JAGUAR
geçen hafta fırça önerisi istemiştim, öneriler ve deneyimler sonucunda jaguar 236 almaya karar vermiştim. aldım ve fırçayı ilk kez kullandım. gerçekten anlatıldığı kadar varmış..

desteğiniz ve ilginiz için teşekkürler komşular
So far so good..
@ahbap Ne demek komşum köpüğün bol güzel tıraşlar senin olsun.
Komşular A101 den aldığım içi pütürlü kase ve  jaguar  236 sağlam bir köpükle görevlerini tamamlamışdır Smile @ahbap
TAS = a101 İçi pütürlü
SABUN/KREM: derby limon tıraş kremi
FIRÇA = jaguar 236
2aaedyw.jpg
@jegal

10 numara 5 yıldız
So far so good..
Şu ufaklık 236 . Albenili bi fırça , güzel görünüyor
Maşallah
Jaguar iyidir umarim daha da iyi olur..

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz daha gorsellige onem verseler saplar konusunda cok iyi olacak saniyorum..Omega gibi vs

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Jaguar 236'yı ben de kullandım, oldukça şık ve performanslı bir fırça. Favorimdir kendisi...
(13/08/2013, Saat: 14:11)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzunca bir süredir elimdeki Jaguar fırçalar ile ilgili bir inceleme yazısı yazmak istiyordum ancak fırça sayımın çokluğundan dolayı yeterince kullanmadan inceleme yapmak istemedim.

Sıralamada beğenmediğimi ilk en çok beğendiğimi ise sonuncu olarak inceledim, umarım fırça seçiminizde yardımcı olur.

JAGUAR 803
8y5y4yde.jpg
qypyvesu.jpg
udymu4ah.jpg
İnternet sitesinde metal saplı görüntüsü beni cezbetse de sipariş elime ulaştıktan sonra sapta kullanılan malzeme kalitesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Küçük boy fırça olarak geçse de knot kalınlığı haricinde gayet orta boy bir fırçadır. Sapının ince yapısı ve break-in sonrasında dahi fazlaca açılmayın kıl yapısı sayesinde washbag'de yer kaplamaması dolayısıyla seyahatlerde tercih edilir kılıyor. Sabun kaldırma konusunda bileği yormayan bir performans sergilemekle birlikte, yumuşak kıl yapısı sebebiyle mwf sabunda pek başarılı değildir. Proraso ve cella gibi "crema sapone" kıvamındaki sabunlarda oldukça başarılıdır.

JAGUAR 2003
my4ujaqa.jpg
uvu9ypas.jpg6aveze2a.jpg
9esara5a.jpg
Büyük boy bir fırça olan 2003 fıçı şeklindeki sapı sebebiyle ele tam oturmamakta ve sabun yükleme esnasında bileği oldukça yormaktadır. Break-in esnasında ve sonrasında ciddi oranda kıl döken fırçamız buna rağmen güzel bir şekilde açılarak estetik bir yapıya kavuşmuştur. Uzun ve yoğun kılları sayesinde sabun katili bir fırçadır. Gergin kıl yapısını break-in ile birlikte kaybetse de yine de yüze masaj yapmakta oldukça başarılıdır. Acak köpürtmek ve kurutmak bileği ve kolu oldukça yormaktadır.

JAGUAR 117/24
3eharaza.jpg
a4a2eguv.jpg

Ebatları sayesinde günlük kullanıma en uygun fırça olmasına rağmen kalın kıl yapısı sayesinde domuz fırçalarımı arasında en çok batma yapan fırçadır. Kıl dökmesi ise orta karar olan 117/24 hala az miktarda kıl dökmektedir. Uzun yıllar kullanım sonrasında eğer kıl dökmeye devam etmezse kıllarının ucundan ayrılma performansını göz önüne alırsak oldukça yumuşak bir fırça olacağı kesindir.

JAGUAR 236
semeva4e.jpg
a7yhuva3.jpg

Minik fıçı sapı, kalın knot genişliği ve kısa kıl yapısı ve oldukça hafif ağırlığı ile her geleneksel tıraş severin sahip olması gereken bir fırçadır. Sabun kaldırması sert sabunlarda bile mükemmeldir. Kremlerde ise kısa sürede oldukça yoğun köpük oluşturmaktadır. Kolay kuruması sebebiyle seyahatlerde ya da günlük kullanımda uygundur. Kıl dönmeyen yapısı ise uzun yıllar kullanıma uygun bir fırça olduğunu kanıtlamaktadır.  Severek kullanıyorum. Fırça rotasyonum sayesinde uzunca bir süre kullanacağım kaliteli ve F/P canavarı bir fırçadır.

JAGUAR 1071
gyjy3a8a.jpg
a5yqa2yh.jpg
Kiremit rengi kıvrımı dibi sayesinde ele oturması mükemmel bir fırçadır. Dip kısmından tutulduğunda kontrolü biraz güçleşse de alışması zaman almıyor. Sabun katili bir fırça olup genelde kıymadan kullandığım arko sabun ve kremlerde korkmadan köpürtüyorum.
Kıl dökmesi ise minimumda olup hemen hemen bütün kıl uçları ikiye ayrıldı. Buna rağmen gerginliğini kaybetmedi. Hem yüze masaj yapıyor hem de batma hissini minimumda tutuyor. Ebadına göre de hiç de ağır değil bu sebeple bileği yormuyor. Performansı üst seviyede olan bu fırçanın tüm berberlerde kullanımının zorunlu tutulması dahi istenebilir. Her tıraşseverin sahip olması gereken bir fırça diyebilirim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Muhteşem olmuş, tamda aradığım bir inceleme. Çok teşekkürler
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Merhaba Arkadaşlar,
Jaguar marka fırça alacağım. Buradan okuduğum yorumlardan sonra 236 ve 1071 almaya karar verdim. Fakat 1071'in çok büyük olduğunu gördüm. Orta büyüklükte tavsiye edeceğiniz Jaguar modeli var mıdır? 236'yı zaten alacağım ama orta boyda karar veremedim. İstediğim özellik yine 236'nın fırça yapısı gibi kullanışlı ve beğeni toplaması. Teşekkürler
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 78 55,061 08/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: speedline
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,225 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,343 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,528 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,244 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,762 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: