JAGUAR
(16/05/2017, Saat: 00:03)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanErdem şimdi fırsat bulabildim:

1071 Knot 34 Loft 75
338 Knot 30 Loft 60
236 Knot 26 Loft 50

Cetvelle ölçüm kesin doğruluk vermese de yakın ölçüler bunlar.

Çok teşekkür ederim üstadım, Allah razı olsun

1071 çok büyükmüş. 338 ve 236'nın ölçüleri ise yeterli gibi görünüyor.
Bir şey dikkatimi çekti, düğüm çapları oldukça fazla.

@Lorenzo üstadım 338 ve 236'yı kullanan biri olarak kıyaslayabilir misiniz?
(16/05/2017, Saat: 00:11)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim üstadım, Allah razı olsun

1071 çok büyükmüş. 338 ve 236'nın ölçüleri ise yeterli gibi görünüyor.
Bir şey dikkatimi çekti, düğüm çapları oldukça fazla.

@Lorenzo üstadım 338 ve 236'yı kullanan biri olarak kıyaslayabilir misiniz?

Rica ederim üstat.  Sizden de razı olsun.

338 ve 236 sap modelleri, knotu saran bantlar haricinde aynı. 338 sap biraz daha irice. İkisi de her sertlikte sabunu kaldırıp köpürtmede kusursuz. Kılları sert ve kalın fırçalar bunlar. Ancak ılık suda ikisi de güzel yumuşuyor ve yüzde köpürtme esnasında rahatsızlık vermiyor. 338 yoğunluk farkından dolayı biraz daha fazla sabun istiyor, hızlı ve bol köpük yapıyor. 236 ise biraz daha nazlı, fakat görevini eksiksiz yerine getiriyor. Masaj hissi daha kuvvetli. Boyutundan dolayı biraz daha sert bir fırça. Taşıması kolay. Seyahatlerde bagaj  ve kurutma sıkıntısı varsa boyutu çok ideal, yer kaplamıyor, hızlı kuruyor. Kremlerde ikisinin de performansı aynı.

338 yüzde nispeten köpüğü dağıtıyor, 236 bu anlamda ince bölgesel çalışmaya çok müsait. Nereye sürerseniz orayı köpüklüyor, taşma bulaşma yapmıyor.

Şahsen arada bir ikisini de kullanmaktan zevk alıyorum. Ama 338 bana göre daha kullanışlı. Knot ve loftu çok ideal. 236 ise tam bir cep herkülü. Kendi tecrübelerim neticesinde sabitlediğim bir durumu da paylaşayım: Jaguar fırçalarımla yaptığım köpüklerde, diğer fırçalarıma nazaran (830 hariç) beğenmediğim jiletlerin çok başarılı performans verdiğini birçok kez gözlemledim. Belki çok enteresan gelecek
ama lüks hissiyatı haricinde şahsen Jaguar ve Semoque domuzları, porsuklardan daha başarılı buluyorum. Tabii bu benim şahsi görüşüm. Konuyu biraz dağıttım sanırım, kusura bakmayın. Bence üçüncü de alın. Her birinin Keyfi ayrı ve nasılsa pahalı da değiller. Selamlar.
2j1lw78.jpg

Bir de resim ekleyeyim dedim. Bu arada Jaguar kıllar, Semogue kadar asi değil, sağa sola kafalarına göre dağılmıyorlar. Gerçi ben Semogue'larımın bu asi duruşlarını çok seviyorum; özellikle 830 Smile
Ben de 1071'in yanına 236 mı 338 mi alayım diyecekken üçünü de alın yorumunuz üzerine üçünü de almaya karar verdim. Omega 11136 kullanıyorum ve bu jaguar fırçalarda aklım kaldı. Dediğiniz gibi uygun fiyatlarından ötürü üçünü de almayı düşünüyorum. Yalnız sizin semogue harika açılmış. Üçünü de uygun fiyata satın alabileceğim önereceğiniz bir yer var mıdır acaba?
@Lorenzo komșum fırçalar sazlık ve arkadan selamlayan bir timsah , çok güzel olmuş fotoğraf :-)
(16/05/2017, Saat: 01:15)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim üstat.  Sizden de razı olsun.

338 ve 236 sap modelleri, knotu saran bantlar haricinde aynı. 338 sap biraz daha irice. İkisi de her sertlikte sabunu kaldırıp köpürtmede kusursuz. Kılları sert ve kalın fırçalar bunlar. Ancak ılık suda ikisi de güzel yumuşuyor ve yüzde köpürtme esnasında rahatsızlık vermiyor. 338 yoğunluk farkından dolayı biraz daha fazla sabun istiyor, hızlı ve bol köpük yapıyor. 236 ise biraz daha nazlı, fakat görevini eksiksiz yerine getiriyor. Masaj hissi daha kuvvetli. Boyutundan dolayı biraz daha sert bir fırça. Taşıması kolay. Seyahatlerde bagaj  ve kurutma sıkıntısı varsa boyutu çok ideal, yer kaplamıyor, hızlı kuruyor. Kremlerde ikisinin de performansı aynı.

338 yüzde nispeten köpüğü dağıtıyor, 236 bu anlamda ince bölgesel çalışmaya çok müsait. Nereye sürerseniz orayı köpüklüyor, taşma bulaşma yapmıyor.

Şahsen arada bir ikisini de kullanmaktan zevk alıyorum. Ama 338 bana göre daha kullanışlı. Knot ve loftu çok ideal. 236 ise tam bir cep herkülü. Kendi tecrübelerim neticesinde sabitlediğim bir durumu da paylaşayım: Jaguar fırçalarımla yaptığım köpüklerde, diğer fırçalarıma nazaran (830 hariç) beğenmediğim jiletlerin çok başarılı performans verdiğini birçok kez gözlemledim. Belki çok enteresan gelecek
ama lüks hissiyatı haricinde şahsen Jaguar ve Semoque domuzları, porsuklardan daha başarılı buluyorum. Tabii bu benim şahsi görüşüm. Konuyu biraz dağıttım sanırım, kusura bakmayın. Bence üçüncü de alın. Her birinin Keyfi ayrı ve nasılsa pahalı da değiller. Selamlar.

Elinize sağlık üstadım, çok detaylı açıklamışsınız

Açıklamalarınıza göre 338 modeli kafama yattı. Kıl uzunluğu biraz daha az olsa iyi olurdu diye aklımdan geçirdim fakat bu düğüme 60 mm kıl uzunluğu uygun.

Aslında ikisini de almayı düşünüyorum ama evdeki fırçaları gördükçe eşim söyleniyor ufaktan O yüzden şimdilik bir modeli alayım diyorum.

2 haftadır porsuk kılı fırça kullanıyordum. Dün akşamki tıraşımı Omega 10049 ve arko krem ile oldum. Aynı kremi kullanmama rağmen diğer günlere nazaran çok daha başarılı ve kıvamlı köpük elde ettim, hem de çok kısa sürede. Bu konuda sizinle aynı fikirdeyim. Domuz kılı fırçaları, lüks hissiyatı dışında, porsuk kılı fırçalardan daha başarılı buluyorum. Bu yüzden domuz kılı fırçadan vazgeçemiyorum.

Semogue'ların o asi duruşunu ben de seviyorum üstadım
Oğuzhan Merhaba,
Bu jaguar fırçalar bana göre en uygun Eminönü Zaza Han da bulunur.
(16/05/2017, Saat: 12:13)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oğuzhan Merhaba,
Bu jaguar fırçalar bana göre en uygun Eminönü Zaza Han da bulunur.

Merhaba Ayhan abi, sağolasın. Ben de internette araştırıyordum hiç düzgün bir yer bulamadım. Boş bir günümde Zaza Han'a uğrarım artık
Jaguar tıraş fırçası modellerinin ölçümlerini buraya yazalım.Lazım olur.
236-26 mm knot 50mm loft
338-30 mm knot 60mm loft
1056-33mm knot 70mm loft
1071-34mm knot 75mm loft
Ölçümlerde hata olabilir.( sadece fikir vermesi açısından)
(16/05/2017, Saat: 14:47)new38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jaguar tıraş fırçası modellerinin ölçümlerini buraya yazalım.Lazım olur.
236-26 mm knot 50mm loft
338-30 mm knot 60mm loft
1056-33mm knot 70mm loft
1071-34mm knot 75mm loft
Ölçümlerde hata olabilir.( sadece fikir vermesi açısından)

Çok teşekkürler 236, 338 ve 1071'i almayı düşünüyordum ve ölçülerini bilmem iyi oldu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 79 55,839 21/04/2024, Saat: 22:15
Son Yorum: Alkali
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 24,068 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,929 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,399 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,612 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,336 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,999 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: