Vulfix 404 Grosvenor Boar Badger Mix
Vulfix 404 Grosvenor Boar Badger Mix

i23jpe.jpg

http://www.amazon.co.uk/Progress-Vulfix-...B004X1BFEM

Fiyat: 13 GBP (22 USD) + shipping

1. Tanıtım: Ünlü İngiliz firması Simpson’ı satın alan Vulfix firmasının London Serisi’nden olan Vulfix 404 boar/badger mix (domuz porsuk karışımı) kıllar ihtiva etmektedir. Genellikle ucuz fiyatı nedeni ile yabancı forumlarda başlangıç fırçası olarak önerilen bir fırçadır.

omsck.jpg1dymoh.jpg

2. Ebatlar: Üreticinin web sitesinde Pure Badger ile ilgili ölçüler mevcut. http://www.vulfixoldoriginal.com/product...oductID=18 Düğüm çapı ve sap ölçüsü aynı fakat loft biraz daha uzun bırakılmış. Sapı çok ergonomik ve oturaklı. En geniş yerinin çapı 38 mm, tutulan bölgenin en dar yerinin ölçüsü ise 31 mm. Handle olarak Duke 3 ün abisi yani “Duke 4” diyebilirim.

Web Sitesindeki Boyutlar / Gerçek Boyutlar
Knotsize: 23 mm / 22.5 mm
Loft Length: 47 mm / 50 mm
Total Height: 100 mm / 103 mm
Handle Height: 53 mm / 53 mm
Handle Diameter(max): - mm / 31 mm
Handle Diameter(max): - mm / 38 mm
Weight (dry): - / xx gr (kuru halde)

3. Kıl tipi: Fırçamız porsuk olarak Pure Badger ile boar bristle ile karışık bir yapıdan imal edilmiş. (Kıl karışım oranı ile ilgili resmi bir bilgi mevcut değil.) Bu nedenle kutudan çıkardığınızda oldukça batıcı çizici bir halde geliyor. Yakından bakılınca rahatlıkla domuz ile prosuk kıllar birbirinden ayırdadedilir durumda. Kullandıkça domuz kısmı tamamen çatallanınca bir nebze de olsa fırça yumuşuyor. Ama çok fazla yumuşadığını söyleyemem.

245y552.jpg

4. Yüzdeki hissiyatı: Fan şeklindeki yapısı ve ortadan biraz tık düşük seviyedeki yoğunluğu olan fırça ister yüzde, ister tasta markanın hakkını vererek kaliteli bir şekilde köpük yapmaktadır. Fırçanın omurgası düşük yoğunluk sebebi ile azıcık geride. Bu nedenle fırça yüzde biraz açılma eğilimi gösteriyor. Özellikle ilk kullanımlarda çok batıcı ve çizici. 15 – 20 kere kullandıktan sonra hemen hemen fırça “break-in period” yani çatallanma sürecini tamamlıyor. Ancak bundan sonra bile çok hafif de olsa Pure Badger ihtivası nedeniyle batma ve çizme eğilimine devam ediyor. Semogue ile karşılaştırmasını daha sonra yapacağım,burada yeri gelmişken merak edilen soru Semogue ile farklı mı? Evet çok farklı. Semogue badger/boar mix yaparken “pure badger” yerine “two band” kullandığı için bu fırçadan çok daha başarılı bir performans sunuyor, ayrıca backbone Semogue da çok ilerde

1zgxo2t.jpg

2wh4hs4.jpg

b89rvc.jpg

5. Sonuç: Özetle boar/badger karışımı fırça merak edenler için uygun fiyatlı bir çözüm. Performansı bana göre yerli domuz fırçalar kadar ama çatallanma sonrası hala yüzde batma çizme hissi yaratıyor. Ancak cazibeli olan tarafı şu: Eğer knotu beğenmezseniz yerine çok kaliteli bir knot ekerek harika saplı bir fırçaya sahip olabilirsiniz.

Son söz: “bütçesi kısıtlı meraklısına” giriş seviyesi tatminkar bir fırça olabilir. Bunun yanında Duke 3 hastası olanlara ama almaya güçü yetmeyenlere de alternatif bir knot ile harika tıraş keyfi yaşatabilir.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Ellerinize sağlık üstadım merak edenlerden biri bendim. Nasıldır bu mixed diye.Sapı için değerlendirilebilir dediğiniz gibi. Böyle bir mixed yerine iyi bir domuz alsak daha güzel olur gibi yorumlarınıza bakılırsa.
www.BarbarosRazors.com

(10/03/2014, Saat: 20:15)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerinize sağlık üstadım merak edenlerden biri bendim. Nasıldır bu mixed diye.Sapı için değerlendirilebilir dediğiniz gibi. Böyle bir mixed yerine iyi bir domuz alsak daha güzel olur gibi yorumlarınıza bakılırsa.

Teşekkür ederim Hasan bey. Bu mix badger yerine kesinlikle Omega/Semogue/Vulfix boar alınması daha isabetli olur.

Sap hayranları için "Duke 3" benzerliğini özellikle belirttim.
Domuz kılı alacaksanız Semogue alın, vulfix ve omegam da var ama bu Semogue bir harika dostum. jws.gif

Bu fırça domuz porsuk karışımını merak edenler için ideal, en kötü sapı için alınır, bu arada güzel inceleme için teşekkürler.
(10/03/2014, Saat: 20:34)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fırça domuz porsuk karışımını merak edenler için ideal, en kötü sapı için alınır, bu arada güzel inceleme için teşekkürler.

Teşekkür ederim @pars bey.

(10/03/2014, Saat: 20:37)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize saglik. Wink

Teşekkür ederim Metin bey.
Güzel inceleme olmuş eline sağlık kardeşim.
İnceleme için teşekkürler merak ettiğim fırçalardan biriydi.
"yüzde batma çizme hissi yaratıyor."
bana göre değil gibi
Onur bey incelemenizi keyifle okudum. Ellerinize sağlık
Shaving is an EXQUISITE PAIN
(10/03/2014, Saat: 21:00)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme olmuş eline sağlık kardeşim.

(10/03/2014, Saat: 21:02)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler merak ettiğim fırçalardan biriydi.
"yüzde batma çizme hissi yaratıyor."
bana göre değil gibi

(10/03/2014, Saat: 21:39)Gray4u Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onur bey incelemenizi keyifle okudum. Ellerinize sağlık

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Merak ettiğiniz fırça karşılaştırmaları için daha önce açtığım başlığa yazabilirsiniz.
İnceleme için çok teşekkürler @onur98. Bu fırçayı yeni sipariş ettim. Şuan postada. Sapı hoşuma gittiği için ve biraz da karışık fırçaları merak ettiğim için aldım. Sanırım bir süre tasta köpürtme yaparak kullanır sonra konuştuğumuz gibi yeni bir knot bakarım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,592 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,520 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,696 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,092 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,339 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,245 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,921 30/08/2020, Saat: 17:26
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,290 28/08/2020, Saat: 11:19
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 9,944 11/05/2020, Saat: 18:54
Son Yorum: Sh@dow
  Vigshaving Pure Badger Porsuk Kılı Tıraş Fırçası Legend 10 6,579 02/05/2019, Saat: 00:19
Son Yorum: Legend

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: