R 89 Twist
Dikdik_s bey merhaba
Boy fotoları incelemeniz çok yerinde olmuş fikir sahibi olmama yardımcı oldu
Elinizde progress kısa yada uzun sap varsa onlarında Merkür 34c-37c slant ve R-89 ile yan yana fotolarınıda ekleyebilirmisin rica etsem .
(29/01/2016, Saat: 12:47)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dikdik_s bey merhaba
Boy fotoları incelemeniz çok yerinde olmuş fikir sahibi olmama yardımcı oldu
Elinizde progress kısa yada uzun sap varsa onlarında Merkür 34c-37c slant ve R-89 ile yan yana fotolarınıda ekleyebilirmisin rica etsem .

Komşum çok yerinde bir düşünce, dikdik komşumdan rica edelim bizi aydınlatsın
Istek parca almiyoruz komsum Smile Smile
Progrese bakiyorum bende alsam mi diye,sizde gaz veriyorsunuz şimdi. Yok abi ben fotografcilikta da ayarli zoom lu lensleri sevmezdim. Tirastada ayarli makine sevmiyorum. Gilet slim fatboy falan takilirim ama progress future islerine girmicem.sevmiyorum. O yuzden benden cıkmaz o resimler. Varsa baska komsumun elinde bekleriz degerli katkılarını
(26/01/2016, Saat: 18:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

R89 ve R41 twist kullanıyorum. Kafalar bildiginiz kafalar. Aletler 3 parca yerine 2 parca aletler. Yani alttaki vidasını actıgınızda sadece ust kapak acılıyor jileti koyup kapatıyorsunuz.
Normal R89 barleyden sapı daha agır. Benim için 2 parca aletler daha nostaljik oluyor. Normal r89 ve 41 im vardı. Forumdan yeni baslayan bir arkadasımıza gonderdim onları. Yerlerine twist modellerinden aldım. Hem r89 hemde R41 bence tıraş sevdalısının koleksiyonunda bulunması gereken makinalar.
Twistlerin işçilikleri sahane. Kullanım olarak normal kafa, 3 parcalı normali nasıl tıraş ediyorsa, 2 parçalı twisti de o sekil tıraş ediyor fark yok.
Tavsiye ederim
Saygılar

R41 Twist'in kafa kısmını çıkarıp normal R89 kafası taksak nasıl bir sonuç elde ederiz komşum? Normal bir durum değil fakat sorum 3 parçalı R89'un orta parçasını takamadan sadece üst parçasını ile R41twist gövdesi nasıl bir makine olur?
@sinekaydı
R89 kafası dediginiz aslında ust plakadan bahsediyorsunuz sanırım. Yani 41 twistin sadece ust kafa plakasını cıkarıp, 89unkini taksak ne olur diye soruyorsunuz.

Mantıgı anlamanız icin farklı karakterde baslıklar iceren bir makine seti fotosu ornegi:
49192766117_7cd4d743bf_w.jpg

Dikkat ederseniz, set icinde tek bir ust plaka var. Ama agresifligi degistiren asıl parcalar alt plakalar. Bakmadım ama 41 ve 89 un ust kafaları 1e1 aynı bile olabilir. Onemli olan alt plakadır. O yuzden alt plakası zaten sabit olan bir twist modelinde, hic bir degisiklik olmaz. Sonuc yine r41 twist olur.

Sorudaki asıl amac, r41 ve 89 arası agresiflikte bir makine elde etmekse,
41e biraz daha yakın ,yakın tıras veren Rocca
denemedim ama tahminim benzer hissiyatta EJ 3one6
89a hissiyat olarak biraz daha yakın ama yumusak olmasına ragmen efektif mis gibi tıras veren bir vintage Oldtype veya bir redtip
Denemediyseniz sessizce isini goren bir 37/39 slant
Agırlıgıyla ve yakısıklılıgla ben burdayım diyen omurluk Rocnel Elit gibi makinalara yonelmek dogru secim olur.
Tişikkirlir Sipirmin.
R41 ve R89 üst tablaları birebir aynı değil. Hatta R89 üst tablayı R41 e takıp 2011 R41 tadında tıraş olunabileceğini okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum. Denemek lazım.

¶¶¶¶¶¶¶
(09/12/2019, Saat: 14:36)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ve R89 üst tablaları birebir aynı değil. Hatta R89 üst tablayı R41 e takıp 2011 R41 tadında tıraş olunabileceğini okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum. Denemek lazım.

¶¶¶¶¶¶¶

Dogrusun olabilir dostum, ama anladıgım soruyu soran komsum biraz uysallastırabilirmiyiz amacı ile sormustu, ona cok faydası olmaz hatta dedigin gibiyse daha da agresiflesebilir.
Normal 89 yok ama twist modelleri arasında degisimi aksam foto cekip paylasabilirim.
Tişikkirlir Sipirmin.
89'un üst kapağı ile 41'in üst kapağı farklı yapıda. 89'un üst kapağı 41'e takılırsa daha da agresif bir hal alıyor. Tecrübe etmek adına kullanmıştım 1 kez ancak cildi yoran yapısı sebebi ile sürekli kullanmanın imkanı yok.
Dikdiks, Mehmetg ve Kirmizibalik komsularim:
Ben aslinda agresif makineleri seviyorum, daha dogrusu mild sevmiyorum orta ve agresifler guzel.

Pek cok makine kullandim, daha once r41de kullandim fakat bu sefer r41twist aldim ve daha elime gecmedi. Ve elimde ayrica r89'un sap disinda 2 kafa parcasi da var, 3 yil once r41 varken kullaniyordum. Simdi de r41 twist elime gecince r89'un ust parcasini taksam nasil bir seyle karsilasirim ve onemlisi stabil olur mu? diye merak ettim. Eger cok daha agresif oluyorsa bu gercekten ilginc bir durum.
Kafa parcalarinin ikisi ayni degil ama alt parcalarinda farklilik cok daha fazla gordugum kadariyla.
lQAGdX.jpg

Komşularım kumpasla ölçtüm r41 ve r89 üst kafalarını (yan profilinden), gözle görülenden daha farklıymış ölçüler.
Ve R89 üst kafasını R41'e takarak traş oldum, emin değilim ama sanki biraz daha agresif oldu R89 üst kafası ile R41 twist

(09/12/2019, Saat: 14:36)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ve R89 üst tablaları birebir aynı değil. Hatta R89 üst tablayı R41 e takıp 2011 R41 tadında tıraş olunabileceğini okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum. Denemek lazım.

¶¶¶¶¶¶¶

(09/12/2019, Saat: 15:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dogrusun olabilir dostum, ama anladıgım soruyu soran komsum biraz uysallastırabilirmiyiz amacı ile sormustu, ona cok faydası olmaz hatta dedigin gibiyse daha da agresiflesebilir.
Normal 89 yok ama twist modelleri arasında degisimi aksam foto cekip paylasabilirim.

(09/12/2019, Saat: 22:17)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 89'un üst kapağı ile 41'in üst kapağı farklı yapıda. 89'un üst kapağı 41'e takılırsa daha da agresif bir hal alıyor. Tecrübe etmek adına kullanmıştım 1 kez ancak cildi yoran yapısı sebebi ile sürekli kullanmanın imkanı yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,468 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: