Gündem dışı:Kanarya
Arkadaşlar merhaba konu dışı bölümünde bende kendimle alakalı bir hobimi sizinle paylaşmak aynı zamanda belki bir konuda yardımım dokunur diye bu başlığı açmak istedim.
Her nekadar bu sayfada ortak alan tıraş üzerine olsada uye arkadaşların bunun harıcınde kişisel hobi ve ugraşları vardır. benim İlgi alanım ise kanaryalar. Hale hazırda 7-8 senedir bir fiil kanarya üretiyor ve besliyorum Kendime ait http://www.kanaryabakimi.com adında bir web sayfamla kanaryacılık hakkında bilgi vermeye çalışıyorum aynı zamanda facebookta timbrado clup turkıye adında da yine bir grup kurmuşluğum var. Bu sayfada da kanarya alım satım yapan arkadaşları buluşturmayı sağlıyorum. Site üyesi arkadaşlardan kanarya ile ugraşan ugraşmak isteyen birşeyler merak eden (üretim besleme v.s )olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Benim ilgim yok ama, bölümdeki hocam baya meraklı, kanarya yetiştirip yarışmalara gidiyor. Ödülleri vs var.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Merhaba,
Kanaryacılığı 13 sene önce sonlandırdım.Nedeni hiç bir yere gidemiyorsun.Yavru zamanı 50-60 tane yavru aldığım sezonlar olurdu.
Bazen bir erkek yapayım diyorum sonra vaz geçiyorum. O bir erkek sonra bir dişi derken ipin ucu kaçıyor.
(14/03/2014, Saat: 13:21)zaprican Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kanaryacılığı 13 sene önce sonlandırdım.Nedeni hiç bir yere gidemiyorsun.Yavru zamanı 50-60 tane yavru aldığım sezonlar olurdu.
Bazen bir erkek yapayım diyorum sonra vaz geçiyorum. O bir erkek sonra bir dişi derken ipin ucu kaçıyor.
Haklısınız aynı sorun bende de oluyor. Ama bu sene 1tkm kuş bıraktım acaba yavru alsam mı düşünür oldum.Sezonda 50-60 kusun yemi suyu temizliği derken şimdi 1tk kuşa bakmak bazen zor geliyor. Anladım ki yorulmuşum. Şimdi siz muhtemelen bi tane alsam mı der durursunuz. Hep aklınızı kemirir.
Kuşçuluğa benim de ilgim var. Geçen sene balkonda 1 takım kanaryam vardı. 12 yavru aldım. Evim tek balkonlu olduğundan zor oluyor. o yüzden bu sene bakmadım. Ama 2 balkonlu bir eve geçmek ve bir balkonda 2 veya 3 çift kuş bakmak hep aklımda.
(14/03/2014, Saat: 16:54)salih Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuşçuluğa benim de ilgim var. Geçen sene balkonda 1 takım kanaryam vardı. 12 yavru aldım. Evim tek balkonlu olduğundan zor oluyor. o yüzden bu sene bakmadım. Ama 2 balkonlu bir eve geçmek ve bir balkonda 2 veya 3 çift kuş bakmak hep aklımda.

Salih kadeşim iki balkonlu eve geçersen balkonun birini salma yaparsın ne kadar imkan olursa insan o kadar azıyor.İki çiftle yetinmessin.Ama çok çok zevkli bir uğraştır.
Zaprican belki hanımın kulağına gider diye 2, 3 çift dedim:-) yoksa bana kalsa evi salma yaparım.
Yahu bu kuşçuluk ne menem bir hastalıktır.
Zaten kendimi zor tutuyodum ikidir kuş pazarına gidip her tarafı gezip bir sürü adamla muhabbet ediyorum. Kuşbaz olmam yakındır.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Hastalığın ta kendisi. Gerçekten ben de ne güzel unutmaya çalışıyordum. Nerden çıktı şimdi kanarya konusu..
(15/03/2014, Saat: 12:26)salih Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hastalığın ta kendisi. Gerçekten ben de ne güzel unutmaya çalışıyordum. Nerden çıktı şimdi kanarya konusu..

Arkadaşlar bu kuşculuk gerçekten bir hastalık. Şimdi konuyla alakası olmayan insanlar ammada bartılıyor diyebilir haklı olarak. Evde kuş beslemek ve üretmek benım gözümde ha bir çocuk sahibi olmak ha kuşbakmaktır. Yemini ver, suyunu ver, hasta etme, temizliğini yap, varsa hasta olanı ayır ayrı bakım uygula yani işi bası çok. Ancak yapan kişi tüm bu zahmeti sürekli yapıyor ve katlanıyor. Hersabah 45 dk erken kalkıp bakım yapıp aksam yıne 30-45 dk gözlem kontrol yap. Ama malum herkesin bir ilgi alanı vardır. İnsanın severek yaptığı iş kendine yük gelmezmiş. Bizimki de o misal işte. Birde eskiden kuşbaz tipleri işi gücü olmayan ayak takımının insanı gibi görüyorlardı ama son yıllarda ben şahidim üst düzey yöneticisinden tutunda doktor öğretmenden v.s meslek sahibi insanlar bile kuşculuğun içinde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 506,571 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,791 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Yurt dışı Para Çekme İşlemi ohtararan 4 6,489 02/03/2016, Saat: 16:19
Son Yorum: mancho
Question Kredi Kartı olmadan Yurt dışı alışveriş yapılabilir mi? flame2013 8 10,614 10/07/2014, Saat: 20:58
Son Yorum: zorba58
  Yurt dışı telefon unlock olayı Lord Sparhawk 3 6,752 25/06/2013, Saat: 02:35
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: