Zeytin - Peynir - Yağ
Arkadaşlar denenmesi gereken peynir tavsiyeleriniz nedir acaba? Blue cheese, rokfor vs. Biraz farklı tatlar alsın damağımız
www.BarbarosRazors.com

(17/08/2015, Saat: 19:02)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar denenmesi gereken peynir tavsiyeleriniz nedir acaba? Blue cheese, rokfor vs. Biraz farklı tatlar alsın damağımız
Komşum Blue Cheese'i eritip bir sos tabağına alıp yanına da acılı tavuk kanadı koyup bir de lager veya ale tipi bira açarsanız çok lezzetli bir televizyon önü öğünü olur Smile

6d7a56df7eab41185e4294b5ae7da99e.jpg

Pepper Jack peyniri ise hafif tuzlu otlu hoş bir peynir. Ben genelde ince dilimler halinde ızgara tavuklu sandviçin içine koyup eriyene kadar fırına atıyorum. Izgara tavuğun yavan tadını çok iyi dengeliyor. Bunun yanına biraz balsamik sirke ve zeytinyağı gezdirilmiş bol yeşillikli bir salata harika oluyor.

7729e2c9117d1840c77c4f86a3a9d315.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Ankara ATO Congresium Kongre ve Fuar Merkezinde 20 - 29 Kasım, saat 10.00 - 20.00 arası ziyaret edebileceğiniz "Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarında yörelsel zeytin, peynir, kaymak, yağ çeşitleri, salçalar, helvalar, yöresel gıda ürünleri, hediyelik eşyalar vs. var. Yörelerin peynir çeşitleri ve gıda ürünleri hoşunuza gidebilir. Ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Fuar giriş ücreti 2 TL.
http://www.tazedirekt.com sitesini öneririm. Yalnız bilginiz olsun, sadece 4 ilin (Ankara, İstanbul, Bursa ve Kocaeli) bazı ilçelerine hizmet veriyorlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/11/2015, Saat: 20:21)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ankara ATO Congresium Kongre ve Fuar Merkezinde 20 - 29 Kasım, saat 10.00 - 20.00 arası ziyaret edebileceğiniz "Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarında yörelsel zeytin, peynir, kaymak, yağ çeşitleri, salçalar, helvalar, yöresel gıda ürünleri, hediyelik eşyalar vs. var. Yörelerin peynir çeşitleri ve gıda ürünleri hoşunuza gidebilir. Ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Fuar giriş ücreti 2 TL

Komşum, gerçi "ülkeler" demişsiniz ama bu organizasyon ülke bazlı mı yoksa AKM'de yapılan karadeniz, ege vs. günleri gibi birşey mi? Şunun için sordum, bir arkadaşım AKM'de düzenlenen yöresel ürün günlerinin sonradan ATO'da da yapıldığını söylemişti. Eğer bize özgü yöresel ürünler ise Hatay ile ilgili olanları merak ediyorum.
(22/11/2015, Saat: 21:16)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, gerçi "ülkeler" demişsiniz ama bu organizasyon ülke bazlı mı yoksa AKM'de yapılan karadeniz, ege vs. günleri gibi birşey mi? Şunun için sordum, bir arkadaşım AKM'de düzenlenen yöresel ürün günlerinin sonradan ATO'da da yapıldığını söylemişti. Eğer bize özgü yöresel ürünler ise Hatay günlerine gitmeyi düşünüyorum.

Rusya, Senegal, Hindistan, Kırgızistan, İran, Özbekistan vs. ülkelere ait hediyelik eşyalar bulunuyor. (Tabi ülkemizden de hediyelik eşyalar var.) Gıda ürünlerinde ise ülkemizden çeşitli yörelerin gıda ürünleri bulunuyor. Trabzon, Bursa, Kahramanmaraş, Kütahya, Hatay, Kayseri, Afyon, Giresun, Artvin, Gaziantep, Şanlıurfa vs. yörelerimizin ürünleri bulunuyor.

Peki gıda ürünlerinde neleri bulmak mümkün?

Peynir çeşitleri, ballar, kaymak, sucuk, pastırma, tahin, pekmez, salçalar, helvalar, cevizli sucuk, fındık, fındık ezmesi, kuruyemiş, lokum, kestane şekeri, yöresel yiyecekler, ekmekler, bazlamalar, börekler, tatlılar vs.

Yani fuardaki gıda ürünlerinde ve kahvaltılık ürünlerde kaliteli ürünler var.
(22/11/2015, Saat: 22:33)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rusya, Senegal, Hindistan, Kırgızistan, İran, Özbekistan vs. ülkelere ait hediyelik eşyalar bulunuyor. (Tabi ülkemizden de hediyelik eşyalar var.) Gıda ürünlerinde ise ülkemizden çeşitli yörelerin gıda ürünleri bulunuyor. Trabzon, Bursa, Kahramanmaraş, Kütahya, Hatay, Kayseri, Afyon, Giresun, Artvin, Gaziantep, Şanlıurfa vs. yörelerimizin ürünleri bulunuyor.

Peki gıda ürünlerinde neleri bulmak mümkün?

Peynir çeşitleri, ballar, kaymak, sucuk, pastırma, tahin, pekmez, salçalar, helvalar, cevizli sucuk, fındık, fındık ezmesi, kuruyemiş, lokum, kestane şekeri, yöresel yiyecekler, ekmekler, bazlamalar, börekler, tatlılar vs.

Yani fuardaki gıda ürünlerinde ve kahvaltılık ürünlerde kaliteli ürünler var.

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler. Özellikle defne sabunu, zeytinyağlı sabun ve tabi ki künefe için Hatay standını görmek istiyorum.
Merhaba,
Zeytin,peynir her türlü kahvaltılıkları Tahmis Sokak.Eminönü adresinde bulunan (Kurukahveci Mehmet Efendinin Sokağı)
Elif Gıda dan karşılıyorum.Ürünlerini tavsiye ederim.Ucuz ve kalitelidir.İsterseniz vakum da yaptırabilirsiniz.
(27/11/2015, Saat: 17:09)zaprican Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Zeytin,peynir her türlü kahvaltılıkları Tahmis Sokak.Eminönü adresinde bulunan (Kurukahveci Mehmet Efendinin Sokağı)
Elif Gıda dan karşılıyorum.Ürünlerini tavsiye ederim.Ucuz ve kalitelidir.İsterseniz  vakum da yaptırabilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum. Aklımda kalırsa bir daha İmpa'ya gidince mutlaka uğrayacağım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Merhaba komsularim.
Zeytinyagi ihtiyaci olan ve gercek
zeytinyagi almak isteyen arkadaslar
http://www.sabitertur.com.tr adresinden yada
https://www.hepsiburada.com/midas-soguk-...00000UK1PF?
adresinden satin alabilirler.
Su anda 5 lt zeytin yagi erken hasat soguk sikim sizma 200 Tl ve soguk sikim sizma 185 tl olmak uzere iki cesitleri mevcut. Fabrika sahibini taniyorum, calisanlari da kendisi gibi cok titiz ve durust insanlardir. En yeni personeli yaklasik 15 yildir calisiyor.
Ben yaklasik 400 yildir Edremit - Zeytinli koyunde yasamis
ailenin ferdiyim ve kendim de dogma buyume zeytinli koyundenim.Zeytinyaginda donen hileleri iyi bilirim.
Ucuz zeytinyagi kesinlikle hilelidir, diger yaglarla karistirilip (paçallanip) maliyet dusurulur. Tavsiye ettigim yerden %100 zeytinyagi alirsiniz, yanilmazsiniz.
Sonraki gunlerde yoremdeki diger durust saticilarinda bilgisini yazacagim. Bu arada zeytinyagi ile ilgili merak ettiklerinizi sorarsaniz seve seve cevaplarim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Yagmurari 2 1,972 04/01/2020, Saat: 02:27
Son Yorum: MetsGo
  Tarım Kredi Elit Zeytin Kolonyası İncelemesi yarhasan 4 14,328 23/12/2012, Saat: 00:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: