Semogue 2030 Pure Badger
27ypl40.jpg28wjo6q.jpg

http://vintagescent.com/index.php?main_p...ucts_id=17

Fiyat: 24.35 Euro (~34 USD) + Shipping

1. Tanıtım: Portekizli meşhur domuz fırça üreticisi Semogue (okunuşu smoke +fog = smog ) markasının ürettiği porsuk fırçalardan “brass chromed handle” (krom kaplı pirinç alaşımı) özel saplı bir model. Bunun domuz olan modeli 2030B diye geçiyor, bu 2030 modeli. isminin benzemesi sapından ötürü kafalar karışmasın. (Soldaki 2030 – Sağdaki 2030B )

2sbako9.jpg
hrx5kh.jpg

2. Ebatlar: Üreticinin web sitesinde düğüm çapının (knot) 22mm belirtilmesine karşın kumpas ile ölçümü 21.3 mm de kalıyor. Bu fark gözardı edilecek bir seviyede diyebilirim. Sapın en geniş yerin çapı 27 mm ancak tutulan bölgenin 25mm ölçüsü var. Fırça düğüm çapı olarak küçük dursa da ele alınca gerçekten 88 gr ağırlığı ile orta seviye bir fırçadan bile ağır geliyor elinize. Hele krom ışıltısı ile gerçekten çok kaliteli bir his uyandıyor.

Web Sitesindeki Boyutlar / Gerçek Boyutlar
Knotsize: 22 mm / 21.3 mm
Loft Length: 57 mm / 54 mm
Total Height: 113 mm / 112 mm
Handle Height: 56 mm / 58 mm
Handle Diameter: - mm / 27 mm
Weight (dry): - / 88 gr (kuru halde)

3. Kıl tipi: Fırçamız görüntü olarak ilk bakışta Pure Badger serisinin en kaba serisi olan “Black Badger” havası veriyor. Fakat fırçaya yakından bakınca knot içerisinde çok sayıda ince “gray badger” kıllarında olduğunu gözlemliyorsunuz. Bu da fırçaya hem bir yumuşaklık hem de sıcaklık ve su tutuş açısından inanılmaz bir artı katıyor. Özetle fırçayı bir üst seviye olan Best Badger ayarına taşıyor.

10nx2ty.jpg
2m4t3l3.jpg

“Pure Badger” herkesin kafasında “batıcı-çizici” kaba kıllardan oluşan rahatsız edici olarak tanımlanan bir fırça olarak bilinir. Bu fırçada da “Batıcı ve Çizici” kıllar mevcut. Fakat farklı olan şey rahatsız edicilik yok. Her “Pure Badger” fırçayı da her silvertip gibi aynı kategoriye koymak haksızlık olur. Yani her silvertip aynı derece yumuşak ve konforlu değilken her pure badger da aynı derece rahatsız edici değil. Bu fırça kullandığım Pure Badger fırçalar arasında en konforlu olanlar arasında. O nedenle Einstein “Ön yargıyı kırmak atomu parçalamaktan zordur” demiş. Ben de aynen katılıyorum.

4. Yüzdeki hissiyatı: Fan şeklindeki yapısı ve orta seviyedeki yoğunluğu olan fırça ister yüzde, ister tasta çok emek harcamadan kaliteli bir şekilde köpük yapmaktadır. Fırçanın hazırladığı köpüğü sönmeden üç perde rahatlıkla tutmaktadır. Fırçanın omurgası ise finest fırçalar kadar güçlü. Ancak knotun dibindeki 10 mm kadar “glue bump” bilinçli mi konmuş bilemiyorum. Bu nedenle de fırçamız şemsiye gibi uzun bir kıl boyuna sahip olmasına rağmen yüzde dağılmıyor şemsiye gibi açılmıyor. Eğer yüzde dairesel hareketler ile köpük yaparsanız uçları hafif iğneleyeci bir tavırla sizi uyarıyor. Ancak bu iğneleme dikenli teli yüzünüzde gezdirir gibi bir his değil. Ufak ufak ısırıklar gibi düşünebilirsiniz çatallanmamış bir domuz fırçanın hissine benzetebilirim. Ancak bu iğneleyici şey tahriş etmeden size peeling tarzında bir masaj etkisi yaratıyor. Buna karşın fırçayı süpürme/süpürge hareketi (paint stoke) ile kullanırsanız fırça hiçbir şekilde yüzünüzde batıcı bir his uyandırmıyor.

5. Sonuç: Fırça Semogue porsuk ailesinin giriş seviyesi bir modeli. Ele oturan ve ince uzun sapı sayesinde tasta köpük yapmayı sevenler için ideal olabilir. Eğer “sert sevenlerden” olduğunuzu düşünüyorsanız bu fırçayı denemelisiniz. Bunun dışında haftada bir peeling amaçlı rotasyonunuzda olabilir.

Son söz: Olmazsa olmaz bir fırça değil. O nedenle sadece meraklısına diyebilirim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Hocam ben de bugün 2030B modelini gümrükten teslim aldım müsadenizle aynı formatla inceleme yapmak istiyorum.

Emeğinize sağlık

Sent from my iPad using Tapatalk
Elinize sağlık üstad çok güzel bir inceleme olmuş. Fırça oldukça şık ve sağlam görünüyor. Sapının malzeme kalitesi resimde görüldüğü kadar iyimi? (Jaguar marka metal saplı bir fırça vardı ama sapın malzeme kalitesi forumda beğenilmemişti diye hatırlıyorum). Bir de kıl haricinde fark yoksa daha şık görünen ve daha ucuz olan domuz kılı olanı alıp uçları çatallandırıp kullanmak daha mı mantıklı olur sizce?(2030b modeline de inceleme geliyormu? Smile )
(07/03/2014, Saat: 16:17)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben de bugün 2030B modelini gümrükten teslim aldım müsadenizle aynı formatla inceleme yapmak istiyorum.
Emeğinize sağlık

teşekkür ederim @deVille hocam, müsaade ne demek elbette çok sevinirim. Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum sadece. sizinkinin tam çatallanması için biraz (2-3 hafta gibi) sabır göstermeniz gerecek. Sağlıklı bir yorum yazmak için çatallanma süresini beklemenizi ve bu süre zarfında düzenli kullanmanızı öneririm. Ama ilk izlenimlerinizi paylaşmanız da elbette beni çok mutlu eder.

@ooppss hocam size de teşekkür ederim. Fırça 88 gr geliyor yani oldukça ağır. Elinize "merkur Progress" almış gibi düşünün.Yani inanılmaz ağır ve kaliteli.

Burada kolları sıvamışken peşine de sarışın kardeşi 2030B yi yazmayı düşünmüştüm. Kalbiniz temizmiş artık ne diyeyim. @deVille hocam da bir inceleme yazar, zevkle okuruz hep birlikte.
(07/03/2014, Saat: 16:22)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık üstad çok güzel bir inceleme olmuş. Fırça oldukça şık ve sağlam görünüyor. Sapının malzeme kalitesi resimde görüldüğü kadar iyimi? (Jaguar marka metal saplı bir fırça vardı ama sapın malzeme kalitesi forumda beğenilmemişti diye hatırlıyorum). Bir de kıl haricinde fark yoksa daha şık görünen ve daha ucuz olan domuz kılı olanı alıp uçları çatallandırıp kullanmak daha mı mantıklı olur sizce?(2030b modeline de inceleme geliyormu? Smile )

Sapı ben de çpk beğendim. Ağırlığı iyi dengesi güzel jaguarın dediğiniz fırçası ile uzaktan yakından alakası yok. Zaten 2030B'ye benzeyen fırçasının sapı plastik ve boyası hemen kalkıyor. Benim jaguar fırça incemem de o fırçayı görebilirsiniz.

(07/03/2014, Saat: 16:46)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sapı ben de çok beğendim. Ağırlığı iyi dengesi güzel jaguarın dediğiniz fırçası ile uzaktan yakından alakası yok. Zaten 2030B'ye benzeyen fırçasının sapı plastik ve boyası hemen kalkıyor. Benim jaguar fırça incemem de o fırçayı görebilirsiniz.
Teşekür ederim hocam , şimdi gördüm jaguar incelemenizi.
Sizin meşhur gümrük görmüş fırça da 2030b imiş, hayırlı olsun Smile

@onur98
üstad telefondan deVille hocamın mesajını görmeden 2030b incelemesi sormuştum. Bir incelemeye fit olmuşken 2 tane geliyor, Sabırsızlıkla bekliyorum Big Grin
Hocam benimki en erken pazartesiye kaldı, zira kumpas ve ölçü aletlerim yanımda değil. Aynı zamanda bir kaç kez köpürtüp fotoğraflayacağım. Hem kullanılmamış hem de sabun yemiş haşlerini göreceksiniz. Takipte kalın

(07/03/2014, Saat: 18:16)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Smile

Teşekkür ederim. Devamı gelecek bekleyiniz metin hocamWink
Elinize sağlık komşum. su tutuş ağırlığını öğrenebilirmiyiz?
Every farewell is a new beginning.
(07/03/2014, Saat: 20:12)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık komşum. su tutuş ağırlığını öğrenebilirmiyiz?

Teşekkürler @korhan hocam, onu da eklerim en kısa zamanda. Hatırlatmanız iyi oldu. Bu arada merak ettiğiniz detay varsa onları da ekleyelim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,733 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,598 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,396 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,376 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,390 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,448 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,783 28/08/2020, Saat: 11:19
Son Yorum: marv
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 10,075 11/05/2020, Saat: 18:54
Son Yorum: Sh@dow
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 25,038 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,077 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: