Kiss my Face Tıraş Ürünleri
(20/06/2014, Saat: 02:06)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makyajsız verebilirlermiş memnuniyetle...

2uo51f7.jpg

Ya şimdi sabah sabah...
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
İhtilaf üstad forum geleneği sizde takıldı kaldı: )
Aylar oldu ne zaman deniyoruz ürünleri ?
(20/06/2014, Saat: 11:45)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf üstad forum geleneği sizde takıldı kaldı: )
Aylar oldu ne zaman deniyoruz ürünleri ?

Hocam,krem bu sabah geldi.En kısa zamanda denerim.
İhalenin bana kalması ilginç Smile Ben hep geleneğe uydum Cool
Tutturdular bir doğal ürün furyası gidiyor.Tıraş kremleri,sabunları,balmlar kısaca hepsinin doğal seçenekleri var.
Yabancı forumlarda çok övgü alan KMF kremi @inceptum Hocam gönderdi,teşekkürler.

2mcgm5u.jpg

İçindekileri baktığınız zaman bir yığın kozmik element göreceksiniz Smile Olmazsa olmazlar dışında zararlı madde yok(muş)

wk0lsp.jpg

Ürün kutusu daha şık ve çevreci nasıl olur ayrı konu firma kutuyu geri dönüşüme verin diyor.

of5752.jpg

Sabırsızlıkla testlere başladım.Az miktarda fırçaya alıp köpürttüm.Zayıf ve havalı köpük oldu.

2uswohz.jpg

Krem miktarını çoğalttım.İstenilen sonuç göründü.

27ymuis.jpg

Firma ürünün fırçasız kullanıldığını iddia etmiş.Yatık sakallı biri olarak fırçasız tıraş olamıyorum.
Elde köpürterek yada yüze sürerek pek verim alamadım.

30bpogp.jpg

Kremi elime bir miktar aldım.Biraz akışkan kıvamda.

sy3y93.jpg

El kremi gibi cildime yedirdim.Cildimi ne derece nemlendirecek,ne kadarı nüfuz edecek,ne kadar kuruma yapacak.

6j2hox.jpg

Biç kaç dakika sonra krem emildi,yok oldu gitti.Aşağıdaki fotoğrafta elim henüz yıkanmadı.
Elimi yıkadım çok zayıf köpük tabakası oluştu ve aktı gitti.
Geriye zahmetsizce durulanmış.Gayet güzel nemlenmiş bir cilt kaldı.

1zlrfrp.jpg

Islatılmış finest fırça

k3p3r6.jpg

Akışkan olduğu için hemen fırça aralarına kaçıyor

25qu9a8.jpg

Diğer kremlerden bir kaç saniye fazla sürede bu köpük oluştu.Oluşan köpük tarzı,rengi aynı doğal sabunlardaki gibi.Kırık beyaz renk,yağlı görünüm ve saten dokusu.

347tc13.jpg

Don yağlı diğer sabunlar kadar kalın kıvamlı köpük olmadı.Silver fırça ile de denedim sonuç aynı.

whfe2o.jpg

Köpüğü hazırladım.Fırça üstünde biraz beklemeye bıraktım.

2wme7w7.jpg

Belki 10 dk oldu olmadı.

vfjdcw.jpg

İçerikte güçlü hayvani yağlar olduğu zaman böyle olmuyor.Köpük daha kalıcı oluyor.

15xpmo9.jpg

Koku : Paçuli bana hiç bir zaman gizemli gelmedi.Kremin de aman aman çekici bir kokusu yok.İtici de değil.Doğal sabunlar nasıl kokuyorsa öyle kokuyor.İçerikteki yağlar ve özler çiğ rutubetli koku oluşturmuş.Çok parlak bir koku değil.Islak toprak gibi yada rutubetli geniş bir salon gibi.Altta sanki lemongrass yada lavanta vari notalar var ama hepsi detone olmuş Smile

Nemlendirme :Tıraş olmadan önce yüzümde bir kere köpürttüm.Cildi harika nemlendiriyor.Bu özelliğini de doğal sabunlarda olduğu gibi gözlemledim.
Ürün cilt tarafından fazla emiliyor.Cildi yağlı olanlar sıkıntı yaşarmı bilemem.
Cilde aşırı temizlik uygulamıyor zannediyorum yağ tabakasını fazla inceltmiyor.Nem dengesi bu yüzden de bozulmuyor olabilir.

Konfor : Ürünün en sevdiğim yanları,sakalları güzel yumuşatıyor.Sakallar çok rahat kesiliyor ve jileti kaydırması yine tam puan.

Koruyuculuk : Oluşan köpükte pek Kalın krema köpük oluşturamamak benim suçum olabilir.Yinede içerikteki yağlar jileti takılmaksızın kaydırdı.Kalın köpükle tıraş oluyormuş gibi jilet koruyucu tabaka üstünde hareket etti.

Doğallık,üretim ve ticaret konusu epey kafa karıştırıcı.Ne kadarı doğal yada doğal sayılıyor bilmiyorum.Koku,köpük,görünüm ve etki doğal sabunlardaki gözlemlerime benziyor.

Tabac konusuna daha önce yazmıştım.Yıkamadan kutuya attığım tabac sabunlu jiletler üzerindeki köpükler donmuş halen öyle duruyor ! Kıvamlı bir Tabac köpüğü ile duvar kağıdı yapıştırılır.Zararı var mı yok mu bilemem ama doğal ürünler daha masum görünüyor !

acdg1e.jpg
Elinize sağlık çok güzel ve ayrıntılı inceleme olmuş.
(23/06/2014, Saat: 17:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık çok güzel ve ayrıntılı inceleme olmuş.

bu ürünün cool mint olanını internetten sipariş edip kullanmıştım. o ara proraso dan daha sert nane ya da mantol kokan birşey bulabilir miyim diye denedim.

koku konusunda proraso gibi güçlü bir kokusu yok (cool mint için). ayrıca bilinen tıraş sabunları/kremlerindeki gibi bolca köpürme olmuyor. kıvam daha çok vücut losyonu kıvamında. bol köpük için çokça fırçaya eklemeniz gerekiyor ki bu da çok külfetli olur. zaten fırçayla kullanılacak bir ürün olmadığını söyleyebilirim.

ancak nemlendirme konusunda başarılı. köpürme çok az olmasına rağmen tıraş sonrası kesik yanma vs. olmadı. organik/saf ürün takıntınız varsa deneyebilirsiniz.

tobs avokado ve proraso yeşil kullanan biri olarak, kiss my face kötü değil ama çok büyük beklenti içinde olmayın.
kM9VAq.jpg

odXBA9.jpg

1p6zYN.jpg

odXBAX.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş) KUDEN 18 32,416 31/08/2020, Saat: 21:05
Son Yorum: tiffanygt
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,642 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
Thumbs Down Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu Southwestern 5 4,479 26/12/2018, Saat: 11:04
Son Yorum: Sofistike
  "The Sabun" tıraş sabunu linguist 103 164,523 14/03/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: ckeskin
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,496 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn
  SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu mavi 30 49,811 30/01/2015, Saat: 23:29
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: