Gillette platinum
Genel olarak herkesin beğenisini kazanan bu jileti ben de beğendim. Merkur 37c ile ve bir kere de r89 ile kullandım. Ve 37c ile olduğum tıraşta daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum. Bunda tabii başka etkenlerde olabilir. Fakat genel olarak çene bölgesinde her tıraşta ve jiletle tahriş yaşıyorum bu belki o bölgede kılların sağa sola, aşağı yukari, karman corman çıkış yönü sebebiyle olabilir. Ama bu defa uzun zaman sonra platinum bana çene hirpalamadan güzel bir tıraş verdi. Tahriş sorunu yaşayan komşulara tavsiye ederim.
Bugün gilette platinium ve buz gibi su eşliğinde tıraş oldum. Aynı jileti 3.kullanışımdı şu an için keskinliğinden bi şey kaybetmedi. Konforu da oldukça yüksek. Soğuk su ile olduğum için tahriş hiç yaşamadım. Elimde deneyeceğim bi kaç jilet daha var. Ama muhtemelen GP yi kartela olarak alacağım gibi Smile
Az önce müzik eşliğinde hayatımın en kaliteli üç perdelik uzun tıraşını yaşadım. Elimde bir paket 3. Versiyon Gillette Platinum vardı. Artık şunu da bir deneyeyim dedim. Ya köpüğü çok iyi hazırladım ya elim artık oturmuş durumda ya da gerçekten Gillette Platinum çok iyi geldi. Sakallarım sert- yoğun. 3 günlük sakalda gayet konforlu bir tıraş oldum.

Duş aldıktan yaklaşık bir saat sonra tıraş oldum. ılığa yakın soğuk su kullandım. Merak ettiğim şey ise yeni versiyonları da böyle konforlu mu?
(01/06/2020, Saat: 21:30)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce müzik eşliğinde hayatımın en kaliteli üç perdelik uzun tıraşını yaşadım. Elimde bir paket 3. Versiyon Gillette Platinum vardı. Artık şunu da bir deneyeyim dedim. Ya köpüğü çok iyi hazırladım ya elim artık oturmuş durumda ya da gerçekten Gillette Platinum çok iyi geldi. Sakallarım sert- yoğun. 3 günlük sakalda gayet konforlu bir tıraş oldum.

Duş aldıktan yaklaşık bir saat sonra tıraş oldum. ılığa yakın soğuk su kullandım. Merak ettiğim şey ise yeni versiyonları da böyle konforlu mu?

evet aynı kalitede. duş sonrası 1 saat çok fazla, cilt nemini kaybeder, bu sebeple bebek yağı yada nemlendirici sürerler duş sonrası. deri duştaki nem oranına kendini uyarlıyor, duş sonrası hızlı bir şekilde nem kaybı yaşanıyor. mümkünse sakalınızı havluya bile silmeden ıslakken hemen tıraşa başlayınız.
(01/06/2020, Saat: 23:06)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet aynı kalitede. duş sonrası 1 saat çok fazla, cilt nemini kaybeder, bu sebeple bebek yağı yada nemlendirici sürerler duş sonrası. deri duştaki nem oranına kendini uyarlıyor, duş sonrası hızlı bir şekilde nem kaybı yaşanıyor. mümkünse sakalınızı havluya bile silmeden ıslakken hemen tıraşa başlayınız.

Yorum ve öneriniz için teşekkür ederim.
Üç gün sonra dediğiniz gibi bir deneme yaparım.

(01/06/2020, Saat: 21:30)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce müzik eşliğinde hayatımın en kaliteli üç perdelik uzun tıraşını yaşadım. Elimde bir paket 3. Versiyon Gillette Platinum vardı. Artık şunu da bir deneyeyim dedim. Ya köpüğü çok iyi hazırladım ya elim artık oturmuş durumda ya da gerçekten Gillette Platinum çok iyi geldi. Sakallarım sert- yoğun. 3 günlük sakalda gayet konforlu bir tıraş oldum.

3. Versiyon demişim. Meğer 4. Versiyonmuş Rolleyes
GP'den, tüm tıraş aletlerimde çok iyi sonuçlar aldım.
Hem tıraşta çok konforlu, hem de tıraş sonrası sakallarım uzarken en ufak bir kaşıntı vs.. oluşmadı.
Ben de bir kartela edindim. Keyifle kullanıyorum.
Arkadaşlar internette çok farklı fiyatiar görüyorum bu jilet için. Siz uygun fiyata nereden temin ediyorsunuz? Normalde gillette 7 o’clock kullanıyordum ama pahalı gelmeye başladı. Alternatif arayışındayım.
Costagravas komşum buradan aldım bölümünde beş dakika geçirseniz sorunuzun cevabını bulurdunuz. Çok yoğun olduğunuzu, foruma sadece sorunuzu yazacak kadar zamanınız olduğunu varsayarak cevap vereyim. Alabileceğiniz siteler:

toptantr.com (Kartela olarak satışı var komşuların bir çoğu buradan stok yaptı)
extrashaving.com
bonherre.com
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Teşekkür ederim, bakayım bahsettiğiniz bölüme.
Dört günlük sakalımda kullandığım Gillette Platinum jilet keskinliği ortanın bir tık üstü ve konforu ise ortaydı. 2 perde ve düzeltmelerle nispeten temiz bir traş  oldum diyebilirim. Fakat traş  sonrası yüzüm biraz yanıyordu. Bu yüzden beğenme konusunda biraz kararsız kaldım. Daha önce kullandığım Gillette Silver Blue daha iyiydi bence.
Makine: Yaqi Eden Ramc 1905 (orta agresif)
Traş Sabunu: Füme

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,606 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,252 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,140 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,098 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,735 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: