JAGUAR
@ismailinbiri teşekkürler komşum. 3 farklı Sap renginden dolayı mix demişler zaman.
@Kepo Ben de mix olanın kırmızısı var. Bide iki tane almıştım. Çok sert hiç yumuşamıyor. Domuz değil. Bence sentetik bir fırça. Hiç su da tutmuyor. Yumaşamıyor köpük yapması da iyi değil. Bence jaguarın en alt fırçası. Tabi yazdıklarım görecelidir. Benim görüşüm. Bendeki jaguraın diğer fırçaları (değişik boy ve ebatlarda 7-8 adet daha kullanıyorum) çok güzel ve kaliteli. Bu mix olan bana uymadı.
@Kepo Hayırlı olsun.İlk kullanım olduğu için iyice suyu emmesini bekleyin. Bir kez köpürtüp, uçlarını havluya sürdüğünüzde çatallanıyorsa domuzdur. Fırçanın tam performansına ulaşması zaman alabilir ama çatallanma ilk kullanımda başlar.
Selamlar komşular,
Jaguar mix serisi sentetik kıldan yapılıyor.
Toplumda ülkemizde üretilen fırçaların domuzdan olduğu az çok öğrenildi ve sanırım jaguar da bu tarz fırçalar üretip piyasada ki yerini korumak istiyor. Zannımca kısa süre sonra domuz tıraş fırçası Türk firmalar tarafından üretilmeyecek.
@Erkan_ komşum yüzde köpürtmeye uygun değil anladığım kadarıyla, mecbur badana usulü olacak.
@Gentleman, @kral arthur şu anda bulaşık sabunlu sıcak suda bekletiyorum. Domuz fırça kokusu alıyorum. Öncelikle mix ifadesinden domuz-sentetik karışımı olabileceğini düşündüm. Şimdi de sentetik dediğiniz için alt sınıf kıllar kullanıldı da bu koku mu oluştu düşüncesindeyim. Fakat ne olursa olsun sapı beni etkilemeye yetti. Performansına bakacağız.
@Kepo güle güle kullanın.
Umarım beklentilerinizi karşılar.Badana usülü kullanmanızı tavsiye ederim size.
İyi akşamlar...
Hayırlı olsun komşum. Izlenimlerinizi ve köpük fotolarını bekliyoruz.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Komşularım elimde bu fırçadan vardı, uzun süre berber stajı ve fön makinesiyle kurutma sayesinde epey çatallanmiştı, gelenrkselle zehirlediğim bir arkadaşıma hediye etmiştim. Şu anda elimde aynı kıl kalitesinde lider ve fonex var. Lider bir yıldır normal kullanımda yeni yumuşadı ve güzelce catallandi. Fonex için aynı şeyi diyemeyeceğim. Ama bu fırçalar için diyeceğim şey hepsi de domuzdu. Yani domuz değilse nasıl catalanabilirler ki ?
Nedir, ne değildir?
@kral arthur , @efrasyab çok teşekkür ederim, sağolun.

@ismailinbiri komşum domuz fırça kokusu alıyorum, dün köpürttüm sabunlu halde bekletiyorum şu an, süre tamamlanınca havluya sürteceğim. Sentetik dendi ama ben mix ifadesinden domuz ve sentetik karışımı olduğunu değerlendiriyorum.
2e49j84.jpg
117zo90.jpg
Komşum soldaki fonex birkaç aydır elimde. Onca rodaja rağmen neredeyse senin mixle aynı. Lideri de bu hale getirebilmek için neler yaptığımı lavabonun duvarlarının dili olsa ancak anlatır yani. Ben oyumu domuzdan yana kullanıyorum. Sentetikle domuzu karıştırmak da pek mantıklı gelmedi doğrusu.
Nedir, ne değildir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 79 55,952 21/04/2024, Saat: 22:15
Son Yorum: Alkali
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 24,114 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 32,011 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,411 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,646 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,360 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 45,052 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: