Kullanılmayacak Usturanın Saklanması?
merhabalar,
uzun süre kullanmayacağım usturaları vazelin ile kaplıyorum. lakin temizlerken, arada bakım yaparken sorun oluyor. bu satılan ustura yağları zannediyorum iş görür. bunlar bizim bildiğimiz ince makine yağları gibi herhalde. vazelin mi kullanmak daha mantıklı, ince makine yağı kullanmak mı dersiniz?
Üstadım genelde makine yağı paslanmaya önlemek için iyidir singerin yağı mesela bu yağ parafin içerir aynı vazelin gibi sonra bir kağıda sarıp kaldırırsınız
organik yağ zinhar yasak, en kolay bulunan sıfır numara makine yağı. her iki tarafa sadece sıyıracak kadar.

ama arayı çok uzatmadan yine kullanmak lazım, bir süre jiletlilerle tıraş oldum, korkarım ne kadar keskin olursa olsun tıraş esnasında ısırdığını hissediyorum. siz siz olun alıştığınzdan şaşmayın
memleket kurtulana kadar siyah
sağolun dostlar, makine yağı sürdüm vazelini temizleyip ama kullanayım yine arada o vakit. bir tanesini kızağa alayım dediydim. vazelini de temizlemesi sıkıntı, saptan çıkarmak işkence gibi oluyor diye fantezi arayışı biraz da Blush
Saklanmasın usturalar, işleyen çelik ışıldarWink
Smile o da var tabii.

makine yağı, vazelin, hayvansal yağ, wd 40, metal parlatıcı deneyenler var ama bu yurtdışı adamları da herşeyden memnun kalıyorlar Blush vazelinden koruyuculuk bakımından bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. tek sorunu temizlenememe. elimde pressol makine yağı vardı, ondan sürdüm şimdilik, kaldırdım, ayda bir falan kullanayım yine kısmet olursa.

(12/03/2014, Saat: 00:01)cosa_nostra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saklanmasın usturalar, işleyen çelik ışıldarWink
Tavsiyem Johnson s baby oil. Temizleme oldukça kolay ve cilde zarar verecek kimyasal içermiyor. Ben uzun zamandır kullanıyorum tavsiye ederim.
bu da güzel bir öneri, aklıma gelmemişti.

(12/03/2014, Saat: 01:30)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyem Johnson s baby oil. Temizleme oldukça kolay ve cilde zarar verecek kimyasal içermiyor. Ben uzun zamandır kullanıyorum tavsiye ederim.
Dikkat baby oillerin son versiyonlarında parafini çıkardılar, yani amaca hizmet etmeyebilir...
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
http://www.ballistoltr.com/

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Usturanın tam ortada kapanmama problemi dt.krst 10 12,137 15/09/2013, Saat: 16:00
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: