Gillette platinum
güzelmiş.... acaba hala satılıyor mu? paket eski gibi durmuyor...
Bu jileti İtalya'nın BİM'i Coop marketten aldım fiyatı oldukça uçuk: 3,5€ gibi bir fiyatı vardı beşli paketinin. Beş gün bu jiletle tıraş oldum makineden kesinlikle çıkarmadım. Gözle görünen bir paslanmaya rastlamadım. Keskinliği ve konforu son güne de dahil olmak üzere tatmin ediciydi, hatta ilk günkü gibi de diyebilirim. Beş günden daha fazla tıraşa imkan verebilecek bir jilet. Fiyatı pahalı olmasa yaprak jilet üretiminin durması ihtimaline karşı kenara atabilirim ancak fiyatı çok ciddi oranda yüksek.

Sent from my iPad using Tapatalk
Arkadaşlar akşamki karışıklıktan sonra umarım bu sefer doğru dürüst bir şekilde konu açmayı başarırım.
Şu resimdeki jileti kullanan bilen varmı yorumlarınızı alabilir miyim?
Bir yerde swedish ile aynı jilet olduğunu sadece kutusunun karton olduğunu yazmış ve bendeki st.petersburg Rusya üretimi elimdeki,saygılar.
28a7otc.jpg
Arkadaşlar jileti sabah denedim,daha önce Derby kullanıyordum, derbiden geçiş yaptım şöyle söyliyim, Derby jiletse bu ne? Yok eğer bu jilet iseDerby ne?:-))
Jileti paketini açıyorsunuz içinden birde yağlı kağıda sarılmış olarak çıkıyor ve EJ Catsworth ile kullandım jileti makineye yerleştirirkenki tınısı sesi bile farklı, derby kütük gibi.
Kısacası ben çok memnun kaldım bununla devam.
Evet arkadaşlar bugün 2. traşımı oldum ve sonuç:Jiletin keskinliği İlk günkü gibi değil keskinliği bunu hissedebiliyorsunuz,dün kayıyordu yüzümdeSmile
Fakat traş sonunda,önceki derby ile yaşadığım tecrübeme göre tahriş %90 azaldı,derby mahvediyordu bizi.

İlk traş sonunda tek yaprakla haftada 5 traş çıkarırım diyordum bugünkü tecrübemden sonra en fazla 3 traş diyorum bonkör iseniz 2 traş olup atılmalı diyede ekliyim...Wink
Polsilver ve Gillette Silver Blue ile anlastiktan sonra Gillette
Markasina saygim artmisti.
Bu platinum ile de daha zirvelere tasimayi umit ediyordum kii,
Nedense oyle olmadi. Neredeyse ortalama keskinliğe yakin bi jilet izlenimi uyandirdi bende.

Beklentimden az gelen bu keskinlik seviyesi icin Tobs krem den suphelenmiyorum degil...
Ayni jileti daha sonra simpsons sandalwood ile deneyecegim.

Yok jiletin karakteri boyleyse benim icin Mavi Astra dan daha iyi degil.
Dün ilk kez kullandım ve çok memnun kaldım.Tahrişsiz ve rahat bir tıraş çıkardı.
Temiz ve konforlu bir tıraşı var ama polsilver kadar değil.
Selamlar,

Platinum'la bu sabah ikinci tıraşımı oldum; gayet konforlu bir jilet (Usta'yı denememin hemen arkasından Platinum'u denedim belki de ondan bu kadar konforlu gelmiştir), keskinliği de gayet yeterli. Jilet denemeyi seven arkadaşların mutlaka şans vermesi gerekir diye düşünüyorum fakat pahalı olması nedeniyle daha ucuz ve daha konforlu olan Polsilver gibi stoku yapılacak bir jilet değil benim için.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
2ik8e41.jpg

https://www.carrefour.fr/p/lames-de-raso...4260596989
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,675 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,578 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 685,874 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,927 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,567 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,470 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,369 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,484 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 543,799 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,680 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: