BRUT CLASSIC
(20/02/2015, Saat: 23:30)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mesela...

Insan n11 e guvenemiyorki... ayni urunu 29 tlye satan da var 80 tlye satan da var... Sahtesi de var diyorlar piyasada... Gerci gayet ucuz bir urun neden sahtesi olsun demeden de edemiyorum Huh
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(21/02/2015, Saat: 00:20)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Insan n11 e guvenemiyorki... ayni urunu 29 tlye satan da var 80 tlye satan da var... Sahtesi de var diyorlar piyasada... Gerci gayet ucuz bir urun neden sahtesi olsun demeden de edemiyorum Huh

derler derler... Dodgy

biraz piyasayı bildiğimi zannediyorum ama siz yine de güvendiğiniz yerlerden temin etmeye çalışın Blush

not: linkteki mağaza n11'deki mağazadır.
@canbaz üstadım brut aftershave balm'a denk geldiğiniz bir yer var mı yurt içinde?

21jwwu1.jpg
Acta est fabula, plaudite.
@bruce ve @canbaz komşularım [/b]Çok sevdiğim arkonun içine brutun kokusunu yedirmek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi sabunda kalıcı koku elde edebilir miyim ? Modifife çalışmamda brute en uygun yağ hangisi kaçar ? Nane yağımı ?
(21/02/2015, Saat: 09:55)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bruce ve @canbaz komşularım [/b]Çok sevdiğim arkonun içine brutun kokusunu yedirmek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi sabunda kalıcı koku elde edebilir miyim ? Modifife çalışmamda brute en uygun yağ hangisi kaçar ? Nane yağımı ?

komşum elimdeki Brut sabunun içerik kısmını yazıyorum:
sodium stearate, sodium laurate, sodium palmitate, sodium oleate, sodium myristate, fragrance, etidronic acid, phosphoric acid, tetrasodium edta, benzyl alcohol, benzyl benzoate, butylphenyl methylproponial, comarin, evernia prunastri, hydroxccitronellal, limonene, linalool.

fragrance sorunsalını belki alkolsüz esans alıp Arko'yu benmari usulü eritip yavaş yavaş ekleyip yedirerek aşabilirsin ama hiç denemedim. gerçi piyasada üretilen esanslar dahi Brut kokusuna yaklaşamıyor. esansiyel yağları karıştırıp deneyip yanılarak tutturmak çok zor olur.

daha basit bir çözüm önerim, ki ben de kullanıyorum, şu:
ben biraz daha uğraşır (yaklaşık bir dakika) köpürtürüm dersen Brut'un kendi sabunu çok kurutmuyor, kokusu Brut, koruyuculuğu haliyle Arko kadar değil ama sonuçta rahat tıraşlar çıkartıyorum. tabi farklı cilt tiplerinde nasıl bir sonuç verir bilmiyorum ama düzenli olarak yüzümü yıkamak için de bu sabunu kullanıyorum.

rendeleyip ahşap kapaklı kaseye bastım üzerine de Brut'un parfümünün madalyonunu iliştirdim Cool

15d9pc1.jpg
Tamam komşum anladım. Ayrıca tıraş sabunu mu var diye düşünmüştüm Smile % 50 arko % 50 brut sabun bir kapta eritilebilir belki Confused
(21/02/2015, Saat: 11:10)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam komşum anladım. Ayrıca tıraş sabunu mu var diye düşünmüştüm Smile % 50 arko % 50 brut sabun bir kapta eritilebilir belki Confused

komşum bu da bir öneri, ama arkonun kokusu Brut'u yemesin diye biraz daha alkolsüz Brut esansı eklemek gerekebilir. vakti zamanında porselen kasede sabun çıkarmışlar ama bildiğim kadarıyla günümüzde sadece tıraş kremi ve köpüğü olarak üretim yapıyorlar.

denk gelirsen bahsettiğim brut aftershave balm'ı bir dene, ince bir kat oluşturuyor, yağlı his vermiyor, emilimi iyi gayet, saatler süren koku da cabası Smile
(21/02/2015, Saat: 10:19)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum elimdeki Brut sabunun içerik kısmını yazıyorum:
sodium stearate, sodium laurate, sodium palmitate, sodium oleate, sodium myristate, fragrance, etidronic acid, phosphoric acid, tetrasodium edta, benzyl alcohol, benzyl benzoate, butylphenyl methylproponial, comarin, evernia prunastri, hydroxccitronellal, limonene, linalool.

fragrance sorunsalını belki alkolsüz esans alıp Arko'yu benmari usulü eritip yavaş yavaş ekleyip yedirerek aşabilirsin ama hiç denemedim. gerçi piyasada üretilen esanslar dahi Brut kokusuna yaklaşamıyor. esansiyel yağları karıştırıp deneyip yanılarak tutturmak çok zor olur.

daha basit bir çözüm önerim, ki ben de kullanıyorum, şu:
ben biraz daha uğraşır (yaklaşık bir dakika) köpürtürüm dersen Brut'un kendi sabunu çok kurutmuyor, kokusu Brut, koruyuculuğu haliyle Arko kadar değil ama sonuçta rahat tıraşlar çıkartıyorum. tabi farklı cilt tiplerinde nasıl bir sonuç verir bilmiyorum ama düzenli olarak yüzümü yıkamak için de bu sabunu kullanıyorum.

rendeleyip ahşap kapaklı kaseye bastım üzerine de Brut'un parfümünün madalyonunu iliştirdim Cool

15d9pc1.jpg

Komşum forumda tıraş sabunu olmayan sabunlarla tıraş olmanın zararları vs konuşulmuştu. Yine de siz bilirsiniz tabi ama bence bir okuyun.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(21/02/2015, Saat: 16:32)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum forumda tıraş sabunu olmayan sabunlarla tıraş olmanın zararları vs konuşulmuştu. Yine de siz bilirsiniz tabi ama bence bir okuyun.

üstadım haklısınız, muhakkak tıraş sabunlarıyla diğerleri arasında gerek process gerek içerik bakımından bir çok fark var. ancak bir süre önce dove men +care sabunu denemek amaçlı tıraş sabunu olarak kullandım gerek köpük gerek koruyuculuk olarak benim cildimde ters bir tepki yaratmadı. fikir oradan kaynaklandı. brut'u köpürtmek için diğer sabunlardan 30 saniye kadar fazla bir uğraş verdim, sonuç olarak ince, yoğurt kıvamında, çok baloncuk olmayan bir köpük oldu. ancak yine belirteyim tıraş sonrası kesinlikle balm kullanılması gerektiğini düşünüyorum, kuruluk hissi yaratıyor. aslında biraz da o sebepten yana yana brut balm arıyorum. muhakkak kullandığımız sabun kadar tekniğin de ilgisi vardır. ben genel olarak agresif ayarlarda kullanmıyorum Futur'u, mild ayarlar yeterli oluyor, o sebepten razor burn gibi bir durum olmadı. sadece şu aralar tekniğimdeki hatalardan dolayı uzun süreden beri süregelen kıl dönmesi sorunum oluyor çene bölgemde, sağolsun ihtilaf üstadımız uyardı.

nitekim rotasyonda Arko'nun yanında haftada bir iki gün Brut ile tıraş olduğumda benim cildimde bir sorun yaratmadı. ama önemle vurgulamak istiyorum ki, bu diğer arkadaşlara bir dayanak noktası olarak algılanmasın herkesin cildi farklıdır, farklı tepkiler verir, tıraş için üretilmiş ürünleri tıraşta kullanmanın, hatta her ürünü tavsiye edilen şekilde kullanmanın faydası olduğunu düşünüyorum. nitekim el ve vücut için üretilen kremler cilt için kullanılmayacağı gibi, Hametan, Bepanthene vb. tıbbi kremler de tıraş sonrası ürünler olarak sürekli kullanılmamalıdır, aynı husus sabunlar için de geçerli.
bu arada benzer konu badger and blade forumunda da konuşulmuş, kullanıcılar benzer gözlemlerde bulunmuş, cildi kuruttuğundan bahsetmişler. ara ara ben cildimde verdiği tepkileri de yazacağım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,659 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,907 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Pitralon Classic-Polar-Pure Aleksey 23 25,134 03/10/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: onur7
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,191 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
Information İNCELEME:Burberry Classic Aftershave Losyon ahraz 12 7,840 14/02/2018, Saat: 02:52
Son Yorum: mehmetgonen
  Brut After Shave Passion Jackkk 2 6,166 01/09/2014, Saat: 18:20
Son Yorum: trache
  Brut Musk After Shave Lotion ohtararan 15 21,171 23/03/2014, Saat: 01:46
Son Yorum: martin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: