Tersten Tıraş
Herkeze iyi forumlar tersten tıraşı kolaylaştırmak için Blueness Traş Jeli kullansak faydası olur mu? Eğer olursa ilk perde den sonra mı kullanılmalı (2perdelik bir tıraş için) yoksa tıraşa başlamadan önce mi ?
Tekniğiniz oturmadıysa hiçbir ürün işe yaramıyacaktır. Ama kullanım olarak her perdeden önce az miktarda uygulayın. İlk perdeden önce fırçayı suda bekletmeden jeli uygulayıp bekleyin daha iyi sonuç alırsınız.
Eyv. hocam teşekkürler.
Tekniğiniz oturmadan düz ve çapraz kesin derim ben. En fazla iki perdahta bitirin işi. Sakallarınızı sıcak suyla iyi yumuşatın, güzelce bir yüz sabunuyla temizleyin, ardından kendisi gelecektir. Bir de sakallarınızın çıkış yönünü iyi öğrenin, özellikle boyun altındaki tahrişlerden kaçınmak için.

Ben bir buçuk yıldır DE'ler ile tıraş oluyorum, hala daha tersten almıyorum. Bana sorarsanız gerek de yok.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
1-1.5 aydır geleneksel tıraş oluyorum. 1. perdeyi tamamen sakal çıkış yönüne, 2.yi ise; çoğunlukla çapraz yada sorunlu bir bölge ise yine düz alıyorum. Kullanılan jilet keskinse bu şekilde tatmin edici bir sonuç aldım. Bu tersten alma işini açıkçası pek çözemedim de. Sakal yapısından mı kaynaklanıyor? Alışmaktan mıdır? millet çatır çatır ters düz girişiyor sakallarına. Smile Ben almaya kalksam suratım haşat olacakmış gibi geliyor.
(05/04/2014, Saat: 03:11)RooT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-1.5 aydır geleneksel tıraş oluyorum. 1. perdeyi tamamen sakal çıkış yönüne, 2.yi ise; çoğunlukla çapraz yada sorunlu bir bölge ise yine düz alıyorum. Kullanılan jilet keskinse bu şekilde tatmin edici bir sonuç aldım. Bu tersten alma işini açıkçası pek çözemedim de. Sakal yapısından mı kaynaklanıyor? Alışmaktan mıdır? millet çatır çatır ters düz girişiyor sakallarına. Smile Ben almaya kalksam suratım haşat olacakmış gibi geliyor.

Hem teknikten, hem de cilt yapısından bence. Youtube'da videolar yapan Paul mesela öyle bir tersten alıyor ki, ben onun yaptığı gibi yapsam acile kaldırılırım. Çatır çatır çekiyor aleti. Adamda gergedan derisi var. (Çok iyi adamdır)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merkur Progress
Omega 80005
(05/04/2014, Saat: 09:40)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem teknikten, hem de cilt yapısından bence. Youtube'da videolar yapan Paul mesela öyle bir tersten alıyor ki, ben onun yaptığı gibi yapsam acile kaldırılırım. Çatır çatır çekiyor aleti. Adamda gergedan derisi var. (Çok iyi adamdır)

Aynen öyle FloydianDM hocam. Benimde aklıma direk, Paul ve Geofatboy gelmişti. Geo neyse de, Paul sanki kartuşlularla tıraş oluyormuş gibi sağ-sol, agresif falan dinlemeden, ters düz girişiyor. Ve tıraş öncesi hazırlığı, çok detaylı da değil anladığım kadarıyla. Cildinin ise tahriş olmaması gerçekten beni şaşırtmıştı. Demek ki cilt yapısı gerçekten önemli bir etken.

Hatta bir videosun'da tıraş ekipmanlarını tanıtıyordu. Bizim derby jiletlerden epey istiflemiş. Bende Perma-Sharp'ı da denemesini söylemiştim. Smile
(05/04/2014, Saat: 19:07)RooT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen öyle FloydianDM hocam. Benimde aklıma direk, Paul ve Geofatboy gelmişti. Geo neyse de, Paul sanki kartuşlularla tıraş oluyormuş gibi sağ-sol, agresif falan dinlemeden, ters düz girişiyor. Ve tıraş öncesi hazırlığı, çok detaylı da değil anladığım kadarıyla. Cildinin ise tahriş olmaması gerçekten beni şaşırtmıştı. Demek ki cilt yapısı gerçekten önemli bir etken.

Hatta bir videosun'da tıraş ekipmanlarını tanıtıyordu. Bizim derby jiletlerden epey istiflemiş. Bende Perma-Sharp'ı da denemesini söylemiştim. Smile

Enteresandır, bildiğimiz 70-80 derecelik limon kolonyalarını da boca ediyor yüzüne. Sağlam cildi var adamın. Big Grin Köpüğü de kuru hazırlıyor Paul.

Merkur Progress
Omega 80005
(05/04/2014, Saat: 20:49)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enteresandır, bildiğimiz 70-80 derecelik limon kolonyalarını da boca ediyor yüzüne. Sağlam cildi var adamın. Big Grin Köpüğü de kuru hazırlıyor Paul.

Evet, köpüğü kuru olması benim gibi bir aceminin bile dikkatini çekmişti. Sanırsınız yüzüne alçı sıvama yapıyor. Big Grin O alkol oranı tavan yapmış kolonyaları yüzüne nasıl bocalıyor orası da ayrı bir muallak. Smile Velhasıl, tüm bunlara rağmen rahat bir tıraş oluyor. Ve gerçekten şanslı bu adam cildi konusunda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 873 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,776 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,403 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,435 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,022 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,257 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,080 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,073 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,758 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,732 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: