Croma Diamant
CROMA DİAMANT
205qcrb.jpg

Deneme amaçlı aldığım jiletlerden birtanesiydi, foruma baktım deneyenler olmuş ancak başlık açılmamış. İlk denemeyi r41 ile yaptım ve tek perdede dahi çok tatminkar bir sonuç verdi ancak r41 ile bir jiletin karakteristiğini anlamak güç olduğu için de89 ile denemeye karar verdim. Jilet bolzano ve elios jiletlerinin de üretildiği Almanya Feintechnik GmbH fabrikasında üretilmiş ve karakter olarak bolzanoya yakın olduğunu söyleyebilirim. Ancak İMPA fiyatları ile kıyaslandığında 5'li bolzano ile 10'lu paket croma diamant'ın aynı fiyat olması sebebiyle %50 gibi bir fiyat avantajı var. Keskinlik ve konfor oranı cildime en yakın gelen jiletlerden bir tanesi. Yurtiçi temini zor bir jilet olmasa stok yapmayı düşünürdüm.
Üstadım inceleme için teşekkürler.
Çok kısa ve öz olmuş. Elinize sağlık.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Elinize sağlık çok güzel inceleme olmuş

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Shaving is an EXQUISITE PAIN
Bu bıçağı bugün denedim. Kötü değil ama daha iyileri piyasada bol. Fiyatı çok yüksek maalesef. Günün tıraşında da belirttim F/P oranı çok düşük.

Rimei ile denemiştim, farklı aletlerle denmeye devam edeceğim ama sonucun çok değişeceğini sanmıyorum. Rimei ile çene bölgesinde takılmadı ama aynı zamanda düzgün alamadı. Daha yumuşak bir alet yerine daha saldırgan bir alet ile denesem bu sefer tahriş edecek çünkü tahrişe müsait bir bıçak. Ayarlı aletlerle güzel sonuç verebilir.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Resmi bir açıklama değil, ancak Rossmann mağazalarında satılan ISANA marka bıçakların aslında Croma Diamant olduğu söyleniyor.
doğrudur
şu firma yapmakta;

https://www.feintechnik.com/products/19
Bugün de Croma Diamant ile takıldık. Günlük sakalım olduğu için EJ DE89 ile eşleştirdim.
Çok güzel bir tıraş verdi.Keskin ama feather değil, konforlu ama 7 O'clock Sharp Edge değil.
Sonuç olarak kesinlikle tatminkar bir jilet. F/P olarak bakarsak 10'lu paket 6.TL.Buradan bakarsak pek alınası bir jilet değil benim için.Zira alternatifleri çok.Ama tat olarak arada kullanılsa, sıkıntı yaratmaz, neşe olur Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Bu jileti farklı aletlerle birkaç kez kullandım. Keskinliği fena değil ama konforu için aynı şeyi söyleyemem. Biraz tahrişe meyilli gibi geldi bana. Örneğin, ilk jileti 3. kez kullandıktan sonra bana göre tıraş sonrası başarılı olan Haslinger schafmilch sabuna rağmen balsam kullanmak zorunda kaldım. Yüzümün bazı bölgelerinde kızarıklık ve tahriş oldu. 2. jileti 2 kez kullandım. Bu jilet ilki kadar keskin gelmedi bana. Biraz daha zorlasam muhtemelen yine tahriş ve kızarıklık olacaktı. Bu nedenle her jileti 2 kez kullanıp atacağım gibi görünüyor. Fiyatı da çok uygun değil. Sanırım şu an İmpa 'da 10'lusu 6 TL. Kanımca f/p oranı düşük bir jilet. Sonuç itibariyle, jilet diğer ekipmanlara göre daha değişkendir, belki size iyi gelebilir ama bana pek uymadı bu Alman.
Aldığım 10'luk paketten son 2 jilet kaldı. Zaten ikişer kez kullanıp atıyorum. Kullandığım en konforsuz jiletlerden diyebilirim. Öyle ki, dünyada sadece bu marka jilet kalsa sanırım kartuşluya geçerdim Jilet Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: