz fiyatlı her yerde bulunabilen bu ürünü netden almayı acaba kaç kişi ister? Kafam karışık ama şimdi sizinle paylaşayım, öneri veya talepleriniz fikirlerime can katacağını düşünüyorum.
Bir arkadaşımın alış veriş sitesi var.
İşleyişi tam olarak bilmiyorum fakat kısaca;

Alınan siparişleri,tedarikçi /ithalatçılar müşteriye kargoluyor.
Ürün iade,fatura ve müşteri ilişkileri gibi işlemleri yapan firma ayrı bu firmalara yıllık ücret veriliyor.

Site sahibine kalanlar,yeni ürünler araştırmak,tedarikçi firmalara ödeme yapmak,siteyi güncellemek ve mali işlerin bir kısmını kovalamak.
(06/03/2014, Saat: 15:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir arkadaşımın alış veriş sitesi var.
İşleyişi tam olarak bilmiyorum fakat kısaca;

Alınan siparişleri,tedarikçi /ithalatçılar müşteriye kargoluyor.
Ürün iade,fatura ve müşteri ilişkileri gibi işlemleri yapan firma ayrı bu firmalara yıllık ücret veriliyor.

Site sahibine kalanlar,yeni ürünler araştırmak,tedarikçi firmalara ödeme yapmak,siteyi güncellemek ve mali işlerin bir kısmını kovalamak.
bu tur online ticarete dropshipping denmekte
böyle çalışmak isterseniz dropshipping kelimesi ile
araştırma yaparsanız gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Her yerde bulunmayan (yöresel kolonyalara değinmişsiniz mesela) kolonya çeşitlerine yönelik e-satış düşünceniz bence gayet güzel; ancak tıraş ürünlerine gelince orda emeğinize değmeyebilir. Çünkü bildiğiniz gibi yurtdışı ürünlerini stoklu olarak temin etmede ve satmada sıkıntı yaşama ihtimalinizle beraber geleneksel tıraşa ilgi duyup yurtdışı ürünlere yönelen kesim de çok sınırlı. Yerli ürünlerde ise zaten biliyorsunuz ülkemizde geleneksel tıraşa yönelik yurtdışı ürünlere kıyasla çok fazla bir çeşit yok, var olanlar da her köşe başında uygun fiyatlı bulunabildiğinden internetten satış alanı biraz dar görünüyor.

Kolonya ise müşteri alanınızın daha geniş olacağı bir kesim ve hediye amaçlı temin etmek isteyenlerin de tercihi olabilir. Mesela forumda bir çok kolonyadan söz edildi, çeşitli kolonyaları bir arada toplayan bir site olabilir tabi.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben stoklu satış yapmayı düşünüyorum. Bu yüzden ürünleri kendim seçeceğim. Traş ürünlerinden kar etmek pek aklımda yok maksat başlangıç için biraz pratik yapmak. Kolonya için yaptığım araştırmalarda malesef yine talep sınırlı. Bir şekilde gireceğim zaten gelişmeleri buradan bildirim yine

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Bisiklet Hakkında Soru Cevap zorba58 32 27,671 23/02/2021, Saat: 20:26
Son Yorum: Oldstyle
  ASKİ ile yaşanan problem hakkında fikir lazım. Arkomani 3 2,762 14/08/2018, Saat: 10:41
Son Yorum: manuple
  Şef Bıçakları Ve Bileme Taşları Hakkında Öneriler _dnz35 15 9,812 08/09/2017, Saat: 18:40
Son Yorum: kokopelli
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,922 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Dizel yakıt hakkında emre-sti 24 22,461 14/08/2015, Saat: 12:59
Son Yorum: Viyaduk
  Nitrasyon sertleştirmesi hakkında Lord Sparhawk 1 4,784 10/05/2015, Saat: 16:55
Son Yorum: ckeskin
  Vida ölçüsü hakkında Lord Sparhawk 1 4,253 07/05/2015, Saat: 12:47
Son Yorum: Chinaski
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,281 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Termal Battaniye hakkında bilgisi olan var mı ? emre-sti 13 18,885 29/12/2014, Saat: 21:28
Son Yorum: emre-sti
  Elektronik Sigara Hakkında? yarhasan 46 47,080 19/03/2013, Saat: 12:53
Son Yorum: anarche

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: