Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut
Üstadım ben bir ali bıyıklı ustura aldım ama tıraş olmayı denediğimde usturayı berberin tuttuğu gibi tuttuğumda aynada yüzümü göremediğimi fark ettim. Nasıl tutacağımı bilemediğimden de bir kere tıraş olup attım bir köşeye. Ne yapmam lazım sizce?

(14/03/2014, Saat: 20:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin Amca,

Güzel inceleme olmuş,DE aletler ile kıyaslama olduğu için bilimsel değeri de var Smile Kartuş DE kıyaslamasına Ri,mei,Wilkinson Sword değilde Gillette Vintage serisi,Merkur 34C yada Progress @2,5 @ 3 ayarları daha yakın tıraş verir.Ri,mei ve Wilkinson çok mild aletler.

Kartuşları günlük kullanamıyoruz,haftalık sakala da kullanamıyoruz.Forumda çok övülen Bluness tıraş jeli ve hassas ciltler için 3B yi deneyeceğim fırsat olursa.Seyahat çantasına atarım.

Bu sıralar Feather ve Kai'nin Pro Guard serisi korumalı jiletlerini Coolcut'a takıp deniyorum.Neredeyse kartuşlu aletler kadar güvenli.Kesinlikle tavsiye ederim.Bu korumalı seriyle kişinin kendisine kesmesinin imkanı yok.Usturaya başlamak ve denemek isteyenler için ideal.
Martin Amca,
Geçenlerde forum host'unda sorun oldu bir aylık küçük bir veri kaybı oldu.Kayıp verinin içinde şöyle bir konu açmıştım.
Bildiğiniz 3-5 USD lik Coolcut jilet tutuculara Kai yada Feather korumalı jiletler takılabiliyor.Tabi tutuş ve ergonomi orjinal folding ler gibi olmasa da iş görüyor.
Bu jiletler asla batıcı ve dalıcı değil iki parmak arasında jileti sıksanızda kesmiyor,keskinlik seviyesi de Shark,Derby ayarında.
Güvenli tutuş ve başlangıç için benim tavsiyem bu kombinasyondur.

images?q=tbn:ANd9GcShi-qGiw2aGZCa6vt7SNB...cFHVpNeUCg
images?q=tbn:ANd9GcShi-qGiw2aGZCa6vt7SNB...cFHVpNeUCg
featherartistclubproguardbmain.jpg
captainexceliaproblades_0.jpg

(15/03/2014, Saat: 00:46)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım ben bir ali bıyıklı ustura aldım ama tıraş olmayı denediğimde usturayı berberin tuttuğu gibi tuttuğumda aynada yüzümü göremediğimi fark ettim. Nasıl tutacağımı bilemediğimden de bir kere tıraş olup attım bir köşeye. Ne yapmam lazım sizce?
(15/03/2014, Saat: 01:04)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin Amca,
Geçenlerde forum host'unda sorun oldu bir aylık küçük bir veri kaybı oldu.Kayıp verinin içinde şöyle bir konu açmıştım.
Bildiğiniz 3-5 USD lik Coolcut jilet tutuculara Kai yada Feather korumalı jiletler takılabiliyor.Tabi tutuş ve ergonomi orjinal folding ler gibi olmasa da iş görüyor.
Bu jiletler asla batıcı ve dalıcı değil iki parmak arasında jileti sıksanızda kesmiyor,keskinlik seviyesi de Shark,Derby ayarında.
Güvenli tutuş ve başlangıç için benim tavsiyem bu kombinasyondur.

Sn.ihtilaf, bu haliye bir fotosu var mı ?
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
@crionics Hocam telefonla çektim pek güzel olmadı.
Jiletin dışarıdaki temas mesafesi Feather ve Kai aletler ile neredeyse aynı.Karşılaştırdığımda gözle görülür bir fark yoktu.

10n73gm.jpg
2zdvkmx.jpg

(15/03/2014, Saat: 21:56)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn.ihtilaf, bu haliye bir fotosu var mı ?
Teşekkür ederim.

O zaman bu kombinasyon, usturaya el alışkanlığı kazanmak için birebir diyebiliriz.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(15/03/2014, Saat: 22:35)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.

O zaman bu kombinasyon, usturaya el alışkanlığı kazanmak için birebir diyebiliriz.

Başka yöntemler de olabilir.
Benim denediğim en güvenli yöntem budur.
Jiletler pahalı olsada 15 USD civarı yüzünüzde kesik oluşmaz.
Şu https://www.amazon.com/Shaving-Throat-Sh...B00GNRC8XG usturayı alıp şu jilete https://www.amazon.com/FEATHER-Artist-Cl...B003YJ8N08 takıp usturayla daha güvenli tıraş olabilir miyim?İnternetten alacağım yanlış almayayım.
@KASSAM komşum yapı olarak uyumsuz artis ustura almanız lazım kullanabilmeniz için fakat yukarıda ki postları okuduysanız kullanılabiliyor
(02/01/2017, Saat: 11:25)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @KASSAM komşum yapı olarak uyumsuz artis ustura almanız lazım kullanabilmeniz için fakat yukarıda ki postları okuduysanız kullanılabiliyor

Teşekkürler komşum almayayım o zaman.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,374 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Usturaya başlangıcım ve kullandığım jiletler Playfultiger 2 2,378 28/11/2020, Saat: 21:55
Son Yorum: Playfultiger
  FEATHER ARTİST CLUB SS clone Tanfoglio 3 3,939 27/11/2020, Saat: 01:14
Son Yorum: TA1OZH
  Sanguine Coolcut 4 BigHillMe 338 448,364 13/01/2019, Saat: 16:13
Son Yorum: FurkanErdem
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,743 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Coolcut 9 ahraz 17 8,832 26/02/2017, Saat: 17:55
Son Yorum: ahraz
  Feather Artist Club 101 Umutakdag 10 9,371 10/02/2017, Saat: 22:42
Son Yorum: Umutakdag
  Coolcut 9 Kerkenez 0 3,545 09/03/2016, Saat: 01:38
Son Yorum: Kerkenez
  GÜVENLİ USTURALAR Kendineözgü 22 30,957 31/05/2015, Saat: 02:39
Son Yorum: BigHillMe
  Koreli Feather CJB alikox 19 22,365 17/01/2015, Saat: 21:15
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü: