JAGUAR
Şarbon veya Antraks,Anthrax Bacillus anthracis adlı bakteri tarafından meydana getirilen bulaşıcı olan, ot ile beslenen hayvanlarda özellikle sığır, koyun ve beygirlerde ani olarak ortaya çıkan ve insanlara da geçebilen bir hastalık.

Sığır ve koyunlarda da olabilir sadece ihtimal, kimse et yemekten vazgeçmiyor bu yüzden..

İnsanlar hastalığı hayvanlar veya bunların ürünlerinden alır. Mikroorganizma insanlara deriden girerse kara çıban denilen karakteristik bölgesel bir çıbanla ödem; kan dolaşımına karışması ile de sepsis (kan zehirlenmesi) ve iç organ lezyonları meydana gelir. Mikroplu etlerin yenmesi ağır bağırsak hastalıkları yapar. Hayvanlarda ise vücut ısısı yükselir, dalak şişer, kan, katran gibi koyu renk alır ve pıhtılaşmaz.
Domuz,at,porsuk vs tüm kıl fırçalar ilaçlama sayesinde güvenli
Herkes dilediği fırçayı kullansın
Kıl fırçalar temiz kullanılmazsa mantar bakteri vs oluşturabilir
Domuz fırçayı kaynar suya sokup sabun yükledimi işte en güzel kış mevsimi keyfi
Porsuk sıcak suya dayanmaz domuz ucuz ve dayanıklı olduğu için sorun olmaz
(13/08/2013, Saat: 19:18)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/08/2013, Saat: 19:12)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İma açık değil mi, direk at kılına yöneldi.Big Grin

TongueTongue

gülün gülün, ben şu hayvanı bi bulayım kanını içip ben gülücem o zaman sonsuzluğun anahtarını elime aldığımda Big GrinBig GrinTongue

34i1i5f.jpg

Bunun yelesinden de ne güzel fırça olur... ipeksi dokunuş..
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(13/08/2013, Saat: 23:00)Linq Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/08/2013, Saat: 19:18)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/08/2013, Saat: 19:12)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İma açık değil mi, direk at kılına yöneldi.Big Grin

TongueTongue

gülün gülün, ben şu hayvanı bi bulayım kanını içip ben gülücem o zaman sonsuzluğun anahtarını elime aldığımda Big GrinBig GrinTongue

34i1i5f.jpg

Bunun yelesinden de ne güzel fırça olur... ipeksi dokunuş..

Ben de düşündüm de biraz kuyruktan eklicem onu yakalayınca Big Grin sadece yele çok yumuşak olur, sabunda köpürtmez Big Grin
yaklaşık 3 haftadır jaguar ımı hiç kullanmadım, bu sabah tıraş olurken gözüme ilişti aldım elime daldım erasmic e yüzümde yine muhteşem bir köpük yaptı ve şunu farkettim ben jaguarın yüzümdeki o stiff halini o dipdiri halini bulaşık teli sertliğideki sakallarıma amansizca masaj yaparak onları yumuşatmasına hastayım. evet fs 24 hoş yumuşak ama benim heavy duty sakallara yetemiyor baş edemiyor gibi. silvertip falan kullansam suratımda bile hissetmem heralde.
Benim jaguar 1071 de yeni elime geçti.Oldukça şık bir sapı var ama kılları Başak kadar yumuşak gelmedi bana.İkisini de burn-in yapmaya çalışıyorum bakalım.

Ayrıca kılların yapıştırılmış gövdesi ön taraftan biraz yukarı çıkmış.Çirkin gözükmesi bir yana daha sonra sorun çıkarır mı?

sz6n6.jpg

sz6v1.jpg
(25/08/2013, Saat: 02:35)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaklaşık 3 haftadır jaguar ımı hiç kullanmadım, bu sabah tıraş olurken gözüme ilişti aldım elime daldım erasmic e yüzümde yine muhteşem bir köpük yaptı ve şunu farkettim ben jaguarın yüzümdeki o stiff halini o dipdiri halini bulaşık teli sertliğideki sakallarıma amansizca masaj yaparak onları yumuşatmasına hastayım. evet fs 24 hoş yumuşak ama benim heavy duty sakallara yetemiyor baş edemiyor gibi. silvertip falan kullansam suratımda bile hissetmem heralde.

FS 24'ü ben de almak istiyorum fakat benim de sakallarım çok sert , tel gibi.Alıp bir kenara atar mıyım diye çekince var.Diğer yandan porsuk fırçaları obje olarak çok şıklar.
Bugün ilk defa hem Jaguar'ı hem de Başak'ı denedim.

Jaguar 1071 çok büyük geldi , adeta badana fırçacı.Ayrıca 10 civarı kıl döktü , ilk kullanım için normal mi?

Başak'ı çok beğendim.Hem daha yumuşak hem de daha ufak ve eli yormuyor.
(25/09/2013, Saat: 19:24)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jaguar 1071 çok büyük geldi , adeta badana fırçacı.Ayrıca 10 civarı kıl döktü , ilk kullanım için normal mi?

Normal. Azalarak 3-5 tıraşta daha biraz kıl dökebilir. Ama ondan sonra da düzenli 10 ve üzeri kıl döküyorsa bir sorun var demektir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Amerikan Ordusunda Antraks vakası

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles...-0054a.pdf

(13/08/2013, Saat: 19:28)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şarbon veya Antraks,Anthrax Bacillus anthracis adlı bakteri tarafından meydana getirilen bulaşıcı olan, ot ile beslenen hayvanlarda özellikle sığır, koyun ve beygirlerde ani olarak ortaya çıkan ve insanlara da geçebilen bir hastalık.

Sığır ve koyunlarda da olabilir sadece ihtimal, kimse et yemekten vazgeçmiyor bu yüzden..

İnsanlar hastalığı hayvanlar veya bunların ürünlerinden alır. Mikroorganizma insanlara deriden girerse kara çıban denilen karakteristik bölgesel bir çıbanla ödem; kan dolaşımına karışması ile de sepsis (kan zehirlenmesi) ve iç organ lezyonları meydana gelir. Mikroplu etlerin yenmesi ağır bağırsak hastalıkları yapar. Hayvanlarda ise vücut ısısı yükselir, dalak şişer, kan, katran gibi koyu renk alır ve pıhtılaşmaz.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 78 55,582 08/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: speedline
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,694 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,725 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,380 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,590 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,314 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,972 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: